Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Hasła do Ossusa

Dodane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:21
#74

Co do TotSa nadal mam wątpliwości. Filolog by się przydał, bo ja jestem za nazwą polską. Jeżeli już pełna nazwa to Gwiezdne wojny, Skarb cienia.

TotS po prostu nie został przetłumaczony, co nie znaczy, że się go nie tłumaczy - tak mi się wydaje. Może warto zrobić wersję polską z lektorem (dubbing też by dało radę, gdyby była wola odpowiednich osób).

Argumentacja Thorina słuszna jest że z małej cisza ma być. yoda1 Przy Skarbie Cienia, jeżeli "Cieniem" nazwalibyśmy mrocznego Jedi to tu ewentualnie można by z dużej litery. Choć analogicznie Mroczne widmo też jest z małej, gdzie widmo interpretuje się jako zagrożenie lub też właśnie jako upiora - Sitha.

Zastanawiam się nad dopisywania konwentów, na których był tylko jeden członek, bo wtedy dojdzie dużo konwentów Mistrz Sellera. Analogicznie można by przyjąć, że Harry będąc na Elgaconie także był w ramach Utapau (które zresztą musiało go szukać i robić małe zamieszanie).

Edytowane przez Lord W dnia 04 marzec 2015 21:33