Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Spotkanie Utapau C

Dodane przez Lord W dnia 07 listopad 2014 23:18
#10

MistrzSeller napisał/a:
Chodzi oto by jakoś przyciągnąć i zachęcić nowe osoby do przychodzenia. Takie pokazowe spotkanie byłoby idealne. Przy czym trzeba je rozpromować (np. poprzez fanpage Skierconu)


Zgadza się Sellerze. Bardzo dobrze mówisz.

Dlatego zrobiliśmy jeden SkierCon, drugi SkierCon, z myślą o tym, żeby przyciągnąć ludzi. Tylko, że ludzie stwierdzili, że: ile razy można wałkować te Gwiezdne wojny, fantastyka jest ciekawsza i daje większe pole do samorealizacji, a i wolą zrobić coś po swojemu i zamiast pozyskać nowych fanów to tylko pozyskaliśmy fanów dla nowego stowarzyszenia SkierCon. Plus utraciliśmy Thingola.

Nawet jak pozyskamy fana - takiego jak Matek - to jak go zachęcić do uczestnictwa w życiu fanklubu i choćby płacenia składek. Temat, który poruszyłeś jest bardzo trudny i złożony i wymaga szerokiej dyskusji i jedno 100 spotkanie tego nie rozwiąże. Moim zdaniem to musi być jakaś stała i długotrwała strategia. Jak skutecznie pozyskać fana? Niestety naprawdę sam nie wiem. Dyskusja słuszna, ale lepszym miejscem jest ten temat: [url]http://www.utapau.pl/forum/viewthread.php?thread_id=115&rowstart=140
[/url]

Wychodząc jednak naprzeciw temu co sugerujesz Mistrzu Sellerze nie mówię nie. Moja wizja jest taka. Ściągamy oryginalne Gwiezdne wojny i puszczamy w kinie - za darmo i zapraszamy ludzi. Przy wejściu rozdajemy przypinki 100 spotkanie Utapau plus np inne typu Niech żyją Fani SW w Skierniewicach plus jakaś fajna grafika, albo kalendarze z zaznaczonymi imprezami takimi jak: 4 maj, 26 czerwca no i SkierCon (o ile data będzie znana). Z drugiej strony będą wybrane przez Nas najlepsze zdjęcia.

Można by np. zrobić też wystawę zdjęć z Utapau, plus do tego głosowanie na najlepsze zdjęcie i konkurs z loterią z nagrodami. Po pokazie konkurs filmowy z 4 epizodu z nagrodami fajnymi jakimiś (tu kwestia pomyślunku), plus tort dla tych co przyjdą. Moglibyśmy też poprosić członków ŁFSW aby poprowadzili kalambury po łódzku. To wszystko co powiedziałem odbyłoby się w hollu kina.

Skąd kasa. Otóż z tego poprzedniego SkierConu. Wydamy ją może nie najlepiej ale damy trochę radości ludziom. Bo chodzi o to, żeby na film przyszły całe rodziny z dziećmi. Największy szkopuł w tym, ze trzeba by poważnie porozmawiać z MOKiem i załatwić Gwiezdne wojny. Myślę, że warto bo 100 urodziny są tylko raz.

A już największy full wypas - ściągnąć Vadera - choć on ostatnio był u Nas w kinie. Czyli się wszystko da, tylko nam jakoś nie wychodzi. Ewentualnie możemy też zrobić ludziom bardzo prosty test z Gwiezdnych wojen, też z nagrodami.

Ja bym przewidywał, że ta część dla ludzi odbyłaby się ja wiem, od 18-22. Wcześniej natomiast chciałbym aby odbyło się spotkanie nerdowskie z wyjątkowymi punktami programu. Poprzednio była to historia Utapau (filmik), kalambury, TotS i Selleropply bodajże. Wiem, że wypadałoby zrobić coś nowego i wyjątkowego, ale w tym momencie nie wiem co. Tutaj daje Wam pole do popisu. Mamy trochę czasu, więc warto myśleć.

Odnośnie "poprawin" to zrobiłbym coś w plenerze. Może nigdy nie zrealizowana koncepcję Szlakiem Mistrza Yody: http://www.utapau...owstart=20 Temat ten ma już naprawdę dobre kilka lat bo pamięta początki Fantazionu. Do tego spływ kajakowy, LARPIK, ognicho. Chodzi o to, żeby było naprawdę wyjątkowo i było co wspominać.

Gdybyśmy zdecydowali się na promocję wśród ludzi, o której mówił Seller i którą popieram, bo fajnie jakby Nasze święto było też świętem mieszkańców i okazją aby całymi rodzinami udać się do kina, to rozdawałbym jakieś eleganckie zaproszenia (nie ulotki). Chcecie wykorzystać facebooka to mamy swój własny profil i od niego trzeba zacząć. Najpierw zaczynami od siebie i pracy u podstaw. Jeżeli jest faktycznie potrzeba promocji przez SkierCon to trzeba dogadać się z Sebossem, przy czym nie wiem o jakim profilu tutaj mową, bo coś tam się obecnie zmienia.

To tyle. Czekam na jakieś innowacyjne i wyjątkowe punkty programu. Ewentualnie jakieś inne ciekawe pomysły. Potem zostanie realizacja, która w zależności od Naszych aspiracji będzie wymagała trochę zachodu.