Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Spotkanie Utapau C

Dodane przez Lord W dnia 24 styczeń 2015 23:31
#25

Są już wstępne ustalenia odnośnie 100 spotkania. Brany jest pod uwagę weekend majowy, w dwóch wariantach:

1-2 maja,
2-3 maja.

Ogólnie za dnia planowane jest spotkanie oficjalne, podzielone na dwie części: ogólną i nerdowską (w godz. 11-17) i nieoficjal (głównie w nocy), a więc ognisko.

Teraz do obgadania pozostaje program. Wstępie wiadomo, że Mistrz Seller planuje Trójkonkurs. Ja bym bardzo chętnie opracował taką krótką oficjalną i podniosłą cześć (tu jest kwestia zapatrywania się na sprawy Prezesa). Powiedzmy, że mam to już w głowie ułożone, ale jak to było na dzisiejszym spotkaniu powiedziane to są obecnie nieistotne szczegóły.

Może zrobiłby specjalną edycję Familiady i uderzył w tej materii do Oshogbo coby wspólnie opracować to bardziej profesjonalnie (kiedyś polecał się na przyszłość)

Odnośnie części ogólnej to napisałem swoje propozycje powyżej. Niestety będę je musiał chyba wydrukować i zanieść na kolejne spotkanie - przynajmniej dowiemy się co jest wg innych, w tym Prezesa ciekawe, a co głupie.

Lord W napisał/a:
Myślę, że Tabu byłoby fajnym konkursem dla ludzi z ulicy tym bardziej jeżeli hasła będą łatwe typu: myśliwiec, księżniczka, obcy, planeta, wojna.

Nauka gry np w Sabaaka, X-wing, SW Miniatures i Pocket Models też jest ok. Można by nawet zrobić rozgrywki w Dixita ale przyjmując że wymyślamy tylko hasła z SW (do zrobienia).

[...]

Pomyślałem też, że można by specjalne medale przygotować za zwycięstwa w konkursach jubileuszowych (zwłaszcza dla dzieciaków).


Potem nastąpiła ba ta część bardziej oficjalna, którą bym chętnie przygotował (w sensie zarys) i dobrze byłoby się tej formy trzymać (a więc mniej luzu, a więcej sztywniactwa). myślę, że to trwałoby jakieś 30-45 min.

W międzyczasie byłoby oficjalne mianowanie nowych członów honorowych, no i oczywiście tort z szampanem. Cały czas na stole leżałyby przekąski jakieś (chipsy, napoje). Kubki koniecznie trzeba po-podpisywać [...] stworzyłbym specjalną "gablotę" z sztandarami, czapeczką, legitymacjami, komiksami Katarna, pizza trooperem, makietą z TotSa, rękojeściami mieczów i mieczami z specjalnymi podpisami. [...] można by puszczać zdjęcia z Naszych spotkań coby w kółko leciały.


Wstępnie ustaliśmy, że nieoficjal rozpocząłby się tego samego dnia wieczorem.

No i kwestia poprawin w plenerze z LARPem - czy robimy dnia kolejnego, czy też może w kolejny weekend, albo wcale i zostawiamy ten patent na 10 lat Utapau (ta impreza koniecznie pod koniec czerwca). Wtedy też możemy zrobić kolejne oficjalne punkty programu. Może jakiś turniej w piłkę (nawiązując do Alderaana). Oczywiście ognisko i palenie kartek z misją. A może niezrealizowany koncept Szlakiem Mistrza Yody i jakaś mała gra terenowa ala podchody?


Myślę, że ta część powinna się rozpocząć ok 19-20. Dzień będzie w maju dłuższy, także 2 h na LARPa a potem już tylko ognicho. Nad ranem ewentualnie gra terenowe. Tylko jak mówię to wszystko wymaga przygotowania.

Z tego co mówił Milka większość rzeczy będziemy ogarniać jak dla mnie późno miesiąc, dwa przez imprezą.

Uważam, że im szybciej się wyślę zaproszenia tym lepiej. Oczywiście trzeba sporządzić listę. Ja np. zaprosiłbym Yako i Durana. Może udałoby się kogoś namówić na przyjazd w stroju. No i koniecznie należy zaprosić Novą, Foolka i Nadiru.

Ale to jak mówię listę osób do zaproszenia i forma zaproszeń jest do dogadania. W każdym razie termin 2 miesiące przed imprezą w moim odczucie jest ok. Oczywiście ogłosimy też to na facebooku.

Kwestia kolejna to promocja na mieście. Ja już teraz pomyślałem nad plakatami - w sensie projektu wizualnego. Myślę, że warto by je wieszać także w szkołach.

Najpilniejsza rzecz w mojej ocenia to dograć termin i pojeździć po ośrodkach wypoczynkowych, zorientować się w cenie i warunkach oraz zarezerwować wstępnie miejsca, a także salę w MOKu (mogą być różne plany na majówkę).

Dobrze byłoby to załatwić do końca lutego, żeby w połowie marca wysłać zaproszenia.