Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Dyskusja o książkach SW

Dodane przez Lord W dnia 31 styczeń 2012 20:54
#20

Przejrzałem Gwiazdę Śmierci. Zapowiada się bardzo dobrze. Będziemy mogli przeżyć cała Nową Nadzieje z punktu widzenia Vadera i Tarkina, czyli przeżyj Nowa Nadzieję jeszcze raz.

Na forach opisali, że Gwiazda Śmierci jest słaba i dawali niskie noty. A jak jest wg mnie? Jeżeli ktoś powie, że Wojny Klonów Traviiss są dobre, to Gwiazda Śmierci Perrego i Reavesa jest o niebo lepsza. Książka składa się z dwóch części - pierwsza ciągnąca się w czasie, nawiązuje do Wojen Klonów, są tam przemyślenia Vadera odnośnie Anakina i Padme, natomiast druga ... no cóż ... druga jest świetna. Zaczyna się od ataku na gwiazdę śmierci, po czym przenosimy się na okręt Devastator goniący Tantiv IV, czyli Nowa Nadzieją widzianą oczyma imperialnych.

Dodatkowo da się wyraźnie wyczuć, że książka jest pisana przez dwóch autorów. Perry opisuje postacie filmowe (co robił np w Cieniach Imperium) Mottiego, Vadera, Leię, Obi Wana Kenobiego oraz romans Tarkina z Daalą. Natomiast Reaves nawiązał do swoich starych pozycji a więc Dartha Maula Łowcy z mroku, Chirurgów Polowych i Nocy Coruscant. Opisuje postacie drugoplanowe w tym chirurga Diviniego, sierżanta Stihla i inne nie znane nam postacie. Oczywiście nawiązuje do Barrisy, I-five, Dhena Dhura (kojarzycie postacie).

Kto lubi styl pisania obu panów i dodatkowo nie będzie miał odruchu wymiotnego czytając dialogi żywcem z Nowej Nadziei temu książka się spodoba. Część pierwszą oceniam 7/10, część drugą 10/10. dziwię się, że w internecie recenzje są aż takie słabe. Ja polecam!

Edytowane przez Lord W dnia 31 styczeń 2012 20:52