Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Kontekst fabularny TotS i OoS

Dodane przez Lord W dnia 13 listopad 2016 12:09
#24

Walczyć można o serce - w sensie teren, na którym się znajduje. Zresztą serce jest przedmiotem starć właśnie w OoS (dlatego, że Atok mając pierścień zna jego lokalizację). Wydaje mi się, że opcja z Madorem, który traci pierścień jest najlepsza. Kto ma pierścień wie gdzie jest serce. Po co zapisy na dysku? Idąc tym takim rozumowania skoro Arkada miał pierścień i można koordynaty, które wskazuje, zapisać na innym nośniku, to jasnym jest, że Arkada zawsze kopiowałby informacje i nikomu nie dawał pierścienia.

Walki powinny toczyć się o planetę i miejsce gdzie był prototyp, gdyż tam jest serce (jednak dokładna lokalizacja jest trudna do wykrycia bez pierścienia). Zresztą ma to sens - ponieważ sam powiedziałeś, że o źródle zasilania wiedzą tylko Arkada i jego ludzie. Atok nie wie o sercu, Ashen też nie wie oraz Jedi którzy przybywają z misją ratunkową też nie.

Jedyną osobą, która będzie wiedzieć obok Arkady to Mador, który jest profesjonalistą - najlepszym w swoim fachu - więc dobrze opłacaną przez prawdziwych Sithów wtyką i wszystkim powie (oczywiście nie sam i nie wprost) gdzie jest serce.

Pamiętajmy, że "prawdziwi" uczniowie Sithów są wnerwieni na to co się dzieje, tak jak jak, gdy patrzę ile rzeczy dziwnych dzieje się w okolicach TotSa. Trzeba zaprowadzić równowagę - rozwalić Gwiezdną Kuźnię, Nowy Zakon Sithów , ERPRI i nie wiadomo co.

Nie po to Bane rozwalił stary zakon Sithów bombą myśli, żeby teraz odradzał się jakiś nowy, a tym bardziej, żeby jakiś wolny strzelec pokroju Arkady mógł odnaleźć i użytkować Gwiezdną Kuźnię. Sithowie muszą doprowadzić do pokoju tak by sami mogli stworzyć silną opozycję dla Republiki kilka lat później.

Krótko mówiąc - mają już duże wpływy i wiedzą o kuźni wszystko. nie mają potrzeby jej przejęcie, bo obecnie ich filozofia się zmieniła. Ich celem jest przejęcie wpływu w instytucjach. Tak, tak - Klan Bankowy, Unia technokratyczne, władze wojskowe Republiki, służba bezpieczeństwa republiki, senat, biura kanclerza. Wszędzie muszą mieć swoje wpływy. Nawet w nowym zakonie Sithów i u Arkady. Tylko ta sieć musi być tak skonstruowana, aby nikt nie dotarł po nitce do kłębka. Zresztą te wpływu Sithowie będą zdobywali całe 900 lat. Na razie są jeszcze słabi, ale Arkada nie jest im na rękę.

Teraz pozwolę, niestety, zaspoilerować fabułę OoS bo widzę, że powoli sami plączemy się we własnych zeznaniach.

Usuniety w cien ZAKON SITH kontynuje swoj plan podboju galaktyki. Mloda adeptka CORIA LANN wykonawszy swoja misje wraca aby stac sie MISTRZEM SITH....


Pytanie - o jakim zakonie Sith mówimy. Moim zdaniem o Nowym Zakonie Sith - a więc tych odmieńcach od Milenialla, których Sithowie tolerują, ale chętnie by się ich pozbyli.


Znalezlismy je.
REBEL 1
Serce Gwiezdnej Kuzni...


Kto znalazł serce Gwiezdnej Kuźni? Rebelia. Dlaczego dopiero teraz? Bo dotychczas na planecie byli Jedi z misją ratunkową (Arkada budował jeszcze nową kuźnię i nie potrzebował na razie serca, zresztą nie chciał, aby Jedi wpadli na jego trop). Bo potem wybuchła wojna domowa - inspirowana przez Arkadę i Madora (walczono o teren po kuźni). Prawie nikt oprócz Arkady nie wiedział o sercu (nie licząc Madora i Sithów). Dlatego tylko Mador i jego siły były zainteresowane walką o zgliszcza. Potem gdy Mador jest blisko, w celu dokładnego zlokalizowania serca, potrzebuje pierścienia, który "traci", w wyniku "wjazdu na chatę" - czyli bazę operacyjną na Cogneus.

A potem mamy akcję z OoS. Rebelianci udają się do ostatniej osoby, która może im pomóc (nie chodzi o Obi-Wana tylko Ashena). Fabuła jest zbliżona do Łotra Jeden i Nowej Nadziei. Trudno. Wydaje mi się, że jest to jedyne sensowne powiązanie.

Zdrada Madora wyjaśniałaby skąd na planecie są Vex i Coria oraz, że Jedi z Republiką szykują flotę. Vex ma naprowadzić Rasheda do właściwej lokalizacji.

W scenariuszu jest chyba błąd

3 lata temu Rada Jedi na prosbe Kanclerza wyslala mnie i mojego padawana Druana Kenora w celu znalezienia ukrytej fabryki mysliwcow.


Nie chcę spolerować całości fabuły (no ale widzę, że sam Ivered odchodzi od wątku). Co mówi Vonar - fabryki myśliwców. A co odpowiada Atok. To tylko potwierdza, że zna prawdę i poznał ją niedawno. Dlaczego? Bo jeżeli wiedziałby wcześniej to by się ta wieść szybciej po świecie rozniosła. A on się dowiedział i od razu ruszył po Jedi (zatem musi wiedzieć o Ashenie).

Jeszcze jedno - Vex współpracuje z VAENNEDem. No i co ma ukrytego pierścień w sobie? Panowie dokładna analiza OoSa się kłania bo zapomnieliśmy chyba linię fabularną (przynajmniej ja i Ivered bo momentami tak odchodzimy od fabuły, że to głowa mała).

Dla mnie wszystko jest jasne. Vex został wynajęty przez VAENNEDa bo Mador był zajęty. Oczywiście nie powiedział Vexowi nic ponad to, że na planecie znajduje się Ashen. Reszty Vex dowiaduje się sam. Jakim cudem Vex dotarł do Arkady ... przez Madora. Jakim cudem Coria dotarła do Madora ... ano Mador dotarł do niej. Złożył propozycję nie do odrzucenia - Arkada za Loreppa. Dlatego zabija Loreppa - bo taka była umowa.

W razie czego jest też otwarta furtka do kolejnego filmu.

Edytowane przez Lord W dnia 13 listopad 2016 12:10