Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Spotkanie Utapau C

Dodane przez Lord W dnia 11 styczeń 2015 17:53
#22

Idealna 100 jest taka. Spotkanie normalne - przez 5 h z starymi członkami, przyjaciółmi Utapau: Foolkiem, Nadiru, członkami Centerpointu i ŁFSW oraz Skierconu i dawnego Fantazionu (ConAnuS, Cyclord), potem pokaz w kinie dla ludzi z miasta za darmo, no i w następnym tygodniu nieoficjal ala leśniczówka. Spływ kajakami, mecz w piłkę nożną LARP i co tam wyobraźnia wymyśli.

http://www.utapau...oto_id=350


Uważam, że należy się przychylić do Waszych sugestii. Padła propozycja spotkania otwartego i wyjścia do ludzi. Jestem za. Pora zatem już teraz i wspólnie myśleć nad szczegółami. Myślę, że Tabu byłoby fajnym konkursem dla ludzi z ulicy tym bardziej jeżeli hasła będą łatwe typu: myśliwiec, księżniczka, obcy.

Nauka gry np w Sabaaka, X-wing, SW Miniatures też jest ok. Można by nawet zrobić rozgrywki w Dixita ale przyjmując że wymyślamy tylko hasła z SW (do zrobienia).

Rozumiem, że nawiązalibyśmy formą do SkierConu 0 (tak wnioskuję z Waszych wcześniejszych wypowiedzi), a więc przydałyby nam się hol i sala 104. Potem rozpoczęła by się część z programem i pewną ceremonią - mniej luzu, a więcej sztampy, choć nie wiem czy to właściwe słowo.

Część oficjalną rozpocząłbym od wniesienia sztandardu przy głównym motywie z Gwiezdnych wojen coby wywołać podniosłą atmosferę. Potem byłyby kolejne punkty programu już bardziej nerdowskie i w kolejności do ustalenia jak np.:

- kalambury;
- familiada;
- konkurs wiedzowy.

Może specjalna wersja Selleropoly - tylko z kartami zrobionymi na tą okazję specjalnie, nawiązującymi do Naszej historii typu "wpadłeś w pas asteroid" tracisz kolejkę, lub "zrobi się" masz prawo do kolejnego hasła lub "pójdziesz jak pies, który jeździł koleją" lub "mistrz i dwóch przebierańców". Moglibyśmy nawet wspólnie usiąść i pomyśleć nad kartami, nad szatą graficzną i wydrukować takie porządniejsze. W końcu jest okazja wyjątkowa.

Fajny byłby też filmik okolicznościowy, ale no to potrzeba pomysłu oraz odpowiednich osób, które by go zrobiły lub inaczej rzekłbym, które by Nam pomogły bo to my musimy wspólnie zrobić.

W międzyczasie byłoby oficjalne mianowanie nowych członów honorowych, no i oczywiście tort z szampanem. Cały czas na stole leżałyby przekąski jakieś (chipsy, napoje). Kubki koniecznie trzeba po-podpisywać.

Pomyślałem też, że można by specjalne medale przygotować za zwycięstwa w konkursach jubileuszowych (zwłaszcza dla dzieciaków).

Do tego jak już wcześniej mówiłem stworzyłbym specjalną "gablotę" z sztandarami, czapeczką, legitymacjami, komiksami Katarna, pizza trooperem, makietą z TotSa, rękojeściami mieczów i mieczami z specjalnymi podpisami.

Do tego w holu można by puszczać zdjęcia z Naszych spotkań coby w kółko leciały.

Ewentualnie o 20 możemy zarezerwować jakiś lokal (salę w Alhambrze lub inną pizzerię) i przenieść się na wspólną wyżerkę, która trwałaby do północy.

No i kwestia poprawin w plenerze z LARPem - czy robimy dnia kolejnego, czy też może w kolejny weekend, albo wcale i zostawiamy ten patent na 10 lat Utapau (ta impreza koniecznie pod koniec czerwca). Wtedy też możemy zrobić kolejne oficjalne punkty programu. Może jakiś turniej w piłkę (nawiązując do Alderaana). Oczywiście ognisko i palenie kartek z misją. A może niezrealizowany koncept Szlakiem Mistrza Yody i jakaś mała gra terenowa ala podchody?


Kwestia podstawowa to kiedy i w jakiej formie dokładnie to chcemy zrobić. Może w weekend majowy (1-3)? Pierwszego spotkanie oficjalne, a drugiego poprawiny. Tylko, że wiele osób może mieć inne plany na taki dłuższy weekend. Ewentualnie 25 kwietnia spotkanie w MOKu a weekend majowy poprawiny, lub opcja, żeby zrobić to w czerwcu np. 20-21 czerwca tylko to już bliżej sesji jest.

Wcześniej niż w kwietniu plener można sobie odpuścić bo będzie wydaje mi się za zimno. Gdzie można zrobić plener? Ja znam ciekawe miejsce w Budach Grabskich. Ewentualnie Nieborów, Wycześniak lub Sosenka - czyli to co już przerabialiśmy przy robieniu 40 spotkania z Chebeatem i Oshogbo. Trzeba będzie w kwietniu zrobić przegląd tych miejsc.

W każdym razie. Musimy na najbliższym spotkaniu obgadać kwestię 100 spotkania i rozpocząć działania w odpowiednim kierunku. Koniecznie trzeba pomyśleć nad zaproszeniami (formą i wyglądem) i je rozesłać. Część bym wydrukował i wręczył osobiście, zwłaszcza byłym członkom. Kwestia kogo zapraszamy. Ja uważam, że wszystkich, którzy są w dziale o Nas. Fankluby, które Nas zapraszały na swoje rocznice, a więc: BFSW, Toruński fanklub, Outlander, Centerpiont, ŁFSW, Radomska Eskadrę, Fantazion, Cech no i Naszych przyjaciół czyli Foolka.

Zaproszenia powinniśmy wręczyć na dwa miesiące wcześniej. Ja chętnie udam się osobiście na spotkanie ŁFSW, Centerpiontu, a także BFSW i Toruńskiego Fanklubu oraz do Radomia. Dlatego uważam, że zamiast części spotkań połówkowych możemy zrobić wspólne wypady ekipą.

W każdym razie czekam na Wasze pomysły. Każdy pomysł jest dobry, a wspólnie coś ustalimy. Może warto wymyślić też jakiś wyjątkowy punkt programu (ja chciałem puścić oryginalne Gwiezdne wojny i sprowadzić szturmowców). Niestety OOS tez raczej do tego czasu nie powstanie - z tego co mówił Ivered raczej obejrzymy go na 10-lecie Utapau.

Edytowane przez Lord W dnia 24 styczeń 2015 22:57