Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Osadnicy - próba przedkonwentowa

Dodane przez Lord W dnia 04 listopad 2012 17:41
#1

Należy przed konwentem przetestować turniejową rozgrywkę w Osadników. Należy też przyjąć system punktacji tak żeby wyłonić zwycięzce i ilość rund.

Myślę, że należy w tym celu poświęcić jedno spotkanie na którym wszyscy chętni by zagrali, żebyśmy wiedzieli jak nad tym panować w trakcie turnieju.

Koniecznie trzeba będzie pożyczyć planszówki ze dwie od Sebbosa lub Wujtasa.

Dodane przez Szychu dnia 04 listopad 2012 19:56
#2

To ile w sumie ich potrzeba?

Dodane przez Lord W dnia 04 listopad 2012 20:18
#3

Dwa egzemplarze - chyba, że będzie więcej chętnych.

Dodane przez Milka dnia 04 listopad 2012 21:33
#4

polecam: http://www.galakt.../regulamin

ogólnie, jeśli będziemy mieli już jakieś konkrety dotyczące konwentu to można zwrócić się do Galakty o jakąś pomoc, być może jakaś nagroda do turnieju, lub jeszcze lepiej, oficjalne uznanie go za eliminacje mistrzostw Polski. Być może nie pogardziliby możliwością zaprezentowania X-Winga.

Edytowane przez Lord W dnia 04 listopad 2012 21:38

Dodane przez Lord W dnia 02 grudzień 2012 18:49
#5

Ale nie jestem do końca przekonany co do ich zasad - to primo. Ja nie planowałem systemu pucharowego, ale przy całej reszcie regulaminu jestem zgodny. U Nas 16 osób może być na starcie.

Myślę też, że układ stolika w rundach zasadniczych oblicza komputer (tak jak w szachach i magicach). Znając mechanizm można do tego użyć Excela (a znając makra to na bank), ewentualnie trzeba skołować profesjonalny program.

Przyjmując że zgłosi się 20 osób potrzeba 5 zestawów gier. Na bank konieczne będzie granie z tymi samym osobami n(tu rachunek prawdopodobieństwa i teoria gier się kłania).

Układ stolików powinien być ustalany według rankingu, jak w systemie szwajcarskim. Trzeba nad tym pomyśleć i właśnie te szczegóły ustalić i przetestować.

Słuchajcie!:D

Z racji tego, że jednak 26 stycznia wypadnie 70 spotkanie Utapau to można zrobić coś specjalnego. Dlatego myślę, że lepszym terminem na turniej osadników byłby 2 tudzież 9 lutego 2013. Co Wy na to?

Dodane przez Szychu dnia 03 grudzień 2012 19:43
#6

Ja odpadam. Sesja...