Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Kontekst fabularny TotS i OoS

Dodane przez Lord W dnia 04 grudzień 2016 14:25
#55

Pomyślałem już nad koncepcję trzech opowiadań. W sumie nawet mógłbym przystąpić do pisania coby nie odstawać w tyle za Szychem i Thingolem.

Myślę, że czas świąteczny będzie odpowiedni do zabrania się za temat. Tylko, żeby zacząć pisać muszę wiedzieć jak zapatrujecie na te kwestie kluczowe - zatem pytanie kiedy spotkanie?

Postaram się na kartce zrobić już dokładny konspekt (bo widzę, że wolicie gadać o szczegółach) niż o ogółach. Mnie chodzi o to, żebym nie napisał czegoś co trzeba będzie przerabiać lub co nie będzie pasować.

Kluczowa kwestia dotyczy pierścienia. Póki co nie otrzymałem jakieś sensownej alternatywy, co do jego historii. Poniżej w skrócie opiszę o czym byłaby historia i tak jak mówiłem przygotuję koncepty szczegóowe.

[PoT Principle of Treason (Zasada Zdrady)]

Historia Xela Arkady. Rok 898 BBY. Toczy się wojna pomiędzy Thyrasianami a Echani. Konflikt powoduje falę uchodźców, której republika nie może przyjąć. Kanclerz musi zmienić swoją politykę i jest gotów zaangażować się w konflikt zbrojny i pomoc w sektorze.

1. Spotkanie jednej z wojowniczek (możnej) Echani z Xelem Arkadą.
2. Arkada poznaje historię swojego dzieciństwa.
3. Arkada zdaje raport Radzie - inne spojrzenia na rozwiązanie konfliktu.
4. Konflikt z dawnym Mistrzem (różne wizje działalności zakonu, poznanie prawdy o rodzicach)
5. Arkada chce odzyskać rzeczy rodziców (notatki) zrabowane przez Jedi.
6. Arkada porozumiewa się z kanclerzem i wbrew zakonowi rozpoczyna własną misję pokojową na jednej z planet w systemie.
7. Władczyni Echani wraz z jednym Thyrassan są członkami nowego zakonu Sithów.
8. Arkada odnajduje dom rodziców i ich robota. Poznaje nowe informacje.
9. Mistrz Arkady wraz z rycerzami Jedi wyrusza aby prowadzić nadzór nad "misja pokojową" ze strony zakonu.
10. Jedi zostają zabici przez Straż Słońca.
11. Wojowniczka Echani walczy z mistrzem arkady
12 Arkada nie pomaga swojemu dawnemu mistrzowi (jest na niego zły, że stanął przeciwko niemu; pozwala go zabić - rozpoczyna się przejście na ciemną stronę)
13. Wojowniczka Echani zabija Mistrza Arkady i wyjawia Arkadzie prawdę o Sithah - zasadzie dwóch i powstaniu nowego zakonu
14. Arkada zabija wojowniczkę
15. Arkada okłamuje zakon (postanawia odejść)
16. Sith Thyrassanin informuje Loreppa o poczynaniach Arkady.

Potem następuje pierwsze i drugie opowiadanie Szycha i bitwa o Belgaroth.

[CS Cold Star - Zimna Gwiazda]

Opowiadanie o utracie władzy przez Edrasa. Fabuła toczy się dwuliniowo - w czasie rzeczywistym i w retrospekcji. Akcja w czasie rzeczywistym dzieje się cztery lata po wybuchu, natomiast retrospekcje opowiadają o wydarzenia do wybuchu na Cogneus

1. Statek republiki (z nowym ambasadorem Republiki na Cogneus) wyrusza na ratunek załodze, która wysłała sygnał SOS.
2. Abordaż na statek - pojawienie się księżniczki (władczyni jednej z planet koło Cogneus) i ciężko rannego Edrasa
3. [Ret] Śmierć ojca Edrasa i objęcie tronu przez nowego władcę
4. [Ret] Edras słucha doradców (manipulowanych przez Barona) i stopniowa przekazuje jemu władzę
5. [Ret] Edras coraz częściej wylatuje na misje zagraniczne (w tym do swojej znajomej z dzieciństwa - księżniczki, przyszłej władczyni jednej z rozwiniętych planet w systemie)
6. Księżniczka opowiada kapitanowi Zelowi o tym co zaszło na jej statku.
7. [Ret] Doradcy Edrasa popadają w konflikt - część odchodzi do barona, pozostali żądają zmian w stylu rządzenia
8. [Ret] Edras ma dość swojej planety - abdykuje i wyrusza na wędrówkę po galaktyce
9. Żołnierze republiki analizują przyczynę sabotażu na statku księżniczki (narada przy stole - przewodzi Rashed)
8. [Ret] Ostatni z wiernych przyjaciół Edrasa (zdolny inżynier) przechodzi na stronę barona i rozpoczyna projektowania nowej Gwiezdnej kuźni
9. [Ret] W czasie wizyty Edrasa i księżniczki przyjaciel Edrasa przeprogramowuje robota asystenta
10. Księżniczka opowiada rannemu Edrasowi co zaszło - robot został przeprogramowany, aby ich zabić
11. Edras myśli nad swoim życiem i postanawia wrócić na Cogneus, aby odzyskać władze.
12. Scena końcowa: Księżniczka i Edras wraz z dwójka robotów wpatrują się w przestrzeń.


Powstanie przeciw Republice na Cogneus

W zakresie tytułu zostawiam pole do popisu Iveredowi. Akcja toczy się przez 3 lata - od powrotu Edrasa na Cogneus do przejęcia władzy.

1. Jedi odlatują z planety (korpus rolniczy), przylatuje Rashed z Edrasem i nowym ambasadorem
2. Jeden z padawanów (znający Druana) zwierza się mistrzowi, który ma wizję, że słyszał głos Druana, który mówi, że Vonar Ashen jest na planecie i trzeba mu pomóc.
3. Mistrz Jedi z padawanem spotykają się z Vexem, który wcześniej prowadził śledztwo i przekazują mu tę informację.
4. Edras przyłącza się do rebeliantów
5. Na planetę przylatują piraci, którzy chcą ściagnąć dług zaciągnęty przez barona
6. Edras zdobywa pierścień i przerabia go
7. Edras oddaje pierścień Vonarowi
8. Edras odnajduje Vexa i Ashena
9. Edras z Vexem biorą udział w bitwie
10. Edras wręcza medale zasłużonym w wojnie

Jak widać po planie - w połowie opowiadania będzie spory przeskok czasowy. Największy problem, który się pojawia to ten pierścień. Jak już gdzieś pisałem czekam na propozycję co do samego pierścienia - bowiem mój pierwotny plan zakładał duży udział Madora.;)

Edytowane przez Lord W dnia 04 grudzień 2016 17:16