Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Hasła do Ossusa

Dodane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 07:55
#61

W wydaniu na Blue Ray jest polski dubbing. Szczerze mówiąc to jeszcze nie wiem jak on im wyszedł ponieważ nie mam odtwarzacza Blue ray, więc nie kupowałem tego wydania. Ale z próbek, które są w necie wynika, że i tak jest lepiej niż przy Zemście Sithów.
IMO lepszy jest dubbing niż lektor. No chyba, że dubbing jest bardzo kiepski (np. Eragon).
Szkoda, że najczęściej dubbingi SW wychodzą najwyżej dobrze. Tak np.i Star Trek Voyager miał piękny polski dubbing.

Edit: miałem okazje obejrzeć Nową nadzieję z dubbingiem i wyszło bardzo dobrze. Jedyną wadą to tłumaczenie -sokół tysiąclecia, nie chce mi się z tobą gadać zamiast rozmowa sie nie kleiła i parę innych. Głosy dobrze dobrane i choć na początku ogląda się trochę dziwnie, to da się do polskich głosów przyzwyczaić. Ci, którzy chcą mogą sobie obejrzeć z dubbingiem, ci którzy wolą napisy, włączą sobie napisy- wszyscy zadowoleni. Mimo wszystko nie jest to takie dzieło sztuki jak dubbing Voyagera, ale i tak to najlepszy dubbing, jeśli chodzi o SW. Moja ocena 5/6

Edytowane przez MistrzSeller dnia 10 październik 2011 21:07