Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Czwartek, Marzec 28, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 13

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered10 tygodnie/dni
Nova20 tygodnie/dni
Damian23 tygodnie/dni
Thingol23 tygodnie/dni
jariniop26 tygodnie/dni
Lord W32 tygodnie/dni
Aero77 tygodnie/dni
Thorin111 tygodnie/dni
Chebeat203 tygodnie/dni
Vinga250 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Hasła do Ossusa
MistrzSeller
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 10 październik 2011 07:55
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

W wydaniu na Blue Ray jest polski dubbing. Szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem jak on im wyszedł ponieważ nie mam odtwarzacza Blue ray, więc nie kupowałem tego wydania. Ale z próbek, które są w necie wynika, że i tak jest lepiej niż przy Zemście Sithów.
IMO lepszy jest dubbing niż lektor. No chyba, że dubbing jest bardzo kiepski (np. Eragon).
Szkoda, że najczęściej dubbingi SW wychodzą najwyżej dobrze. Tak np.i Star Trek Voyager miał piękny polski dubbing.

Edit: miałem okazje obejrzeć Nową nadzieję z dubbingiem i wyszło bardzo dobrze. Jedyną wadą to tłumaczenie -sokół tysiąclecia, nie chce mi się z tobą gadać zamiast rozmowa sie nie kleiła i parę innych. Głosy dobrze dobrane i choć na początku ogląda się trochę dziwnie, to da się do polskich głosów przyzwyczaić. Ci, którzy chcą mogą sobie obejrzeć z dubbingiem, ci którzy wolą napisy, włączą sobie napisy- wszyscy zadowoleni. Mimo wszystko nie jest to takie dzieło sztuki jak dubbing Voyagera, ale i tak to najlepszy dubbing, jeśli chodzi o SW. Moja ocena 5/6
Edytowane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 21:07
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Thingol
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 10 październik 2011 21:13
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

a jak na wiedzówce dostaniesz pytanie z cytatu filmu? Akurat takiego, którego nie przetłumaczył ani lektor ani dubbing, to co wtedy? ;>

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
MistrzSeller
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 10 październik 2011 21:38
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Chodzi o nie przetłumaczoną przez lektora/ dubbing kwestie? akurat w Dubbingu mogą wszystko przetłumaczyć nawet głosy tła. A w napisach teksty też bywają skracane.
A poza tym skoro jesteśmy w Polsce to wszelkiego rodzaju cytaty na wiedzówkach powinny być po Polsku. Nie każdy musi znać angielski. Żyjemy w wolnym kraju, nie w amerykańskiej kolonii.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Szychu
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 11 październik 2011 21:56
Awatar

Użytkownik

Postów: 2115
Data rejestracji: 31.01.07

Tyle, że często przetłumaczony cytat traci pierwotny sens (nie oddaje wysublimowanego angielskiego gagu - niekoniecznie chodzi mi teraz o SW) i urok
 
www.playingdaily.pl
Lord W
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 12 październik 2011 21:01
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Racja. Żyjemy w Polsce, z tym się zgadzam. Ja osobiście przyzwyczaiłem się do lektora i wcale nie chciałbym usłyszeć "polskiego " głosu Hana; bo on po polsku nie mówi (to jedynie robi C3PO w 6 ep.).

Odnośnie cytatów i wiedzówek to powinny być po polsku. Oczywiście na świecie jest globalizacja; wszyscy powinniśmy znać angielski i to nie zaszkodzi. Jednak nie uważam, że trzeba wszystko po angielsku.

"Polacy nie gęsi, swój język mają"



W każdym razie może ktoś zgadnie jakie hasło jest do zrobienia?Wink
 
Lord W
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 18 styczeń 2014 12:45
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Teraz po tej akcji w wisielcu może się domyślacie o jakie hasło chodziło, choć miało być bardziej ogólne niż Cogneus.Wink
 
Lord W
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2015 12:30
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Postanowiłem się w końcu zmobilizować i zaktualizować informacje na Ossusie. Poniżej zamieszczam tekst do zamieszczania. Jeżeli będziecie mieli jakieś uwagi lub wyłapiecie literówki to będę wdzięczny. Mam zamiar poniższy tekst wstawić w przyszłym tygodniu.


1. Informacje ogólne

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW "Utapau"Wink powstało w 2008 roku. Jego siedzibą jest miasto Skierniewice. Stowarzyszenie zrzesza fanów z bliższych i bardziej odległych regionów jak np.: powiatu łowickiego, powiatu skierniewickiego, czy powiatu rawskiego.

Człon nazwy stowarzyszenia - "Utapau" pochodzi od nazwy jednej z planet w świecie Gwiezdnych wojen ukazanej w epizodzie 3 - Zemście Sithów. Planeta Utapau była jedną z siedzib separatystów. Na niej z rąk Obi-Wana Kenobiego zginął jeden z ich przywódców - generał Grevious.

2. Spotkania

Spotkania członków SSFGW "Utapau" odbywają się zazwyczaj w Skierniewicach, w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ulicy Reymonta 33, dwa razy w miesiącu w każdą drugą i czwartą sobotę, w godzinach 15-20. Do roku 2010 fanklub spotykał się w Klubie Konstancja, przy ulicy Kopernika 5, raz w miesiącu, najczęściej w sobotę, w godzinach 13-18. W latach 2010-13 odbywały się spotkania łączone z Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Fantastyki "Fantazion". Cechą charakterystyczną jest brak spotkań oficjalnych w okresie wakacji.

Główne atrakcje spotkań to:
prelekcje,
konkursy wiedzowe,
inne konkursy ( kalambury, familiada, itp.),
gry i zabawy (w tym gry kraciane i planszowe),
modelowanie.

Wszelkie informacje o terminie, tematyce, atrakcjach i miejscu najbliższego spotkanie są udostępniane na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

3. Historia.

Ruch tworzenia stowarzyszenia zainicjował Krzysztof "Thingol" Strożek (2006-09) - założyciel i pierwszy prezes, zainspirowany CorusConem 2006. Pierwsze nieoficjalne spotkanie fanów Gwiezdnych wojen w Skierniewicach odbyło się 26 czerwca 2006 w Klubie Konstancja i utworzyła się grupa stanowiąca późniejszy trzon rodzącej się organizacji. Ważne było kolejne spotkanie nieoficjalne (w Młodzieżowym Centrum Kultury), na którym wymyślono nazwę - Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau". Tego samego roku, pod koniec wakacji, rozpoczęły się regularne spotkania z oficjalną numeracją pod szyldem SFSW "Utapau".

W pierwszym okresie działalności znaczącą rolę odgrywał projekt fanfilmu Skarb cienia, będący jednym z głównych celów istnienia fanklubu. Wraz z jego nakręceniem w wakacje 2007 r. fanklub wszedł w nową fazę skupioną na rozwoju atrakcji na spotkaniu. Gwałtownie wzrosła liczba członków i pojawił się pomysł rozszerzenia działalności o inne działy fantastyki. Skutkiem tego wydarzenia było powstanie w 2009 r. Fantazionu - Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Fantastyki.

Aktywna działalność w przestrzeni publicznej spowodowała, że Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" w połowie 2008 r. został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau". W 2009 r. nastąpiła wymiana pokoleń, a członkowie tworzący trzon organizacji odeszli ze stowarzyszenia. Nowym prezesem został Kamil "Chebeata" Gaćkowskiego. Okres jego rządów (2009-11) cechował się stabilizacją i większą współpracą z "Fantazionem", której efektem były wspólne spotkania. Wprowadzono nowe formy zarządzania faklubem, oraz zmiany na stronie.

Przełomowy był rok 2011. Fanklub przeniósł się z Klubu Konstancja do Młodzieżowego Centrum Kultury. Zwiększyła się częstotliwość spotkań do dwóch w miesiącu. Ze stanowiska prezesa zrezygnował "Chebeat " i objął je Piotr "Szychu" Szychowski (2011-13). W pierwszej połowie roku najważniejszym wydarzeniem były obchody 5 lecia fanklubu, połączone z 50 spotkaniem, natomiast w drugiej połowie były to konwenty. Spotkanie 50 odbyło się 2 lipca 2011 r. Wzięli w nim udział byli i obecni członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fańów Gwiezdnych Wojen "Utapau", fankluby: Łódzki Fanklub Star Wars, Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Fantastyki "Fantazion" i zaproszeni goście. Z tej okazji puszczono Skarb cienia i filmik o historii SSFGW "Utapau".

Kolejny rok cechował się ścisłą współpracą z innymi fanklubami. Jego początek upłynął w oczekiwaniu na pojawienie się w kinach Mrocznego Widma 3D, który to film SSFGW "Utapau" oglądało wspólnie z Łódzkim Fanklubem Star Wars. Nowym wyzwaniem było zorganizowanie, wraz z Warszawskim Fanklubem Star Wars "Centepoint", bloku Star Wars na konwencie Avangarda 8. Wydarzenie to oraz uczestnictwo w innych lokalnych imprezach stały się przyczynkiem do stworzenia własnego konwentu w Skierniewicach - SkierConu.

Pierwsza edycja konwentu zainicjowanego i wymyślonego przez SSFGW "Utapau" - SkierConu 2013 - odbyła się w dniach 20-21 lipca 2013 r. Głównym organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kultury, a współorganizatorami były inne lokalne organizacje, w tym ŁFSW i "Fantazion", który w tym samym roku zakończył swoją działalność. Na jesieni odbyły się wybory w Stowarzyszeniu i nowym prezesem został Wojciech "Lord W" Połeć (2013-14). Fanklub w tym czasie uczestniczył w dużej ilości imprez, w znacznej mierze inicjowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury. W wyniku reformy nastąpiła likwidacja dotychczasowej jednostki i przejęcie mienia przez Miejski Ośrodek Kultury. Miejsce spotkań SSFGW "Utapau" nie uległo zmianie. Wyznaczono jedynie nową porę, w godz. 15-20.

Celem Stowarzyszenia w 2014 r. było zorganizowanie następnej edycji konwentu, jednak ambitne plany zakładały także realizację nowego fanfilmu, będącego kontynuacją Skarbu cienia. SkierCon 2014 odbył się w dniach 25-27 lipca i był ostatnią edycją, którego głównym inicjatorem było SSFGW "Utapau". Powołane zostało nowe stowarzyszenie Cech Fantastyki "SkierCon", które przejęło organizację imprezy i wszelkie prawa do niej. Pod koniec wakacji członkowie SSFGW Utapau przystąpili do realizacji zdjęć do fanfilmu Przysięga ciszy. Na przełomie roku, w wyniku skróconej kadencji zarządu, wybrano nowego prezesa Michała "Milkę" Milczarka.

4. Imprezy

Główne imprezy o znaczeniu ogólnopolskim w jakich uczestniczyli członkowie SSFGW "Utapau":

Coruscon 2006,
Dagobah 2007,
Polcon 2007,
W.O.Ś.P. 2008,
Avangarda 2008,
Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2008,
W.O.Ś.P. 2009,
Polcon 2009,
Avangarda 2010,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2010,
Avangarda 2011,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2011,
Avangarda 2012,
Polcon 2012,
Kapitularz 2012,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2012,
SkierCon 2013,
Polcon 2013,
Pożegnanie Lata w szczecinia 2013,
Kapitularz 2013,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013,
Brwikon 2014,
SkierCon 2014,
Kapitularz 2014,
Avangarda 2014,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2014,

Dodatkowo stowarzyszenie przeprowadzało inne akcje na terenie miasta i angażując się w życie mieszkańców jak np: badania ankietowe, akademia Jedi z okazji Dnia dziecka, czy fabularne gry terenowe.

5. Linki zewnętrzne



Już kiedyś zachęcałem do tworzenia haseł. Ja nawet zamieściłem (o dziwo) dosłownie kilka. Również Keyan stworzył parę haseł. Myślę, że nawet do tekstu, który wstawię można by stworzyć kilka odnośników do nieistniejących jeszcze haseł.Wink
Edytowane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:31
 
ivered
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2015 15:28
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Lordzie - TotS występował tylko w wersji anglojęzycznej - Star Wars Treasure of the Shadows, i trzymajmy się już jednej konwencji. Przysięga Ciszy będzie po polsku więc tutaj proszę bardzo Wink
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2015 15:59
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

No właśnie stosowanie raz nazwy angielskiej, a raz polskiej było dla mnie dziwne stąd dostosowałem wszystko do jednego wzoru.

Wszystkie tytuły - poza nazwami własnymi typu ŁFSW były w języku polskim. Oczywiście gdyby ktoś stworzył hasło TotS to tam powinna być nazwa oryginalna.

We wcześniejszej wersji tekstu na Ossusie pisałem TotS, ale wtedy dlaczego zamiast OoS pisać Przysięga ciszy? Analogicznie byłoby przy Zemście Sithów.

No i kwestia kolejna Przysięga Ciszy jak Zemsta Sithów, czy może Przysięga ciszy jak Imperium kontratakuje?
 
ivered
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2015 22:20
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Piszmy Lordzie tak jak jest w złotych napisach - TotS po angielsku a Przysięga ciszy po polsku ("ciszy" chyba z małej, w filmie będzie PRZYSIĘGA CISZY, ale trzeba by zapytać jakiegoś filologa).
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Milka
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 02 marzec 2015 00:43
Awatar

Administrator

Postów: 1184
Data rejestracji: 03.10.09

Przysięga ciszy. Przecież sam Lordzie pisałeś o tym artykuł na stronę w kontekście "Gwiezdnych wojen".
 
Thorin
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 02 marzec 2015 14:32
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Według mnie jeśli Cisza by składała przysięgę to powinno być Ciszy. Ale jeśli mówimy o tym że my przysięgamy milczeć o czymś tam to ciszy.

Dopisz Avangardę 9 (2014), byłem ja, Milka i Seller. Falkon 2014 i Pyrkon 2014 też, była jedna osoba ale za to jaka. Jeszcze jest coś takiego jak zakończenie lata w Szczecinie.
 
MistrzSeller
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 02 marzec 2015 18:16
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

jeszcze Polcon 2011, Pyrkon 2013 i 2014, Falkon 2014, Kapitularz 2012 (czyli pierwszy po wskrzeszeniu tego konwentu). No i Avangarda 9
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Lord W
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 04 marzec 2015 21:21
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Co do TotSa nadal mam wątpliwości. Filolog by się przydał, bo ja jestem za nazwą polską. Jeżeli już pełna nazwa to Gwiezdne wojny, Skarb cienia.

TotS po prostu nie został przetłumaczony, co nie znaczy, że się go nie tłumaczy - tak mi się wydaje. Może warto zrobić wersję polską z lektorem (dubbing też by dało radę, gdyby była wola odpowiednich osóCool.

Argumentacja Thorina słuszna jest że z małej cisza ma być. Yoda Przy Skarbie Cienia, jeżeli "Cieniem" nazwalibyśmy mrocznego Jedi to tu ewentualnie można by z dużej litery. Choć analogicznie Mroczne widmo też jest z małej, gdzie widmo interpretuje się jako zagrożenie lub też właśnie jako upiora - Sitha.

Zastanawiam się nad dopisywania konwentów, na których był tylko jeden członek, bo wtedy dojdzie dużo konwentów Mistrz Sellera. Analogicznie można by przyjąć, że Harry będąc na Elgaconie także był w ramach Utapau (które zresztą musiało go szukać i robić małe zamieszanie).
Edytowane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:33
 
Lord W
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2015 20:56
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

http://www.ossus....2Utapau%22

Hasło dodane. Teraz można opracowywać kolejne.Wink
 
ivered
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2015 21:01
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Ehh Lordzie jak wpiszesz "Skarb cienia" w google to nie znajdziesz nic związanego z TotS. Ten film de facto istnieje tylko po angielsku i stosując w tym artykule po raz pierwszy tę nazwę wprowadzasz tylko niepotrzebny zamęt. Zmień na oryginalną pisownię plz Wink

EDYTA: Dla przypomnienia źródło:

dl.dropboxusercontent.com/u/16470345/TOTSposter1.jpg
Edytowane przez ivered dnia 11 marzec 2015 21:03
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Thorin
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2015 21:10
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Hasło na ossusie odnośnie fanfilmów
Znane polskie fanfilmy:
Fabularne:
Epizod XIII: Ostateczna próba
Holocron
Treasure of the shadows


http://www.ossus....ka/Fanfilm

Poza tym po polsku TotS brzmi dziwnie i według mnie źle. Lepiej do niego pasuje angielski tytuł.
 
Lord W
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 14 marzec 2015 21:07
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

To chodzi bardziej, o to jak powinno być po polsku od strony językowej. Filologa tu potrzeba.Yoda

Jak chcesz Iveredzie to ze względu na szacunek dla Ciebie zmienię. Za polską nazwę umierać nie będę.
PS. Myślę coby zabrać się za hasło TotS w najbliższym czasie.
Edytowane przez Lord W dnia 14 marzec 2015 22:44
 
Lord W
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 01 sierpień 2015 10:39
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

http://www.ossus....Pau%27anie

Brawo dla Shaak Tee, która stworzyła polecana hasło o Paunach. Dobra robota. Szkoda, że my takich nie tworzymy. Wink
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.