Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Hasła do Ossusa

Dodane przez Lord W dnia 09 marzec 2010 21:21
#1

Założyłem ten temat, aby pisać tutaj hasła, których nie ma na Ossusie, opracowywać je i wrzucać do Osssusa. Nie wiem jak dokładnie działa Ossus (ale myślę, że podobnie do wikipedii), dlatego proszę o wszelkie informacje. Co trzeba zrobić, aby dodać hasło.


Hasła ostatnio opracowane:
Bib Fortuna, SSFGW "Utapau"



Hasła, których nie ma i które można napisać to:
Kinman Doriana, Vykos, Firith Olan, Gossamowie, gelagruby, Ferroanie

Edytowane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 13:40

Dodane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 15:46
#2

http://www.ossus....ib_Fortuna
Pierwsze hasło za mną! Starałem się jak tylko mogłem, ale z góry wiem, że do najlepszych to hasło nie należy. Oceńcie, udzielcie rady na przyszłość i dajcie znać co poprawić. yoda1

Edytowane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 15:47

Dodane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 15:47
#3

Super. Mam prośbę Keyan. Mógłbyś mi opisać procedurę dodawania hasła. Czy gdzieś znajduje się potem informacja o autorze?

W miarę ok, tylko za dużo momentami powtórzeń Fortuna. O co chodziło z tym mózgiem, bo nie mogłem sobie tego uświadomić. To on stracił ciało, czy na własną prośbę ten mózg do robota przenieśli? Nie kumam.

Edytowane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 13:40

Dodane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 16:08
#4

Cóż, procedura jest dosyć prosta. Żeby dodać hasło do archiwum wystarczy się zarejestrować na stronie. Potem wystarczy kliknąć "edytuj" bądź "rozbuduj artykuł" i do roboty. Po skończeniu i zapisaniu, artykuł automatycznie jest zatwierdzony oraz wprowadzony na stronę. Zapewne później jest sprawdzany przez administrację, czy tekst ma sens, czy nie jest plagiatem bądź nie posiada nieprawidłowych treści, itp.

Co zaś tyczy się kwestii autora, to owszem jest wiadomo kto utworzył lub edytował dane hasło. Wystarczy kliknąć w zakładkę "historia", która znajduje się nad artykułem. Poza tym widoczne jest to również w zakładce "ostatnie zmiany", która znajduje się na bocznym panelu strony Ossusa.

Samego tworzenia haseł trzeba się nauczyć. Najlepiej podpatrzeć jak robią to inni, a potem przy użyciu metody prób i błędów bądź skorzystania z pomocy tworzyć B)

"Mózg" - faktycznie będę musiał dopracować :P

Edytowane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 16:11

Dodane przez Thingol dnia 10 marzec 2010 16:22
#5

http://www.ossus....tyku%C5%82

Dodane przez Keyan dnia 10 marzec 2010 16:24
#6

O tym właśnie mówiłem.

Dodane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 18:32
#7

To mam prośbę. Jak ktoś się będzie logował to jak byście mogli zareklamować przy okazji Utapau. Np Keyan z Utapau...jeżeli taki długi nick jest możliwy, żeby było wiadomo, że my jako stowarzyszenie mamy jakiś wkład. Choć wiadomo, że to jest głownie wkład indywidualny.

W każdym razie możnaby też hasła (tzn proponowaną treść) pisać u Nas na forum tak, żeby inni zgłaszali swoje sugestie a potem wrzucać do Ossusa.

Edytowane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 19:05

Dodane przez Thingol dnia 10 marzec 2010 19:01
#8

Baner Ossusa wisi od dawna na Utapau. Dlaczego naszego baneru nie ma na Ossusie??

Dodane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 19:04
#9

Hm. Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć. Nie znam powodów dla których baner jest zamieszczany, bądź nie. Teoretycznie można napisać maila z zapytaniem.

W sumie ja tam widzę trzy banery i żadnego związanego z jakimkolwiek fanklubem. Może takie jest założenie strony.

Edytowane przez Lord W dnia 10 marzec 2010 19:12

Dodane przez Aero dnia 10 marzec 2010 19:57
#10

Jest możliwość wyedytowania swojego "profilu" na Ossusie, coś jak hasło tylko o własnej osobie ;) i np. tam można wpisać że należy się do jakiegoś stowarzyszenia. Uważam że trochę głupie jest umieszczanie nazwy stow. w nicku.

Dodane przez Thorin dnia 10 marzec 2010 20:49
#11

Gossamowie, gelagruby, Ferroanie kolejne hasła Lordzie

Dodane przez Keyan dnia 11 marzec 2010 01:08
#12

http://www.ossus....ista:Keyan
Mała autoreklama, na razie tylko tyle chciało mi się zrobić :P Jak widać przygotowałem już hasło "SSFGW Utapau" - Lordzie jesteś znany jako znakomity kronikarz naszego fanklubu, więc może skrobniesz parę słów na Ossusie o nas? B)

Edytowane przez Keyan dnia 11 marzec 2010 01:13

Dodane przez Lord W dnia 11 marzec 2010 11:41
#13

W każdym razie, mimo wszystko, może warto zrobić np. zbiorowego archiwistę: Utapau, albo za nickiem dopiszcie (Utapau) w nawiasie. Chodzi mi o małą promocję w świecie SW. Mam nadzieję, że nie zaprzestaniemy na jednym haśle.

Co do informacji o stowarzyszeniu to ok. Możemy dodać również do Wikipedii. W każdym razie mogę opracować swoją wersje i wrzucę tutaj w formie posta, a Wy zgłosicie swoje uwagi i wrzucimy na Ossusa, ale nie w najbliższym czasie (zajmie mi to tydzień, dwa).

Dobra robota Keyan!ewok01

Dodane przez Yako dnia 11 marzec 2010 14:46
#14

Cześć!

do Wikipedii lepiej nie dodawajcie. Pewnie stamtąd skasują...
Wracając do Ossusa - Chyba lepiej występować pod swoją ksywką, a przynależność do Stowarzyszenia zaakcentować na swojej stronie Archiwisty. Tworzenie wpólnego konta - jest niby możliwe, ale jakoś się nie bardzo sprawdziło. Poza tym - wolelibyśmy, aby pod danym nickiem ukrywała się jedna, konkretna osoba. Bo wyobraźcie sobie na przykład sytuację, kiedy ktoś na stronie dyskusji pisze do użytkownika Utapau. Jakoś tak dziwnie się zwracać do nie do końca określonego podmiotu... :)

Jakbyście mieli jakieś pytania - nie wachajcie się pytać! I dzięki za Wasza pracę!

Dodane przez Aero dnia 11 marzec 2010 20:05
#15

W 100% zgadzam się z Yako. Nie można komuś odmówić podpisania się pod własną pracą. Nawet w zwykłych "oldschoolowych" encyklopediach są wyróżnieni autorzy haseł do poszczególnych działów, mimo że najczęściej praca odbywa się pod nadzorem jednej osoby, redaktora.

Reklama Utapau jak najbardziej ale w osobnym haśle albo na stronie archiwistów.

Dodane przez Lord W dnia 11 marzec 2010 21:41
#16

Ok...to w nawiasie może np. Keyan (z Utapau), Szychu (z Utapau) itp. Co do wikiipedi - jak skasują to trudno. W każdym razie miło, ze Yako się udziela... bardzo miło. Ja se zabieram do hasła o Utapau.

Dodane przez Thingol dnia 11 marzec 2010 22:34
#17

heh, nie zrozumiałeś.
Nick ma być Keyan, Szychu, Thingol, Zenek. Koniec KROPKA. W średniowieczu mogłeś się nazywać Jan ze Spychowa, ale nie w XXI wieku.

Dodane przez Lord W dnia 17 marzec 2010 11:39
#18

Ja bym powiedział, że nie dotarło do mnie;).

Odnośnie hasła Utapau to moja propozycja spisu treści:
1. Informacje ogólne
2. Spotkania
3. Historia
4. Imprezy
5. Linki zewnętrzne

Z tego co wiem chyba Oshogbo czyta Poza Galaktykę, także mógłbyś napisać kilka słów o Kinmanie Dorianie.

Edytowane przez Lord W dnia 18 marzec 2010 11:18

Dodane przez Lord W dnia 26 marzec 2010 22:31
#19

1. Informacje Ogólne

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW Utapau) powstało w 2008 roku. Jego siedzibą jest miasto Skierniewice. Stowarzyszenie zrzesza fanów z bliższych i bardziej odległych regionów jak np.: powiatu łowickiego, powiatu skierniewickiego, czy nawet powiatu grójeckiego.

Drugi człon nazwy stowarzyszenia - "Utapau" pochodzi od nazwy jednej z planet w świecie Gwiezdnych Wojen ukazanej w epizodzie 3 - Zemście Sithów. Planeta Utapau była jedną z siedzib separatystów. Na niej z rąk Obi Wana Kenobiego zginął jeden z ich przywódców generał Grievous.

2. Spotkania

Spotkanie członków SSFGW "Utapau" odbywają się zazwyczaj w Skierniewicach, w Klubie Konstancja, przy ulicy Kopernika 5, raz w miesiącu, najczęściej w sobotę. Cechą charakterystyczną jest brak spotkań oficjalnych w okresie wakacji.

Główne atrakcje spotkań to:
prelekcje,
konkursy wiedzowe,
inne konkursy ( kalambury, familiada, itp.),
gry i zabawy (w tym gry kraciane i planszowe),
modelowanie.

Wszelkie informacje o terminie, tematyce, atrakcjach i miejscu najbliższego spotkanie są udostępniane na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

3. Historia.

Ruch tworzenie stowarzyszenia zainicjował Krzysztof "Thingol" Strożek - założyciel i pierwszy prezes, zainspirowany Corusconem 2006. Pierwsze nieoficjalne spotkanie fanów gwiezdnych wojen w Skierniewicach odbyło się 26 czerwca 2006 w Klubie Konstancja i utworzyła się grupa stanowiąca późniejszy trzon rodzącej się organizacji. Ważne było kolejne spotkanie nieoficjalne (w Miejskim Centrum Kultury), na którym wymyślono nazwę - Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau". Tego samo roku pod koniec wakacji rozpoczęły się regularne spotkania z oficjalną numeracją pod szyldem SFSW "Utapau".

W pierwszym okresie fanklubu znaczącą rolę odgrywał projekt fanfilmu Treasure of the Shadows. Fanklub rozwijał się w bardzo szybkim tempie. Kolejnym punktem przełomowym były wakacje 2007 roku. Część członków chciała rozszerzyć działalność fanklubu o inne działy fantastyki (głównie fantasy). Efektem owego kryzysu, było powstanie Fantazionu - Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Fantastyki, które obecnie współpracuje ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau". Kolejnym ważnym wydarzeniem było wkroczenie w fazę realizacji i postprodukcji TotSa, w którym zaangażowani byli ówcześni członkowie. Fanfilm był od początku jednym z głównych celów istnienia fanklubu. Wraz z nakręceniem TotSa fanklub wszedł w nową fazę skupioną na rozwoju atrakcji na spotkaniu.

W następnym roku liczba członków wzrosła do ok. 15 osób i tym samym zarząd pod przewodnictwem Thingola podjął decyzję o utworzeniu stowarzyszenia. W roku 2008, przed wakacjami Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau".

W roku 2009 liczba członków wzrosła do ok. 20 osób. Niestety od czasu pierwszego spotkania, w roku 2006, zaszło wiele zmian. Można wręcz powiedzieć wymiana pokoleń. Członkowie tworzący trzon organizacji odeszli ze stowarzyszenie bądź odsunęli się w cień, czego efektem było odejście Krzysztofa "Thingola" Strożka ze stanowiska prezesa i wybór na Jego miejsce Kamila "Chebeata" Gaćkowskiego, który piastuje ten urząd do dzisiaj.

4. Imprezy

Główne imprezy o znaczeniu ogólnopolskim w jakich uczestniczyli członkowie SSFGW "Utapau":

Coruscon 2006,
Dagobah 2007,
Polcon 2007,
W.O.Ś.P. 2008,
Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2008,
W.O.Ś.P. 2009,
Polcon 2009

Dodatkowo stowarzyszenie przeprowadzało inne akcje na terenie miasta i angażując się w życie mieszkańców jak np: badania ankietowe, Akademia Jedi z okazji Dnia dziecka.

5. Linki zewnętrzne

Edytowane przez Lord W dnia 27 marzec 2010 21:44

Dodane przez ivered dnia 26 marzec 2010 23:53
#20

Awesome. I szczerze nawet nie widze do czego mozna by sie przywalic :/.

Dodane przez Thingol dnia 27 marzec 2010 00:58
#21

Wtedy też nastąpił, pierwszy kryzys w fanklubie.


To zdanie trzeba wywalić. Ten akapit trzeba wyedytować. W komunikacji publicznej unikamy retoryki negatywnej.
w 1000 słów zawsze najbardziej w pamięć zapadają słowa o zabarwieniu negatywny, agresywnym etc. Słowo "kryzys" nie może mieć miejsca

Dodane przez Lord W dnia 27 marzec 2010 10:43
#22

Spoko. W każdym razie zgłaszajcie, uwagi, sugestie, to pozmieniam co trzeba. Musze jeszcze te literówki wszelkie poprawić i dopracować itp. itd. Jeśli chodzi o grafiki to logo się do tego wstawi i już.

Dodane przez Mikel dnia 27 marzec 2010 11:43
#23

Krótko zwięźle i na temat. Jak dla mnie super

Dodane przez ivered dnia 27 marzec 2010 11:48
#24

O, wstawcie moze tez jakies foty z "utapau w akcji", czyli ze spotkania albo z jakichs field opsow.

Dodane przez Lord W dnia 27 marzec 2010 21:47
#25

Mam kolejne pytanie. Oczywiście, żeby dodać tekst muszę się zalogować się na Ossusie? No i odnośnie zdjęć to muszę mieć zgodę autora. Pytanie jakie zdjęcia polecacie.

Dodane przez Syndrius dnia 27 marzec 2010 21:52
#26

Zdjęcia?? Jedno z Polconu, zdjęcie ekipy z akcji Dnia Dziecka, zdjęcie ekipy podczas WOŚP na widoku i jakieś foto z święta krzaka gdzie Maul jest. Myślę że tak byłoby ok.
Co do informacji- very good.

Dodane przez Lord W dnia 27 marzec 2010 22:19
#27

Teraz mam pytanie. Czy jesteście za tym, żebym wstawił to hasło również do wikipedii?

Co do zdjęć to na Ossusie jest trochę pierniczenia z prawem autorskim i trzeba te rubryczki powypełniać. Myślę, że dwa zdjęcia wystarczą.

Dodane przez ivered dnia 27 marzec 2010 22:43
#28

Do wiki tez mozesz dodac, zawsze to jakas darmowa reklama.

Dodane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 12:23
#29

Mam pytanie do autorów grafik (głównie Thingola), czy wyrażają zgodę na zamieszczenie zdjęć na Ossusie, Wikipedii?

Np. Zdjęcia z dnia dziecka są super, ale wolałbym mieć zgodę autora. (Łukasza Gładkiego)

Póki co jest tak:
http://www.ossus....2Utapau%22

jak zgłosicie Swoje uwagi to pozmieniam, ewentualnie dodam zdjęcia i poprawię błędy (tylko musi se tego trochę uzbierać, bo piszą żeby nie edytować za dużo razy).

Edytowane przez Lord W dnia 28 marzec 2010 13:32

Dodane przez Keyan dnia 31 marzec 2010 21:46
#30

Dobra robota Lordzie, na Wikipedię też to wstaw ;) Faktycznie parę zdjęć naszej ekipy dodałoby uroku, no i zrobimy się od razu mniej anonimowi.

Dodane przez Lord W dnia 31 marzec 2010 21:53
#31

Ok. Myślę też, że jest kolejne hasło do zrobienia np. dla Szycha.

Co do zdjęć - proszę o zgodę autorów, a reszta niech mi doradzi które i wstawiamy.

Dodane przez Szychu dnia 31 marzec 2010 23:39
#32

A co konkretnie jest do napisania?

Dodane przez Lord W dnia 01 kwiecień 2010 14:22
#33

No zgadnij...w końcu Ty tu jesteś nerdem. Haseł brakuje wielu (patrz post nr 1), ale to jest związane pośrednio z Naszym fanklubem...

Dodane przez Thorin dnia 04 kwiecień 2010 23:33
#34

Lordzie proszę opracowałem następne hasło:
Robaki Pelko to małe stworzenia, które mają miliony mikroskopijnych kolców, potrafiących przebić zbroję, które podczas kontaktu ze skórą powodują sparaliżowanie kończyny. Żyją tylko pod piaskami Doliny Mrocznych Lordów na Korriban, gdzie przyciągnęła je tutaj moc. Bardzo licznie czają się swoje na swoje ofiary w ciemności. Wrażliwość na moc pozwala im stwierdzić, czy stworzenie znajdujące się niedaleko nie jest zbyt silne żeby je zaatakować. W przypadku Darth Bane’a który je spotkał podczas zwiedzania Doliny. Kolce zostały użyte w treningowych mieczach świetlnych do szkolenia nowych uczniów w Akademii Sithów, ponieważ sparaliżowanie kończyny naśladowało jej utratę.

Dodane przez Milka dnia 05 kwiecień 2010 12:07
#35

Robaki Pelko to małe stworzenia żyjące tylko pod piaskami Doliny Mrocznych Lordów na Korriban, zostały tam przyciągnięto przez moc. Całe ich ciało pokryte jest milionami mikroskopijnych kolców, które są w stanie przebić się przez zbroje, a kontakt ze skórą powoduje paraliż kończyny. Pelko na swoje ofiary czekają w licznych grupach i ukrywają się w ciemnościach. Wrażliwość na moc pozwala im stwierdzić, czy stworzenie znajdujące się niedaleko nie jest zbyt silne żeby je zaatakować. Było tak w przypadku Dartha Bane'a, który spotkał je podczas zwiedzania Doliny. Kolce zostały użyte w treningowych mieczach świetlnych do szkolenia nowych uczniów w Akademii Sithów, ponieważ sparaliżowanie kończyny naśladowało jej utratę.


A ja to hasło poprawiłem ;)

Teraz wystarczy dodać hiperłącza, źródła i takie tam...

A tak z innej beczki, zrobiłeś je sam, czy przetłumaczyłeś wookiepedię?

Dodane przez Thorin dnia 05 kwiecień 2010 14:22
#36

Twoje brzmi znacznie lepiej, bo mi raczej chodziło o to żeby przetłumaczyć i dać wam do poprawy.

Dodane przez Lord W dnia 26 kwiecień 2011 19:17
#37

Czyli to jest tłumaczenie z wookipedi. Na Ossusie piszą, że to jest forma plagiatu. Także, postarajcie się dodać jak najwięcej od siebie. Dopiszcie źródła i można wstawiać na Ossusa.


Wiadomo kiedyś skończą się prace na Ossusie i będzie można edytować artykuły?boba01
Jakby, ktoś miał jakieś info to dajcie znać.


Widzę, że odblokowali edycję i zmienili wygląd strony.;)r2d201

Edytowane przez Lord W dnia 26 kwiecień 2011 19:17

Dodane przez Lord W dnia 29 kwiecień 2011 11:58
#38

Nelleah - Kateel z Kuhlvut, przedstawicielka arytokratycznego rodu z planety Kaut, miała starszą siostre Kodir. Jako dziecko nie umiała poprawnie wymówić swojego imienia, stąd Nellah.


Jej siostra Kodir planowała przejąć kontrolę nad zakładami stoczniowymi i obalić szefa korporacji Kauta. Kateel odmówiła współpracy, więc Kodir zleciła Falandowi - szefowi ochrony zakladów stoczniowych, porwanie i czyszczenie pamięci siostry. Faland przez pośredników: Nila Posonduma i Kud'ara Mub'ata wynajął łowcę nagród Ree Duptoma. W trakcie lotu statek Duptoma uległ uszkodzeniu, a sam właściciel zginął. Na statek trafił Boba Fett, który przejął przewożone towary: robota towarowego i Nelleah z wyszyszczoną pamięcią. Fett zabrał dziewczynę do Pałacu Hutta Jabby, gdzie razem z Oolą służyła jako tancerka.

Po śmierci Jabby Kateel udała się w poszukiwaniu Fetta nad Jamę Carconne. Odnalazła umierającego łowcę nagród, wyplutego przez Sarlacca i przeniosła go, tak by trafił w ręce Dengara. Po odratowaniu Fetta, we troje, wyruszyli na spotkanie z Bilansem. W czasie podróży Dengar opowiedział Neelach historię Boby Fetta dotyczącą rozbicia Gildii Łowców Nagród. Neelah stopniowo odzyskiwała pamieć, zwłaszcza gdy usłyszała o Nilu Posondumie.

Nelleah uzyskała więcej informacji o swojej przeszłości z komputera "Wściekłego psa", w czasie kiedy Dengar i Fett
próbowali ożywić Kud'ara Mub'ata. Niespodziwanie nadleciał wówczas jego potomek Bilans, który ostrzelał Łowców Nagród. Doszło do spotkania na statku Bilansa, który dostarczył kolejnych informacji na temat Neeleah i znalezionego robota. W pobliżu siedziby pajęczarza pojawił się statek zakładów stoczniowych Kauta. Nelleah wraz z Dengarem odlecieli "Wściekłym Psem" do systemu Orana, gdzie mieli się spotkać z Fettem wracającym z Tatooin. Na umówione miejsce spotkania przybył również statek Zakładów stoczniowych, który promieniem ściągającym unieruchomił "Wściekłego Psa". Kateel została zabrana na pokład i wraz z Kodir udała się na planetę Kaut.

Tam doszło między nimi do kofrontacji, w wyniku której Kodir została obezwładniona i przekazana pod sąd innym rodom panującym. Kateel jako jedno z przedstawicielek rodów dostała propozycję objęcia kotroli nad zakładami stoczniowymi po Kaucie.


W ramach wolnego czasu opracowałem hasło. Jak Wam się podoba i powiedzcie czego brakuje i czy jest w miarę po polsku.

Edytowane przez Lord W dnia 29 kwiecień 2011 11:59

Dodane przez Szychu dnia 30 kwiecień 2011 23:19
#39

To jest Kaut czy Kuat?

Dodane przez Thingol dnia 01 maj 2011 00:33
#40

powinien być Kuat.
ten Kuat od Kuat Drive Yards ;-)

Dodane przez Lord W dnia 15 maj 2011 14:33
#41

http://ossus.pl/b...eka/Neelah

Możecie ocenić efekt końcowy prac. Może hasło nie jest super, ale jest. Potem ktoś dopisze, zdjęcie może wstawi i będzie lepiej.

Dodane przez Lord W dnia 07 październik 2011 19:33
#42

1. Informacje Ogólne

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW Utapau) powstało w 2008 roku. Jego siedzibą jest miasto Skierniewice. Stowarzyszenie zrzesza fanów z bliższych i bardziej odległych regionów jak np.: powiatu łowickiego, powiatu skierniewickiego.

Drugi człon nazwy stowarzyszenia - "Utapau" pochodzi od nazwy jednej z planet w świecie Gwiezdnych Wojen ukazanej w epizodzie 3 - Zemście Sithów. Planeta Utapau była jedną z siedzib separatystów. Na niej z rąk Obi Wana Kenobiego zginął jeden z ich przywódców generał Grievous.

2. Spotkania

Spotkanie członków SSFGW "Utapau" odbywają się zazwyczaj w Skierniewicach, w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ulicy Reymonta 33, dwa razy w miesiącu: w każdą pierwszą i czwartą sobotę miesiąca (spotkanie łączone z Fantazionem), w godzinach 13 – 18. Do roku 2010 fanklub spotykał się w Klubie Konstancja, przy ulicy Kopernika 5. Cechą charakterystyczną jest brak spotkań oficjalnych w okresie wakacji.

Główne atrakcje spotkań to:
prelekcje,
konkursy wiedzowe,
inne konkursy ( kalambury, familiada, itp.),
gry i zabawy (w tym gry kraciane i planszowe),
modelowanie.

Wszelkie informacje o terminie, tematyce, atrakcjach i miejscu najbliższego spotkanie są udostępniane na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

3. Historia.

Ruch tworzenie stowarzyszenia zainicjował Krzysztof "Thingol" Strożek - założyciel i pierwszy prezes, zainspirowany Corusconem 2006. Pierwsze nieoficjalne spotkanie fanów gwiezdnych wojen w Skierniewicach odbyło się 26 czerwca 2006 w Klubie Konstancja i utworzyła się grupa stanowiąca późniejszy trzon rodzącej się organizacji. Ważne było kolejne spotkanie nieoficjalne (w Miejskim Centrum Kultury), na którym wymyślono nazwę - Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau". Tego samo roku pod koniec wakacji rozpoczęły się regularne spotkania z oficjalną numeracją pod szyldem SFSW "Utapau".

W pierwszym okresie fanklubu znaczącą rolę odgrywał projekt fanfilmu Treasure of the Shadows. Fanklub rozwijał się w bardzo szybkim tempie. Kolejnym punktem przełomowym były wakacje 2007 roku. Część członków chciała rozszerzyć działalność fanklubu o inne działy fantastyki (głównie fantasy). Efektem tego, było powstanie Fantazionu - Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Fantastyki, które obecnie współpracuje ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau". Kolejnym ważnym wydarzeniem było wkroczenie w fazę realizacji i postprodukcji TotSa, w którym zaangażowani byli ówcześni członkowie. Fanfilm był od początku jednym z głównych celów istnienia fanklubu. Wraz z nakręceniem TotSa fanklub wszedł w nową fazę skupioną na rozwoju atrakcji na spotkaniu.

W następnym roku liczba członków wzrosła do ok. 15 osób i tym samym zarząd pod przewodnictwem Thingola podjął decyzję o utworzeniu stowarzyszenia. W roku 2008, przed wakacjami Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau".

W roku 2009 liczba członków wzrosła do ok. 20 osób. Niestety od czasu pierwszego spotkania, w roku 2006, zaszło wiele zmian. Można wręcz powiedzieć wymiana pokoleń. Członkowie tworzący trzon organizacji odeszli ze stowarzyszenie bądź odsunęli się w cień, czego efektem było odejście Krzysztofa "Thingola" Strożka ze stanowiska prezesa i wybór na Jego miejsce Kamila "Chebeata" Gaćkowskiego.

Rządy "Chebeata" to okres stabilizacji i większa współpraca z "Fantazionem", której efektem były wspólne spotkania. Wprowadzono nowe pomysły,nowe formy zarządzania faklubem, oraz zmiany na stronie. Rok 2010 to kolejna wymiana pokoleń. Starsi, zasłużeni członkowie wyjechali na studia, ale wraz z napływem nowych członków, pojawiły się kolejne pomysły i nowe punkty programu. Liczba aktywnych członków spadła do około 15.

Przełomowy był rok 2011. Fanklub przeniósł się z Klubu Konstancja do Młodzieżowego Centrum Kultury. Zwiększyła się częstotliwość spotkań do dwóch w miesiącu. Ze stanowiska prezesa zrezygnował "Chebeat " i objął je Piotr "Szychu" Szychowski. W pierwszej połowie roku najważniejszym wydarzeniem były obchody 5 lecia fanklubu, połączone z 50 spotkaniem, natomiast w drugiej połowie były to konwenty: Avangarda 007, Polcon i 22 Międzynarodowy Fetiwal Komiksu i Gier.

Spotkanie 50 odbyło się 2 lipca. Wzięli w nim udział byli i obecni członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fańów Gwiezdnych Wojen "Utapau", fankluby: "Łódzki Fanklub Gwiezdnych Wojen" i "Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Fantastyki Fantazion" i zaproszeni goście. Z tej okazji puszczono TotSa i filmik o historii SSFGW Utapau.



4. Imprezy

Główne imprezy o znaczeniu ogólnopolskim w jakich uczestniczyli członkowie SSFGW "Utapau":

Coruscon 2006,
Dagobah 2007,
Polcon 2007,
W.O.Ś.P. 2008,
Avangarda 2008,
Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2008,
W.O.Ś.P. 2009,
Polcon 2009,
Avangarda 2010,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2010,
Avangarda 2011,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2011


Dodatkowo stowarzyszenie przeprowadzało inne akcje na terenie miasta i angażując się w życie mieszkańców jak np: badania ankietowe, Akademia Jedi z okazji Dnia dziecka.

5. Linki zewnętrzne

Dodane przez Lord W dnia 07 październik 2011 19:36
#43

Macie tutaj tekst , kory zamierzam dopisać na Ossusie. Proszę o komentarze , uwagi. Co ewentualnie jeszcze trzeba poprawić.

Również na Bastionie jest informacja o Utapau, pisana przez Szycha. Ją też wypadałoby zaktualizować. Rozumiem, że widzieliście też zakładkę O Nas na stronie MCKu.

Edytowane przez Lord W dnia 08 październik 2011 11:22

Dodane przez MistrzSeller dnia 07 październik 2011 19:54
#44

Myślę, że jest dobrze.
A co do Ossusa to ostatnio uzupełniam tam aktorów dubbingowych z The Clone Warsa w artykułach o poszczególnych odcinkach i postaciach. Poza tym stworzyłem też artykuł http://ossus.pl/b...oanna_Pach

Dodane przez Lord W dnia 08 październik 2011 11:15
#45

Fajnie zrobione hasło Sellerze. Dobra robota. Jak będziesz coś robił to pisz w tym temacie; chętnie przeczytamy i zobaczymy.

Odnośnie hasła o Utapau to poczekam na inne opinie w tym Szycha jako prezesa i Thingola, kory zna się dobrze na języku polskim i sprawdzi, czy to ma ręce i nogi.:)

Dodane przez Thingol dnia 08 październik 2011 11:28
#46

Dobrze jest.

Dodane przez Szychu dnia 08 październik 2011 16:18
#47

Dla mnie też ok.

Dodane przez MistrzSeller dnia 08 październik 2011 17:19
#48

http://ossus.pl/b...r_Dziurman, http://ossus.pl/b...a_Kudelska
Kolejni aktorzy dubbingowi, których dodałem.

Dodane przez Lord W dnia 08 październik 2011 18:56
#49

Super. Tu moje hasło poprawione:

http://ossus.pl/b...2#Historia

Prośba do Szycha, aby na Bastionie też coś tam zaktualizował w wolnej chwili. Jest też hasło do napisania na Ossusie, związane luźno z Utapau. Wiecie co mam na myśli?

Dodane przez Thorin dnia 08 październik 2011 22:15
#50

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW "Utapau") powstało w 2008 roku.

W pierwszej połowie roku najważniejszym wydarzeniem były obchody 5 lecia fanklubu(...)

Coś mi tu nie pasuje.

Dodane przez Lord W dnia 09 październik 2011 11:48
#51

Hm. Co sugerujesz? :D

W roku 2008, przed wakacjami Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau".


Obchody 5-lecia fanklubu - nie stowarzyszenia. Jak przeczytasz jeszcze raz historię to tam jest napisane, co, kiedy i jak. Np. Fantazion nie wiadomo, czy jest już stowarzyszeniem czy nie. Tu Thingol może powinien Ci aspekty prawne wyłożyć; aczkolwiek sam tez czytałem ustawę o stowarzyszeniach.

Po prostu kiedyś nazywaliśmy się inaczej i mieliśmy inny status. Na forum też jest temat Historia Utapau - polecam.:)

Dodane przez Thingol dnia 09 październik 2011 13:05
#52

jest 5 lat dzłalności, ale SSFGW Utapau jako "SSFGW Utapau" istnieje od 2008.

Dodane przez Thorin dnia 09 październik 2011 13:59
#53

Dziękuję za wytłumaczenie.

Dodane przez Lord W dnia 09 październik 2011 14:44
#54

Spoko. Miło, że zwróciłeś na to uwagę. A kto zgodnie, jakie hasło jest do napisania?

Dodane przez Thingol dnia 09 październik 2011 15:51
#55

hmm..."Zagłada jest nieunikniona" ??

Dodane przez Lord W dnia 09 październik 2011 16:03
#56

Nie, nie to ... zresztą nie wiem czy kierownictwo Ossusa by na to pozwoliło (jak to ma duży związek z SW). Myślałem o innym haśle, więc strzelajcie dalej.

Dodane przez MistrzSeller dnia 09 październik 2011 19:44
#57

Uzupełniłem artykuły o poszczególnych epizodach informacjami o dubbingu:
http://ossus.pl/b...sja_Polska, http://ossus.pl/b...sja_Polska,
http://ossus.pl/b...sja_Polska,
http://ossus.pl/b...sja_Polska, http://ossus.pl/b...sja_Polska
http://ossus.pl/b...sja_Polska
Dodałem też obsadę polskiego dubbingu Republic Heroes:
http://ossus.pl/b...ska_wersja

Dodane przez Mikel dnia 09 październik 2011 22:02
#58

A co dostane jak zgadnę ?

Dodane przez Szychu dnia 09 październik 2011 22:07
#59

Deskorolką w czoło

Dodane przez Lord W dnia 09 październik 2011 22:59
#60

Ładna robota Sellerze. Masz swój wkład w najważniejsze hasła na tej stronie. :)

Nawet nie wiedziałem, że stara trylogia ma dubbing. Lektor w sumie wystarczył. Głupio jakby Luke mówił innym głosem.

Co do nagrody. Mógłbym pomyśleć nad takową jakbyś zgadł, jakie to hasło i je jeszcze ładnie opracował.

Dodane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 07:55
#61

W wydaniu na Blue Ray jest polski dubbing. Szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem jak on im wyszedł ponieważ nie mam odtwarzacza Blue ray, więc nie kupowałem tego wydania. Ale z próbek, które są w necie wynika, że i tak jest lepiej niż przy Zemście Sithów.
IMO lepszy jest dubbing niż lektor. No chyba, że dubbing jest bardzo kiepski (np. Eragon).
Szkoda, że najczęściej dubbingi SW wychodzą najwyżej dobrze. Tak np.i Star Trek Voyager miał piękny polski dubbing.

Edit: miałem okazje obejrzeć Nową nadzieję z dubbingiem i wyszło bardzo dobrze. Jedyną wadą to tłumaczenie -sokół tysiąclecia, nie chce mi się z tobą gadać zamiast rozmowa sie nie kleiła i parę innych. Głosy dobrze dobrane i choć na początku ogląda się trochę dziwnie, to da się do polskich głosów przyzwyczaić. Ci, którzy chcą mogą sobie obejrzeć z dubbingiem, ci którzy wolą napisy, włączą sobie napisy- wszyscy zadowoleni. Mimo wszystko nie jest to takie dzieło sztuki jak dubbing Voyagera, ale i tak to najlepszy dubbing, jeśli chodzi o SW. Moja ocena 5/6

Edytowane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 21:07

Dodane przez Thingol dnia 10 październik 2011 21:13
#62

a jak na wiedzówce dostaniesz pytanie z cytatu filmu? Akurat takiego, którego nie przetłumaczył ani lektor ani dubbing, to co wtedy? ;>

Dodane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 21:38
#63

Chodzi o nie przetłumaczoną przez lektora/ dubbing kwestie? akurat w Dubbingu mogą wszystko przetłumaczyć nawet głosy tła. A w napisach teksty też bywają skracane.
A poza tym skoro jesteśmy w Polsce to wszelkiego rodzaju cytaty na wiedzówkach powinny być po Polsku. Nie każdy musi znać angielski. Żyjemy w wolnym kraju, nie w amerykańskiej kolonii.

Dodane przez Szychu dnia 11 październik 2011 21:56
#64

Tyle, że często przetłumaczony cytat traci pierwotny sens (nie oddaje wysublimowanego angielskiego gagu - niekoniecznie chodzi mi teraz o SW) i urok

Dodane przez Lord W dnia 12 październik 2011 21:01
#65

Racja. Żyjemy w Polsce, z tym się zgadzam. Ja osobiście przyzwyczaiłem się do lektora i wcale nie chciałbym usłyszeć "polskiego " głosu Hana; bo on po polsku nie mówi (to jedynie robi C3PO w 6 ep.).

Odnośnie cytatów i wiedzówek to powinny być po polsku. Oczywiście na świecie jest globalizacja; wszyscy powinniśmy znać angielski i to nie zaszkodzi. Jednak nie uważam, że trzeba wszystko po angielsku.

"Polacy nie gęsi, swój język mają"



W każdym razie może ktoś zgadnie jakie hasło jest do zrobienia?;)

Dodane przez Lord W dnia 18 styczeń 2014 12:45
#66

Teraz po tej akcji w wisielcu może się domyślacie o jakie hasło chodziło, choć miało być bardziej ogólne niż Cogneus.;)

Dodane przez Lord W dnia 01 marzec 2015 12:30
#67

Postanowiłem się w końcu zmobilizować i zaktualizować informacje na Ossusie. Poniżej zamieszczam tekst do zamieszczania. Jeżeli będziecie mieli jakieś uwagi lub wyłapiecie literówki to będę wdzięczny. Mam zamiar poniższy tekst wstawić w przyszłym tygodniu.


1. Informacje ogólne

Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau" (w skrócie SSFGW "Utapau") powstało w 2008 roku. Jego siedzibą jest miasto Skierniewice. Stowarzyszenie zrzesza fanów z bliższych i bardziej odległych regionów jak np.: powiatu łowickiego, powiatu skierniewickiego, czy powiatu rawskiego.

Człon nazwy stowarzyszenia - "Utapau" pochodzi od nazwy jednej z planet w świecie Gwiezdnych wojen ukazanej w epizodzie 3 - Zemście Sithów. Planeta Utapau była jedną z siedzib separatystów. Na niej z rąk Obi-Wana Kenobiego zginął jeden z ich przywódców - generał Grevious.

2. Spotkania

Spotkania członków SSFGW "Utapau" odbywają się zazwyczaj w Skierniewicach, w Młodzieżowym Centrum Kultury przy ulicy Reymonta 33, dwa razy w miesiącu w każdą drugą i czwartą sobotę, w godzinach 15-20. Do roku 2010 fanklub spotykał się w Klubie Konstancja, przy ulicy Kopernika 5, raz w miesiącu, najczęściej w sobotę, w godzinach 13-18. W latach 2010-13 odbywały się spotkania łączone z Skierniewickim Stowarzyszeniem Fanów Fantastyki "Fantazion". Cechą charakterystyczną jest brak spotkań oficjalnych w okresie wakacji.

Główne atrakcje spotkań to:
prelekcje,
konkursy wiedzowe,
inne konkursy ( kalambury, familiada, itp.),
gry i zabawy (w tym gry kraciane i planszowe),
modelowanie.

Wszelkie informacje o terminie, tematyce, atrakcjach i miejscu najbliższego spotkanie są udostępniane na oficjalnej stronie stowarzyszenia.

3. Historia.

Ruch tworzenia stowarzyszenia zainicjował Krzysztof "Thingol" Strożek (2006-09) - założyciel i pierwszy prezes, zainspirowany CorusConem 2006. Pierwsze nieoficjalne spotkanie fanów Gwiezdnych wojen w Skierniewicach odbyło się 26 czerwca 2006 w Klubie Konstancja i utworzyła się grupa stanowiąca późniejszy trzon rodzącej się organizacji. Ważne było kolejne spotkanie nieoficjalne (w Młodzieżowym Centrum Kultury), na którym wymyślono nazwę - Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau". Tego samego roku, pod koniec wakacji, rozpoczęły się regularne spotkania z oficjalną numeracją pod szyldem SFSW "Utapau".

W pierwszym okresie działalności znaczącą rolę odgrywał projekt fanfilmu Skarb cienia, będący jednym z głównych celów istnienia fanklubu. Wraz z jego nakręceniem w wakacje 2007 r. fanklub wszedł w nową fazę skupioną na rozwoju atrakcji na spotkaniu. Gwałtownie wzrosła liczba członków i pojawił się pomysł rozszerzenia działalności o inne działy fantastyki. Skutkiem tego wydarzenia było powstanie w 2009 r. Fantazionu - Skierniewickiego Stowarzyszenia Fanów Fantastyki.

Aktywna działalność w przestrzeni publicznej spowodowała, że Skierniewicki Fanklub Star Wars "Utapau" w połowie 2008 r. został przekształcony w Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau". W 2009 r. nastąpiła wymiana pokoleń, a członkowie tworzący trzon organizacji odeszli ze stowarzyszenia. Nowym prezesem został Kamil "Chebeata" Gaćkowskiego. Okres jego rządów (2009-11) cechował się stabilizacją i większą współpracą z "Fantazionem", której efektem były wspólne spotkania. Wprowadzono nowe formy zarządzania faklubem, oraz zmiany na stronie.

Przełomowy był rok 2011. Fanklub przeniósł się z Klubu Konstancja do Młodzieżowego Centrum Kultury. Zwiększyła się częstotliwość spotkań do dwóch w miesiącu. Ze stanowiska prezesa zrezygnował "Chebeat " i objął je Piotr "Szychu" Szychowski (2011-13). W pierwszej połowie roku najważniejszym wydarzeniem były obchody 5 lecia fanklubu, połączone z 50 spotkaniem, natomiast w drugiej połowie były to konwenty. Spotkanie 50 odbyło się 2 lipca 2011 r. Wzięli w nim udział byli i obecni członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Fańów Gwiezdnych Wojen "Utapau", fankluby: Łódzki Fanklub Star Wars, Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Fantastyki "Fantazion" i zaproszeni goście. Z tej okazji puszczono Skarb cienia i filmik o historii SSFGW "Utapau".

Kolejny rok cechował się ścisłą współpracą z innymi fanklubami. Jego początek upłynął w oczekiwaniu na pojawienie się w kinach Mrocznego Widma 3D, który to film SSFGW "Utapau" oglądało wspólnie z Łódzkim Fanklubem Star Wars. Nowym wyzwaniem było zorganizowanie, wraz z Warszawskim Fanklubem Star Wars "Centepoint", bloku Star Wars na konwencie Avangarda 8. Wydarzenie to oraz uczestnictwo w innych lokalnych imprezach stały się przyczynkiem do stworzenia własnego konwentu w Skierniewicach - SkierConu.

Pierwsza edycja konwentu zainicjowanego i wymyślonego przez SSFGW "Utapau" - SkierConu 2013 - odbyła się w dniach 20-21 lipca 2013 r. Głównym organizatorem było Młodzieżowe Centrum Kultury, a współorganizatorami były inne lokalne organizacje, w tym ŁFSW i "Fantazion", który w tym samym roku zakończył swoją działalność. Na jesieni odbyły się wybory w Stowarzyszeniu i nowym prezesem został Wojciech "Lord W" Połeć (2013-14). Fanklub w tym czasie uczestniczył w dużej ilości imprez, w znacznej mierze inicjowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury. W wyniku reformy nastąpiła likwidacja dotychczasowej jednostki i przejęcie mienia przez Miejski Ośrodek Kultury. Miejsce spotkań SSFGW "Utapau" nie uległo zmianie. Wyznaczono jedynie nową porę, w godz. 15-20.

Celem Stowarzyszenia w 2014 r. było zorganizowanie następnej edycji konwentu, jednak ambitne plany zakładały także realizację nowego fanfilmu, będącego kontynuacją Skarbu cienia. SkierCon 2014 odbył się w dniach 25-27 lipca i był ostatnią edycją, którego głównym inicjatorem było SSFGW "Utapau". Powołane zostało nowe stowarzyszenie Cech Fantastyki "SkierCon", które przejęło organizację imprezy i wszelkie prawa do niej. Pod koniec wakacji członkowie SSFGW Utapau przystąpili do realizacji zdjęć do fanfilmu Przysięga ciszy. Na przełomie roku, w wyniku skróconej kadencji zarządu, wybrano nowego prezesa Michała "Milkę" Milczarka.

4. Imprezy

Główne imprezy o znaczeniu ogólnopolskim w jakich uczestniczyli członkowie SSFGW "Utapau":

Coruscon 2006,
Dagobah 2007,
Polcon 2007,
W.O.Ś.P. 2008,
Avangarda 2008,
Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw 2008,
W.O.Ś.P. 2009,
Polcon 2009,
Avangarda 2010,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2010,
Avangarda 2011,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2011,
Avangarda 2012,
Polcon 2012,
Kapitularz 2012,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2012,
SkierCon 2013,
Polcon 2013,
Pożegnanie Lata w szczecinia 2013,
Kapitularz 2013,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2013,
Brwikon 2014,
SkierCon 2014,
Kapitularz 2014,
Avangarda 2014,
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2014,

Dodatkowo stowarzyszenie przeprowadzało inne akcje na terenie miasta i angażując się w życie mieszkańców jak np: badania ankietowe, akademia Jedi z okazji Dnia dziecka, czy fabularne gry terenowe.

5. Linki zewnętrzne



Już kiedyś zachęcałem do tworzenia haseł. Ja nawet zamieściłem (o dziwo) dosłownie kilka. Również Keyan stworzył parę haseł. Myślę, że nawet do tekstu, który wstawię można by stworzyć kilka odnośników do nieistniejących jeszcze haseł.;)

Edytowane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:31

Dodane przez ivered dnia 01 marzec 2015 15:28
#68

Lordzie - TotS występował tylko w wersji anglojęzycznej - Star Wars Treasure of the Shadows, i trzymajmy się już jednej konwencji. Przysięga Ciszy będzie po polsku więc tutaj proszę bardzo ;)

Dodane przez Lord W dnia 01 marzec 2015 15:59
#69

No właśnie stosowanie raz nazwy angielskiej, a raz polskiej było dla mnie dziwne stąd dostosowałem wszystko do jednego wzoru.

Wszystkie tytuły - poza nazwami własnymi typu ŁFSW były w języku polskim. Oczywiście gdyby ktoś stworzył hasło TotS to tam powinna być nazwa oryginalna.

We wcześniejszej wersji tekstu na Ossusie pisałem TotS, ale wtedy dlaczego zamiast OoS pisać Przysięga ciszy? Analogicznie byłoby przy Zemście Sithów.

No i kwestia kolejna Przysięga Ciszy jak Zemsta Sithów, czy może Przysięga ciszy jak Imperium kontratakuje?

Dodane przez ivered dnia 01 marzec 2015 22:20
#70

Piszmy Lordzie tak jak jest w złotych napisach - TotS po angielsku a Przysięga ciszy po polsku ("ciszy" chyba z małej, w filmie będzie PRZYSIĘGA CISZY, ale trzeba by zapytać jakiegoś filologa).

Dodane przez Milka dnia 02 marzec 2015 00:43
#71

Przysięga ciszy. Przecież sam Lordzie pisałeś o tym artykuł na stronę w kontekście "Gwiezdnych wojen".

Dodane przez Thorin dnia 02 marzec 2015 14:32
#72

Według mnie jeśli Cisza by składała przysięgę to powinno być Ciszy. Ale jeśli mówimy o tym że my przysięgamy milczeć o czymś tam to ciszy.

Dopisz Avangardę 9 (2014), byłem ja, Milka i Seller. Falkon 2014 i Pyrkon 2014 też, była jedna osoba ale za to jaka. Jeszcze jest coś takiego jak zakończenie lata w Szczecinie.

Dodane przez MistrzSeller dnia 02 marzec 2015 18:16
#73

jeszcze Polcon 2011, Pyrkon 2013 i 2014, Falkon 2014, Kapitularz 2012 (czyli pierwszy po wskrzeszeniu tego konwentu). No i Avangarda 9

Dodane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:21
#74

Co do TotSa nadal mam wątpliwości. Filolog by się przydał, bo ja jestem za nazwą polską. Jeżeli już pełna nazwa to Gwiezdne wojny, Skarb cienia.

TotS po prostu nie został przetłumaczony, co nie znaczy, że się go nie tłumaczy - tak mi się wydaje. Może warto zrobić wersję polską z lektorem (dubbing też by dało radę, gdyby była wola odpowiednich osób).

Argumentacja Thorina słuszna jest że z małej cisza ma być. yoda1 Przy Skarbie Cienia, jeżeli "Cieniem" nazwalibyśmy mrocznego Jedi to tu ewentualnie można by z dużej litery. Choć analogicznie Mroczne widmo też jest z małej, gdzie widmo interpretuje się jako zagrożenie lub też właśnie jako upiora - Sitha.

Zastanawiam się nad dopisywania konwentów, na których był tylko jeden członek, bo wtedy dojdzie dużo konwentów Mistrz Sellera. Analogicznie można by przyjąć, że Harry będąc na Elgaconie także był w ramach Utapau (które zresztą musiało go szukać i robić małe zamieszanie).

Edytowane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:33

Dodane przez Lord W dnia 11 marzec 2015 20:56
#75

http://www.ossus....2Utapau%22

Hasło dodane. Teraz można opracowywać kolejne.;)

Dodane przez ivered dnia 11 marzec 2015 21:01
#76

Ehh Lordzie jak wpiszesz "Skarb cienia" w google to nie znajdziesz nic związanego z TotS. Ten film de facto istnieje tylko po angielsku i stosując w tym artykule po raz pierwszy tę nazwę wprowadzasz tylko niepotrzebny zamęt. Zmień na oryginalną pisownię plz ;)

EDYTA: Dla przypomnienia źródło:

dl.dropboxusercontent.com/u/16470345/TOTSposter1.jpg

Edytowane przez ivered dnia 11 marzec 2015 21:03

Dodane przez Thorin dnia 11 marzec 2015 21:10
#77

Hasło na ossusie odnośnie fanfilmów
Znane polskie fanfilmy:
Fabularne:
Epizod XIII: Ostateczna próba
Holocron
Treasure of the shadows


http://www.ossus....ka/Fanfilm

Poza tym po polsku TotS brzmi dziwnie i według mnie źle. Lepiej do niego pasuje angielski tytuł.

Dodane przez Lord W dnia 14 marzec 2015 21:07
#78

To chodzi bardziej, o to jak powinno być po polsku od strony językowej. Filologa tu potrzeba.yoda1

Jak chcesz Iveredzie to ze względu na szacunek dla Ciebie zmienię. Za polską nazwę umierać nie będę.
PS. Myślę coby zabrać się za hasło TotS w najbliższym czasie.

Edytowane przez Lord W dnia 14 marzec 2015 22:44

Dodane przez Lord W dnia 01 sierpień 2015 10:39
#79

http://www.ossus....Pau%27anie

Brawo dla Shaak Tee, która stworzyła polecana hasło o Paunach. Dobra robota. Szkoda, że my takich nie tworzymy. ;)