Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Marzec 29, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 15

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered11 tygodnie/dni
Nova20 tygodnie/dni
Damian23 tygodnie/dni
Thingol23 tygodnie/dni
jariniop26 tygodnie/dni
Lord W32 tygodnie/dni
Aero77 tygodnie/dni
Thorin111 tygodnie/dni
Chebeat203 tygodnie/dni
Vinga250 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kontekst fabularny TotS i OoS
ivered
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 14:06
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Chyba Łotra Lordzie Wink

https://drive.goo...sp=sharing


Przeklejam ponownie (co jakiś czas powinienem to robić) link do folderu z tabelkami Smile Tam są wszystkie propozycje m.in. tytułów (w pierwszej kolumnie).
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 19:07
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Łotra oczywiście. Grin

Muszę sobie przypomnieć "Zasadę Dwóch" bo nie wiem, czy tam Jedi nie dowiedzieli się o Zasadzie Dwóch, tylko myśleli, że zabili tych dwóch sithów.

Poczytałem odpowiedni temat na bastionie:

http://star-wars....Temat/6296

i niestety Jedi dowiedzieli się o Zasadzie Dwóch ok 200 BBY. Wcześniej krążyły różne plotki. Zatem Arkada blefował (miał 90% pewności). Skąd mógł się dowiedzieć - od jakiegoś ucznia Milenialla, chyba, że Bane gdzieś zapisał tę zasadę (np. na holcronie). Musiał w to uwierzyć, ale uważam, że nadal nie miał pewności.
Edytowane przez Lord W dnia 19 listopad 2016 20:58
 
ivered
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 19:20
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

W sumie racja, mógł się domyślać, na pewno spotkał użytkowników CSM (Lorrep) i jeżeli dołożyć do tego jeszcze jakieś inne poszlaki - można by to przedstawić w ten sposób unikając oficjalnego przekazania tej wiedzy. Tym bardziej że skoro Jedi dowiedzieli się 700 lat później to sprawa jest w zasadzie rozstrzygnięta Wink
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Thingol
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 19:38
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

A czemu nie zrobić po prostu tak, że Arkada się dowiedział. Od pewnego źródła.
Tylko z nikim się nie podzielił tą wiedzą. No z Vonarem w TotSie się podzielił tą wiedzą, ale to były specjalne okoliczności Duel

Przecież już ustaliliśmy, że w okolicach RoDowych, to z niego taki... małodżedajowy Jedi.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
ivered
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 20:17
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

No nawet trzeba będzie tak zrobić Wink Kwestia szczegółów czy wydarł tę wiedzę komuś drogą agresywnych negocjacji czy ktoś go próbował zmanipulować mówiąc mu to. Wydaje mi się że to Lord weźmie część gdzie ta kwestia zostanie rozwiązana (przed RoD). Chyba że będzie to jednak po RoD czyli pewnie Belgaroth czyli Thingol Smile

Wydaje mi się że oba warianty są sensowne ale trzeba będzie wybrać.
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 19 listopad 2016 23:02
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Same Bane mówił Zannah aby rozsiewać po galaktyce różne plotki, tak aby Jedi nie wiedzieli co jest prawdą, a co fałszem. Dobrze puszczona plotka może stać się wiarygodna.

Skoro Mileniall jest Sithem z Zasady Dwóch i założył Nowy Zakon Sithów to po co miał przed resztą Sithów zatajać tę informację. Wiadomo, że w 980 BBY Lordami Sithów są Darth Zannah i Darth Cognus. Bane był Lordem sithów 20 lat. Przyjmując, że tyle samo będzie Zannah (do 960), Cognus (do 940) Mileniall (do 920), to w Naszych czasach, żyje uczeń Mielnialla, który zbliża się do schyłku (zgodnie z zasadą zastępowalności pokoleń). Przy czym 20 letnia "kadencja" dotyczy ludzi - obcy mogą rządzić zapewne dłużej. Wiadomo też, że zakon sithów Milenialla przetrwał w formie sekty aż do czasów imperium.

http://starwars.w..._Dark_Side

Odnośnie tego, co mam napisać, to pozostaje nadal "płynne". Swoją drogą Iveredzie - co Ty weźmiesz? To jest dobre pytanieGrin

Obecnie mam już jakiś pomysł na historię Atoka. Początkowo chciałem stworzyć opowiadanie z retrospekcjami od czasów Belgaroth aż po OoS, ale po namyśle stwierdzam, że można to podzielić na dwie części.

Pierwsze to byłoby opowiadanie tuż po TotS gdzie Atok "wspominałby" o swoim dwuletnim upadku. Natomiast drugie byłoby w podobnym stylu gdyż opowiedziałbym historię Atoka od zdobycia pierścienia aż do paktu na Cogneus, który jest w OoS. W retrospekcjach byłaby wojna 2-letnia powiedzmy z "terrorystami". Tutaj pozostaje kwestia jak bardzo mogę użyć postaci Madora.

W pierwszym opowiadaniu byłaby to konfrontacja (lub raczej jej brak) z Baronem (upadek). W drugim Atok kontra Mador i Arkada (tu bym nawet dał bitwę kosmiczną - tą z OoS z perspektywy Atoka i Vexa), czyli odrodzenie.

Co do trzeciego opowiadania, zwanego drugim odnośnie rodziców Arkady na wstępie myślałem, aby było to coś w stylu LOSTów - czyli ciągłe retrospekcje. No i tutaj mam też głównego bohatera - Xela Arkadę, którego postać powinna być spójna. Póki co nie mam dobrego pomysłu - bo w tej historii zahaczamy o wszystkie najważniejsze wątki.

Mam wrażenie, że brakuje też opowiadania o samym Xelu i jego relacjach z mistrzem i zakonem - póki co obraz tej postaci jest inny w Przymierzu Mieczy, a inny (już bardziej spójny) w RoD i TotS.

W pierwszym opowiadaniu o Atoku będę mało zależny od losów innych postaci, w drugiej wchodzi kwestia pierścienia (no i to trzeba będzie ustalić), a w trzeciej - muszę przynajmniej wiedzieć na jakim etapie swojego życia jest Arkada. Wink
Edytowane przez Lord W dnia 19 listopad 2016 23:03
 
ivered
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 20 listopad 2016 13:04
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Ja mam OoS na głowie póki co. Myślałem nad ostatnią częścią ale na to mamy czas. Na wszystko zresztą mamy Smile
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 20 listopad 2016 18:06
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Zaraz, zaraz. Rzucasz pomysł, a nie zamierzasz nic napisać. No bez jej. Wiem, że masz OoS na głowie, ale przydałoby się więcej autorów i opowiadań.

Myslałeś nad ostatnia częścią - czyli czym dokładnie Grin
Edytowane przez Lord W dnia 20 listopad 2016 18:07
 
ivered
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 20 listopad 2016 19:22
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Spokojnie Lordzie - jak mówiłem, mam pomysł na WoJ, może wcisnę też coś przed ToTS, fajnie byłoby móc poprowadzić pewne wątki trochę dłużej a to oznacza że trzeba będzie dopisać coś o Lorrepie i wywiadzie republiki. Chociaż teraz sobie myślę że długie wątki to akurat najmniejszy problem bo tylko nimi się teraz tak naprawdę zajmujemy. Ale krótsze historie, zamknięte w obrębie swoich części chyba najlepiej zostawić do dyspozycji twórców poszczególnych części. Lubię niespodzianki Wink
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 24 listopad 2016 21:37
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

No spoko. Ale to co chcesz napisać całe WoJ? Ja myślałem, żebyśmy wspólnie zrobili na razie historię wokół TotSa, a potem możemy zając się zbiorem opowiadań wokół OoS, a potem Wojem.

Odnośnie historii w WoJ - to zawsze możesz stworzyć kolejną intrygę "prawdziwych sithów". Wink

Ja liczyłem, że te nasze opowiadania będę zbliżone czasowo lub tematycznie, a Ty wybiegasz znacząco do przodu. Przecież jest aż 5 postaci, o których można napisać coś ciekawego.Smile
Edytowane przez Lord W dnia 24 listopad 2016 22:12
 
ivered
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 29 listopad 2016 18:54
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Mały pomysł odnośnie Belgaroth - sceny pod koniec z Corią i Arkadą:

Arkada wychodząc ze świątyni (po naładowaniu pierścienia) staje twarzą w twarz z Corią. Coria wyciąga detonator i daje nam małe przemówienie (o tym co dyskutowaliśmy na spotkaniu). Zanim Coria wysadzi się w powietrze Arkada używa miecza świetlnego jednego z martwych Jedi i używając Mocy unosi go w powietrze i błyskawicznie ucina Corii dłoń - a potem może rzucić nią o ścianę. Ponieważ republika zaczyna bombardowanie szybko zawija się do statku. Coria w ostatniej chwili ukryje się w centralnej komnacie gdzie po zawaleniu się wszystkiego znajdzie ją ledwo żywą Lorrep.

Takie wyjście z tej sytuacji przyszło mi do głowy niedawno Smile
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Thingol
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 29 listopad 2016 19:16
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Jest dobrze, tylko ta ręka (wiem, że klasyczny motyw w SW).
Gorzej, bo w filmie widać obie ręce Corii. Bez rękawiczek itp. To będzie zgrzyt

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
ivered
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 29 listopad 2016 21:00
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Nie było wtedy takich protez jak miał Luke Skywalker? Zawsze można powiedzieć że Lorrep miał lepszą technologię niż reszta galaktyki. Zwłaszcza że maczał ręce w różnych eksperymentach. Hm, może Coria też byłaby poddana procesowi wzmocnienia kryształami?

Mogłaby w tym procesie na skutek jakiegoś błędu dostać moc regeneracji Wink Dla filmu to akurat nie miałoby żadnego znaczenia Smile
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 30 listopad 2016 22:19
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Thingol ma racje. Ręka nie Grin

Czasami mam wrażenie, że zbyt bardzo chcemy zagmatwać sobie sprawę. Wink
 
Lord W
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 04 grudzień 2016 14:25
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Pomyślałem już nad koncepcję trzech opowiadań. W sumie nawet mógłbym przystąpić do pisania coby nie odstawać w tyle za Szychem i Thingolem.

Myślę, że czas świąteczny będzie odpowiedni do zabrania się za temat. Tylko, żeby zacząć pisać muszę wiedzieć jak zapatrujecie na te kwestie kluczowe - zatem pytanie kiedy spotkanie?

Postaram się na kartce zrobić już dokładny konspekt (bo widzę, że wolicie gadać o szczegółach) niż o ogółach. Mnie chodzi o to, żebym nie napisał czegoś co trzeba będzie przerabiać lub co nie będzie pasować.

Kluczowa kwestia dotyczy pierścienia. Póki co nie otrzymałem jakieś sensownej alternatywy, co do jego historii. Poniżej w skrócie opiszę o czym byłaby historia i tak jak mówiłem przygotuję koncepty szczegóowe.

[PoT Principle of Treason (Zasada Zdrady)]

Historia Xela Arkady. Rok 898 BBY. Toczy się wojna pomiędzy Thyrasianami a Echani. Konflikt powoduje falę uchodźców, której republika nie może przyjąć. Kanclerz musi zmienić swoją politykę i jest gotów zaangażować się w konflikt zbrojny i pomoc w sektorze.

1. Spotkanie jednej z wojowniczek (możnej) Echani z Xelem Arkadą.
2. Arkada poznaje historię swojego dzieciństwa.
3. Arkada zdaje raport Radzie - inne spojrzenia na rozwiązanie konfliktu.
4. Konflikt z dawnym Mistrzem (różne wizje działalności zakonu, poznanie prawdy o rodzicach)
5. Arkada chce odzyskać rzeczy rodziców (notatki) zrabowane przez Jedi.
6. Arkada porozumiewa się z kanclerzem i wbrew zakonowi rozpoczyna własną misję pokojową na jednej z planet w systemie.
7. Władczyni Echani wraz z jednym Thyrassan są członkami nowego zakonu Sithów.
8. Arkada odnajduje dom rodziców i ich robota. Poznaje nowe informacje.
9. Mistrz Arkady wraz z rycerzami Jedi wyrusza aby prowadzić nadzór nad "misja pokojową" ze strony zakonu.
10. Jedi zostają zabici przez Straż Słońca.
11. Wojowniczka Echani walczy z mistrzem arkady
12 Arkada nie pomaga swojemu dawnemu mistrzowi (jest na niego zły, że stanął przeciwko niemu; pozwala go zabić - rozpoczyna się przejście na ciemną stronę)
13. Wojowniczka Echani zabija Mistrza Arkady i wyjawia Arkadzie prawdę o Sithah - zasadzie dwóch i powstaniu nowego zakonu
14. Arkada zabija wojowniczkę
15. Arkada okłamuje zakon (postanawia odejść)
16. Sith Thyrassanin informuje Loreppa o poczynaniach Arkady.

Potem następuje pierwsze i drugie opowiadanie Szycha i bitwa o Belgaroth.

[CS Cold Star - Zimna Gwiazda]

Opowiadanie o utracie władzy przez Edrasa. Fabuła toczy się dwuliniowo - w czasie rzeczywistym i w retrospekcji. Akcja w czasie rzeczywistym dzieje się cztery lata po wybuchu, natomiast retrospekcje opowiadają o wydarzenia do wybuchu na Cogneus

1. Statek republiki (z nowym ambasadorem Republiki na Cogneus) wyrusza na ratunek załodze, która wysłała sygnał SOS.
2. Abordaż na statek - pojawienie się księżniczki (władczyni jednej z planet koło Cogneus) i ciężko rannego Edrasa
3. [Ret] Śmierć ojca Edrasa i objęcie tronu przez nowego władcę
4. [Ret] Edras słucha doradców (manipulowanych przez Barona) i stopniowa przekazuje jemu władzę
5. [Ret] Edras coraz częściej wylatuje na misje zagraniczne (w tym do swojej znajomej z dzieciństwa - księżniczki, przyszłej władczyni jednej z rozwiniętych planet w systemie)
6. Księżniczka opowiada kapitanowi Zelowi o tym co zaszło na jej statku.
7. [Ret] Doradcy Edrasa popadają w konflikt - część odchodzi do barona, pozostali żądają zmian w stylu rządzenia
8. [Ret] Edras ma dość swojej planety - abdykuje i wyrusza na wędrówkę po galaktyce
9. Żołnierze republiki analizują przyczynę sabotażu na statku księżniczki (narada przy stole - przewodzi Rashed)
8. [Ret] Ostatni z wiernych przyjaciół Edrasa (zdolny inżynier) przechodzi na stronę barona i rozpoczyna projektowania nowej Gwiezdnej kuźni
9. [Ret] W czasie wizyty Edrasa i księżniczki przyjaciel Edrasa przeprogramowuje robota asystenta
10. Księżniczka opowiada rannemu Edrasowi co zaszło - robot został przeprogramowany, aby ich zabić
11. Edras myśli nad swoim życiem i postanawia wrócić na Cogneus, aby odzyskać władze.
12. Scena końcowa: Księżniczka i Edras wraz z dwójka robotów wpatrują się w przestrzeń.


Powstanie przeciw Republice na Cogneus

W zakresie tytułu zostawiam pole do popisu Iveredowi. Akcja toczy się przez 3 lata - od powrotu Edrasa na Cogneus do przejęcia władzy.

1. Jedi odlatują z planety (korpus rolniczy), przylatuje Rashed z Edrasem i nowym ambasadorem
2. Jeden z padawanów (znający Druana) zwierza się mistrzowi, który ma wizję, że słyszał głos Druana, który mówi, że Vonar Ashen jest na planecie i trzeba mu pomóc.
3. Mistrz Jedi z padawanem spotykają się z Vexem, który wcześniej prowadził śledztwo i przekazują mu tę informację.
4. Edras przyłącza się do rebeliantów
5. Na planetę przylatują piraci, którzy chcą ściagnąć dług zaciągnęty przez barona
6. Edras zdobywa pierścień i przerabia go
7. Edras oddaje pierścień Vonarowi
8. Edras odnajduje Vexa i Ashena
9. Edras z Vexem biorą udział w bitwie
10. Edras wręcza medale zasłużonym w wojnie

Jak widać po planie - w połowie opowiadania będzie spory przeskok czasowy. Największy problem, który się pojawia to ten pierścień. Jak już gdzieś pisałem czekam na propozycję co do samego pierścienia - bowiem mój pierwotny plan zakładał duży udział Madora.Wink
Edytowane przez Lord W dnia 04 grudzień 2016 17:16
 
ivered
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 05 grudzień 2016 20:25
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Przeczytałem i myślę jeszcze nad tym wszystkim, ogólnie rzecz biorąc nie ma nic przeciwko większości punktów. Postaram się niedługo przedstawić rozwinięty plan PoT (bazując na tym co zasugerował Lord).

Co do CSa - żaden inżynier nie budował gwiezdnej kuźni, proponowałbym zrobić wątek w którym Edras i jego ekipa infiltrują pałac Barona i zdobywają informację o źródle myśliwców. Potem infiltrują kuźnię i postarają się ją zniszczyć ale Queksesh ich zatrzyma. Oczywiście nie pochwali się tym przed mistrzem bo uważał to za swoją porażkę. Edras w ten sposób rozgryzie jak działa kuźnia - i zdobędzie pierścień.
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Thingol
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 07 grudzień 2016 13:38
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Jak dla mnie PoT jest super. Zgrabnie rozwiązuje kwestie skąd Arkada dowiedział się o Zasadzie Dwóch.

Z tym robotem rodzinnym Arkady coś się będzie działo dalej? Będzie można go gdzieś jeszcze wstawić czy może Arkada go rozwali?

Nie widzę też żadnego potencjalnego problemu dla fabuły ToD (Trial of Deception).

Lord W napisał/a:
Myślę, że czas świąteczny będzie odpowiedni do zabrania się za temat. Tylko, żeby zacząć pisać muszę wiedzieć jak zapatrujecie na te kwestie kluczowe - zatem pytanie kiedy spotkanie?


10ego lub 17ego, bo następna sobota to już 24ty. Nie wiem czy na 10ego uda się dostać salę.
O ile jest nam potrzebne spotkanie, bo jakieś palące kwestie można i przez forum dopiąć.
Edytowane przez Thingol dnia 07 grudzień 2016 13:41

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 10 grudzień 2016 12:13
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

No można. Grin

Spotkania są jednak owocniejsze. Weekend 17-18 dla mnie jest ok.

Moje pytanie brzmi zatem - skąd się wzięła druga (tudzież 3 w zależności, od tego jak liczymy) Gwiezdna Kuźnia z OoS (tudzież stacja bojowa wykorzystująca "serce"Wink. Arkada ją odnalazł? Zbudował?

Jest wiele pytań, na które dobrze jakbyśmy znali odpowiedzi. Ja nie mam sensownego pomysłu na ten pierścień. Ivered niby czytał uważnie ale zgubił linię czasową fabuły Grin Uważnie trzeba czytać Wink

Akcja pierwszego opowiadania o Edrasie rozgrywa się cztery lata po wybuchu z TotS (ok 896 r. BBY). W retrospekcji jest zaś historia o "upadku Edrasa" - owszem Queksesh żyje (jeszcze) i baron też, ale Edras nie jest w konflikcie z nimi. Nie wiem też z jakiego powodu miałby infiltrować (osobiście) barona.

Z tego co rozumiem linia fabularna musiałby być zupełnie inna i opowiadać o czym innym, w nowym kontekście. Nie wiem czy to da się obgadać "dobrze" przez forum.

Edras zdobędzie pierścień i ... co przez 7 lat, będzie go strzegł jak Hobbit? A Suron (Arkada i jego słudzy) nie będzie go szukał? Po prostu to jest inna kreacja postaci Edrasa.

Dopóki nie ustalimy linii fabularnej, nie mam zamiaru napisać ani jednej strony, bo tu mogą być kluczowe zmiany i wszystko pójdzie do kosza - trzeba będzie pisać od nowa.


Także czekam na koncepcję Ivereda - tą bardziej szczegółową, o której wspomniał. Wink
Edytowane przez Lord W dnia 10 grudzień 2016 12:15
 
Lord W
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 11 grudzień 2016 11:56
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Przeczytałem wstępny plan Ivereda i praktycznie historia została bardzo mocno zmieniona. To miało być opowiadanie, a nie kino akcji z bohaterami, których nie powinno się ładować w kółko do tych samych historii.

Wstawienie Luana, Vonara, Corii i Rasheda to moim zdaniem przegięcie. Tu trzeba skupić się na przejściu na ciemną stronę. Stąd konflikt z mistrzem, kobieta, która chce przeciągnąć bohatera na ciemną stronę i tajemnica przeszłości. Do tego miała być rozłąka z Vonarem i Werlaccą. Niechęć do Luana. Kurcze - w tej historii miało się nagromadzić kilka, tudzież kilkanaście nieprzyjemnych uczuć dla głównego bohatera.

Pamiętaj też Iveredzie, że ja mam pozytywistyczno, młodo-polski styl pisania, gdzie to tło będzie kluczowe i opisy będą raczej dłuższe. Trudno będzie napisać historię o tylu bohaterach, których relacje na tym etapie są bardzo słabe.

Stąd przyjąłem założenie trójkąta: Arkada, władczyni Echani, Mistrz Arkady i kilka nowych postaci pobocznych. Ten wątek zaś schodzi u Ciebie na plan trzeci. Relacje pomiędzy Corią a Arkadą naprawdę zostawiłbym Szychowi w Jego opowiadaniu. Rashed - znowu?

Te postacie mogą wystąpić - jak najbardziej. Nie mam nic przeciwko temu, ale jako postacie drugoplanowe. Vonar moim zdaniem musi się oddalać od Arkady potęgując u niego poczucie samotności (powtarzam się).

Ja po prostu chciałbym się skupić na motywie: dlaczego Xel Arakada stał się i zły i jakim cudem natrafi na Gwiezdną Kuźnię. Jacyś handlarze niewolników - wątki poboczne.

Ja tylko widzę, że do pisania jest bardzo daleka droga. Smile To nie są zmiany kosmetyczne - to jest zupełnie inna historia - z akcentami na inne postacie i na inne relacje między nimi. U Thingola do rozważenia była kwestia Sithów (czy z Zasady Dwóch, czy z linii bocznej) oraz scena finałowa (kto kogo zabije). Relacje były znane, a ogólny zarys fabularny nie uległ zmianie. W moim przypadku te zmiany są dość radykalne.

Zauważ Iveredzie, że opowiadanie Szycha nie jest aż takie krótkie, a skupia się tylko na jednym prostym wątku i w zasadzie na relacji miedzy dwójką postaci.

Wszystko się sprowadza do tego samego - od ogółu do szczegółu. Ivered bowiem chciał przemycić jakieś wątki, które zaplanował do kontynuacji w przyszłości. To może od razu ustalmy te wątki główne (ponad wszystkimi opowiadaniami), żeby łatwiej było wchodzić w głąb. Od razu będę wiedział, którego wątku mam nie poruszać, a na którym mam się skupić.

W przypadku pozostałych dwóch opowiadań myślę, że historia jeszcze bardziej ulegnie zmianie. Im szybciej, tym lepiej - bowiem szkoda ustalać szczegóły czegoś, co na poziomie ogólnym nadaje się do całkowitej rewizji.WinkSmile
 
Thingol
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 11 grudzień 2016 14:06
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Nie wsadzałbym tam Rasheda, Vonara i Luana w ogóle. Xel pozna Luana dopiero w RoD. Nie ma sensu "crossowanie" ich wcześniej.

A sam Vonar jest postacią zbędną na tym etapie. Obawiam się, że zrobi nam się "przegadany", a przez to potencjalnie niespójny. W OoS jest główną postacią,trochę wbrew scenariuszowi, ale to podobno moja wina Grin: D Grin
W ToD będzie grał istotną rolę + moje planowanie opowiadanie w stylu Punktu Przełomu. Można rzec, że Vonara mamy obstawionego.

A głównym bohaterem miał być przecież Xel Arkada. Także z PoT wywalcie Vonara, albo wstawcie epizodycznie. Ale naprawdę epizodycznie.

Faktycznie - jest sens zrobić spotkanie.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.