Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Jak czytać?

Dodane przez Szychu dnia 23 listopad 2008 16:49
#2

Książki z uniwersum SW są o tyle specyficzne, że ich czytania nie trzeba zaczynać od początku a nawet wskazane jest czytać w kolejności powstawania. Potwierdza to fakt, że różni autorzy przy tworzeniu swoich dzieł często odnosili się do "starszych, doświadczonych bardziej" (Yoda, przyp. Szychu) czyli takich, które opisywały jakiś późniejszy okres ale były swego rodzaju wyznacznikiem. Tak więc przygodę z SW zaczyna się od Trylogii Thrawna, itd.

Co się zaś tyczy konkretnych serii wydawanych przez jednego bądź grupę autorów. Lepiej zaczynać od początku. Po to mają ponumerowane tomy, żeby lecieć zgodnie z porządkiem numerycznym. W przeciwnym razie autor napisałby "tom 1 ale jak chcesz to zacznij sobie od 3, to i tak nie zrobi Ci różnicy"

Mimo to, zdarzają się przypadki, kiedy ktoś nie może przeczytać po kolei (mam tylko tom 2 a mieszkam na całkowitym zadupiu, nie mam kasy i kogoś kto by mi pożyczył, zaraz zostanę zastrzelony a pod ręką mam tylko tom 4.) Wtedy nie masz wyjścia. ;D

Edytowane przez Szychu dnia 23 listopad 2008 16:52