Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Dyskusja o książkach SW

Dodane przez Lord W dnia 28 październik 2011 20:22
#16

W książce Traviss bitwy nie są raczej skracane. Nawet bohaterowie mają czasami głębsze przemyślenia jak to było w Komandosach; ale brakuje poczucia humoru i .. . i adrenaliny. Fabuła Nas po prostu nie zaskakuje.

EDIT

Przeczytałem książeczkę "Scieżka Jedi" i polecam przeczytać. Dlaczego? Ze względu na możliwe różne scenariusze i zakończenie. Muszę przyznać, że to było bardzo fajnie zrobione. Stajemy przed różnymi trudnymi dylematami i jeżeli wczujemy się w role to podejmowanie decyzji wcale nie przychodzi łatwo (przynajmniej mi). Sama książka jest bardzo krótka i czyta się ją w 30 - 40 min. Fabuła jest wartka i czasami mamy wrażenie uczestniczenia w grze - RPGu. Ksiąka nie podejmuje trudnych tematów jak u Traviss np. ale musimy zmierzyć się z drobnymi decyzjami. Mimo , że jest to publikacja dla młodzieży, to polecam ją wszystkim. Warto poświęcić te 30 min choćby po to, żeby przekonać się jaki zakończenie wybierzemy i jak Moc pokieruje naszymi działaniami.

Na koniec mały spoiler. Moje zakończenie było jednym z bardziej spokojnych (przejrzałem inne i można było spotkać Ashoke, Asssaj, Yodę Czy Grievousa). Uwolniłem Wookiego i wykonałem misję, powierzona mi przez Mistrza, choć przemytnicy zginęli z rąk dzikiego zwierzaka. Rozstałem se u króle Wookich i wróciłem na Coruscant. Napiszcie, które z zakończeń przytrafiło się Wam, bo jestem ciekaw.

Edytowane przez Lord W dnia 28 październik 2011 20:22