Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Kontekst fabularny TotS i OoS

Dodane przez ivered dnia 12 listopad 2016 21:00
#17

Ninja edycje Lorda ;) Ok sporo kwestii jest faktycznie do przemyślenia. Na pewno już teraz wiem co mi nie pasowało w pomyśle że mistrzem Vonara i Xela miałby być Lorrep - już mieli przecież napisanego mistrza tylko kompletnie o nim zapomniałem!

Ogólnie rzecz biorąc co do PM to nie zmieniamy tam niczego. nie koliduje to z fanfilmami czy RoD więc nie ma potrzeby wracać tam i coś zmieniać. Wątek mistrza Vonara jest zakończony i to załatwia sprawę. Xel był po jasnej stronie i tak miało być, dzięki czemu możemy przeczytać z jakiego punktu zaczyna się jego postać. Ani vonar ani Xel nigdy nie byli w Radzie (pamiętajcie jak w Tots ładnie zdawali sprawozdanie).

Kuźnia. Była tylko 1 zbudowana - ta co jest w Kotorze. Nasza to był prototyp zbudowany przed tamtą wewnątrz planety w celu przetestowania technologii "seerca gwiezdnej kuźni". Jak wiemy kuźnia korzystała z CSM a na Cogneus były zapasy kryształów Mocy (te o których już pisałem). W OoS dzięki "sercu" Xel zaczyna odtwarzać kuźnię. Co przynosi mi do głowy nowy pomysł. W OoS Edras odnajduje pierścień a nie "serce" które wcześniej Xel musiał mieć by odbudować kuźnię. Czyli można by napisać historię w jaki sposób Xel odzyskał serce kuźni.

Co do pierścienia tak bym proponował to zrobić. Sam pierścień Xel mógłby pozyskać na Ylix na podstawie rodzinnych notatek. Żeby zaczął działać musiał zostać naładowany energią CSM. Xel naładuje pierścień przechodząc na CSM na Belgaroth. Pierścień działa w ten sposób że komunikuje się z posiadaczem przy użyciu Mocy wskazując mu drogę.

Kuźnia była pod powierzchnią Cogneus i mieszkańcy nie wiedzieli o jej istnieniu gdyż była starsza od ich cywilizacji (albo zapomnieli). Xel aby ją uruchomić musiał poświęcić pierścień który połączył z "sercem" kuźni (serce jest czymś na kształt ferromagnetycznego fluidu powiedzmy). Same myśliwce, jak pisałem już wcześniej, Xel chciał użyć do zniszczenia spisku z superżołnierzami. Baron dlarth przekręcał na boku kasę sprzedając częśc z nich na czarnym rynku, podobnie jak wcześniej przekręcał coś Edrasowi.

"Serce" zostaje odnalezione niedługo po wybuchu przez Republikę, potem przechwytuje je Edras (co gniewa republikę i tak zaczyna się pomiędzy nimi wojna) a potem odbija je Mador z Xelem.

Takie mam propozycje odnośnie wątku kuźni/pierścienia.

Zastanawiam się gdzie umieścić Lorrepa w tej całej historii, dlaczego chciał zgładzić zarówno Xela jak i Vonara. Jak przyjął Corię na uczennicę (i kiedy - zakładam że przeszła na jego stronę po RoD).