Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Marzec 29, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 20

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered11 tygodnie/dni
Nova20 tygodnie/dni
Damian23 tygodnie/dni
Thingol23 tygodnie/dni
jariniop26 tygodnie/dni
Lord W32 tygodnie/dni
Aero77 tygodnie/dni
Thorin111 tygodnie/dni
Chebeat203 tygodnie/dni
Vinga250 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Hasła do Ossusa
Lord W
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09 marzec 2010 21:21
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Założyłem ten temat, aby pisać tutaj hasła, których nie ma na Ossusie, opracowywać je i wrzucać do Osssusa. Nie wiem jak dokładnie działa Ossus (ale myślę, że podobnie do wikipedii), dlatego proszę o wszelkie informacje. Co trzeba zrobić, aby dodać hasło.


Hasła ostatnio opracowane:
Bib Fortuna, SSFGW "Utapau"



Hasła, których nie ma i które można napisać to:
Kinman Doriana, Vykos, Firith Olan, Gossamowie, gelagruby, Ferroanie
Edytowane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 13:40
 
Keyan
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 15:46
Awatar

Użytkownik

Postów: 182
Data rejestracji: 25.01.07

http://www.ossus....ib_Fortuna
Pierwsze hasło za mną! Starałem się jak tylko mogłem, ale z góry wiem, że do najlepszych to hasło nie należy. Oceńcie, udzielcie rady na przyszłość i dajcie znać co poprawić. Yoda
Edytowane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 15:47
 
www.utapau.pl
Lord W
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 15:47
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Super. Mam prośbę Keyan. Mógłbyś mi opisać procedurę dodawania hasła. Czy gdzieś znajduje się potem informacja o autorze?

W miarę ok, tylko za dużo momentami powtórzeń Fortuna. O co chodziło z tym mózgiem, bo nie mogłem sobie tego uświadomić. To on stracił ciało, czy na własną prośbę ten mózg do robota przenieśli? Nie kumam.
Edytowane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 13:40
 
Keyan
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 16:08
Awatar

Użytkownik

Postów: 182
Data rejestracji: 25.01.07

Cóż, procedura jest dosyć prosta. Żeby dodać hasło do archiwum wystarczy się zarejestrować na stronie. Potem wystarczy kliknąć "edytuj" bądź "rozbuduj artykuł" i do roboty. Po skończeniu i zapisaniu, artykuł automatycznie jest zatwierdzony oraz wprowadzony na stronę. Zapewne później jest sprawdzany przez administrację, czy tekst ma sens, czy nie jest plagiatem bądź nie posiada nieprawidłowych treści, itp.

Co zaś tyczy się kwestii autora, to owszem jest wiadomo kto utworzył lub edytował dane hasło. Wystarczy kliknąć w zakładkę "historia", która znajduje się nad artykułem. Poza tym widoczne jest to również w zakładce "ostatnie zmiany", która znajduje się na bocznym panelu strony Ossusa.

Samego tworzenia haseł trzeba się nauczyć. Najlepiej podpatrzeć jak robią to inni, a potem przy użyciu metody prób i błędów bądź skorzystania z pomocy tworzyć Cool

"Mózg" - faktycznie będę musiał dopracować Pfft
Edytowane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 16:11
 
www.utapau.pl
Thingol
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 16:22
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

http://www.ossus....tyku%C5%82

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Keyan
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 16:24
Awatar

Użytkownik

Postów: 182
Data rejestracji: 25.01.07

O tym właśnie mówiłem.
 
www.utapau.pl
Lord W
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 18:32
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

To mam prośbę. Jak ktoś się będzie logował to jak byście mogli zareklamować przy okazji Utapau. Np Keyan z Utapau...jeżeli taki długi nick jest możliwy, żeby było wiadomo, że my jako stowarzyszenie mamy jakiś wkład. Choć wiadomo, że to jest głownie wkład indywidualny.

W każdym razie możnaby też hasła (tzn proponowaną treść) pisać u Nas na forum tak, żeby inni zgłaszali swoje sugestie a potem wrzucać do Ossusa.
Edytowane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 19:05
 
Thingol
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 19:01
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Baner Ossusa wisi od dawna na Utapau. Dlaczego naszego baneru nie ma na Ossusie??

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 19:04
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Hm. Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie znam powodów dla których baner jest zamieszczany, bądź nie. Teoretycznie można napisać maila z zapytaniem.

W sumie ja tam widzę trzy banery i żadnego związanego z jakimkolwiek fanklubem. Może takie jest założenie strony.
Edytowane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 19:12
 
Aero
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 19:57
Awatar

Użytkownik

Postów: 136
Data rejestracji: 04.01.08

Jest możliwość wyedytowania swojego "profilu" na Ossusie, coś jak hasło tylko o własnej osobie Wink i np. tam można wpisać że należy się do jakiegoś stowarzyszenia. Uważam że trochę głupie jest umieszczanie nazwy stow. w nicku.
 
Thorin
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 10 marzec 2010 20:49
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Gossamowie, gelagruby, Ferroanie kolejne hasła Lordzie
 
Keyan
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 01:08
Awatar

Użytkownik

Postów: 182
Data rejestracji: 25.01.07

http://www.ossus....ista:Keyan
Mała autoreklama, na razie tylko tyle chciało mi się zrobić Pfft Jak widać przygotowałem już hasło "SSFGW Utapau" - Lordzie jesteś znany jako znakomity kronikarz naszego fanklubu, więc może skrobniesz parę słów na Ossusie o nas? Cool
Edytowane przez Keyan dnia 11 marzec 2010 01:13
 
www.utapau.pl
Lord W
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 11:41
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

W każdym razie, mimo wszystko, może warto zrobić np. zbiorowego archiwistę: Utapau, albo za nickiem dopiszcie (Utapau) w nawiasie. Chodzi mi o małą promocję w świecie SW. Mam nadzieję, że nie zaprzestaniemy na jednym haśle.

Co do informacji o stowarzyszeniu to ok. Możemy dodać również do Wikipedii. W każdym razie mogę opracować swoją wersje i wrzucę tutaj w formie posta, a Wy zgłosicie swoje uwagi i wrzucimy na Ossusa, ale nie w najbliższym czasie (zajmie mi to tydzień, dwa).

Dobra robota Keyan!Ewok
 
Yako
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 14:46
Użytkownik

Postów: 1
Data rejestracji: 15.03.09

Cześć!

do Wikipedii lepiej nie dodawajcie. Pewnie stamtąd skasują...
Wracając do Ossusa - Chyba lepiej występować pod swoją ksywką, a przynależność do Stowarzyszenia zaakcentować na swojej stronie Archiwisty. Tworzenie wpólnego konta - jest niby możliwe, ale jakoś się nie bardzo sprawdziło. Poza tym - wolelibyśmy, aby pod danym nickiem ukrywała się jedna, konkretna osoba. Bo wyobraźcie sobie na przykład sytuację, kiedy ktoś na stronie dyskusji pisze do użytkownika Utapau. Jakoś tak dziwnie się zwracać do nie do końca określonego podmiotu... Smile

Jakbyście mieli jakieś pytania - nie wachajcie się pytać! I dzięki za Wasza pracę!
 
Aero
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 20:05
Awatar

Użytkownik

Postów: 136
Data rejestracji: 04.01.08

W 100% zgadzam się z Yako. Nie można komuś odmówić podpisania się pod własną pracą. Nawet w zwykłych "oldschoolowych" encyklopediach są wyróżnieni autorzy haseł do poszczególnych działów, mimo że najczęściej praca odbywa się pod nadzorem jednej osoby, redaktora.

Reklama Utapau jak najbardziej ale w osobnym haśle albo na stronie archiwistów.
 
Lord W
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 21:41
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ok...to w nawiasie może np. Keyan (z Utapau), Szychu (z Utapau) itp. Co do wikiipedi - jak skasują to trudno. W każdym razie miło, ze Yako się udziela... bardzo miło. Ja se zabieram do hasła o Utapau.
 
Thingol
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 11 marzec 2010 22:34
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

heh, nie zrozumiałeś.
Nick ma być Keyan, Szychu, Thingol, Zenek. Koniec KROPKA. W średniowieczu mogłeś się nazywać Jan ze Spychowa, ale nie w XXI wieku.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 17 marzec 2010 11:39
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ja bym powiedział, że nie dotarło do mnieWink.

Odnośnie hasła Utapau to moja propozycja spisu treści:
1. Informacje ogólne
2. Spotkania
3. Historia
4. Imprezy
5. Linki zewnętrzne

Z tego co wiem chyba Oshogbo czyta Poza Galaktykę, także mógłbyś napisać kilka słów o Kinmanie Dorianie.
Edytowane przez Lord W dnia 18 marzec 2010 11:18
 
Lord W
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 26 marzec 2010 22:31
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

1. Informacje Ogólne

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW Utapau) powstało w 2008 roku. Jego siedzibą jest miasto Skierniewice. Stowarzyszenie zrzesza fanów z bliższych i bardziej odległych regionów jak np.: powiatu łowickiego, powiatu skierniewickiego, czy nawet powiatu grójeckiego.

Drugi człon nazwy stowarzyszenia - "Utapau" pochodzi od nazwy jednej z planet w świecie Gwiezdnych Wojen ukazanej w epizodzie 3 - Zemście Sithów. Planeta Utapau była jedną z siedzib separatystów. Na niej z rąk Obi Wana Kenobiego zginął jeden z ich przywódców generał Grievous.

2. Spotkania

Spotkanie członków SSFGW "Utapau" odbywają się zazwyczaj w Skierniewicach, w Klubie Konstancja, przy ulicy Kopernika 5, raz w miesiącu, najczęściej w sobotę. Cechą charakterystyczną jest brak spotkań oficjalnych w okresie wakacji.

Główne atrakcje spotkań to:
prelekcje,
konkursy wiedzowe,
inne konkursy ( kalambury, familiada, itp.),
gry i zabawy (w tym gry kraciane i planszowe),
modelowanie.

Wszelkie informacje o terminie, tematyce, atrakcjach i miejscu najbliższego spotkanie są udostępniane na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

3. Historia.

Ruch tworzenie stowarzyszenia zainicjował Krzysztof "Thingol" Strożek - założyciel i pierwszy prezes, zainspirowany Corusconem 2006. Pierwsze nieoficjalne spotkanie fanów gwiezdnych wojen w Skierniewicach odbyło się 26 czerwca 2006 w Klubie Konstancja i utworzyła się grupa stanowiąca późniejszy trzon rodzącej się organizacji. Ważne było kolejne spotkanie nieoficjalne (w Miejskim Centrum Kultury), na którym wymyślono nazwę - Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau". Tego samo roku pod koniec wakacji rozpoczęły się regularne spotkania z oficjalną numeracją pod szyldem SFSW "Utapau".

W pierwszym okresie fanklubu znaczącą rolę odgrywał projekt fanfilmu Treasure of the Shadows. Fanklub rozwijał się w bardzo szybkim tempie. Kolejnym punktem przełomowym były wakacje 2007 roku. Część członków chciała rozszerzyć działalność fanklubu o inne działy fantastyki (głównie fantasy). Efektem owego kryzysu, było powstanie Fantazionu - Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Fantastyki, które obecnie współpracuje ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau". Kolejnym ważnym wydarzeniem było wkroczenie w fazę realizacji i postprodukcji TotSa, w którym zaangażowani byli ówcześni członkowie. Fanfilm był od początku jednym z głównych celów istnienia fanklubu. Wraz z nakręceniem TotSa fanklub wszedł w nową fazę skupioną na rozwoju atrakcji na spotkaniu.

W następnym roku liczba członków wzrosła do ok. 15 osób i tym samym zarząd pod przewodnictwem Thingola podjął decyzję o utworzeniu stowarzyszenia. W roku 2008, przed wakacjami Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau".

W roku 2009 liczba członków wzrosła do ok. 20 osób. Niestety od czasu pierwszego spotkania, w roku 2006, zaszło wiele zmian. Można wręcz powiedzieć wymiana pokoleń. Członkowie tworzący trzon organizacji odeszli ze stowarzyszenie bądź odsunęli się w cień, czego efektem było odejście Krzysztofa "Thingola" Strożka ze stanowiska prezesa i wybór na Jego miejsce Kamila "Chebeata" Gaćkowskiego, który piastuje ten urząd do dzisiaj.

4. Imprezy

Główne imprezy o znaczeniu ogólnopolskim w jakich uczestniczyli członkowie SSFGW "Utapau":

Coruscon 2006,
Dagobah 2007,
Polcon 2007,
W.O.Ś.P. 2008,
Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2008,
W.O.Ś.P. 2009,
Polcon 2009

Dodatkowo stowarzyszenie przeprowadzało inne akcje na terenie miasta i angażując się w życie mieszkańców jak np: badania ankietowe, Akademia Jedi z okazji Dnia dziecka.

5. Linki zewnętrzne
Edytowane przez Lord W dnia 27 marzec 2010 21:44
 
ivered
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 26 marzec 2010 23:53
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Awesome. I szczerze nawet nie widze do czego mozna by sie przywalic :/.
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.