Tytuł: Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów "Gwiezdnych wojen" "Utapau" :: Kontekst fabularny TotS i OoS

Dodane przez Lord W dnia 02 styczeń 2017 20:11
#71

Przeczytałem ponownie scenariusz OOS, aby ułożyć sobie wątek pierścienia i Gwiezdnej Kuźni i pozwolę sobie w punktach przytoczyć kilka faktów, których warto się trzymać - bo tak jest w scenariuszu.

1. Vex pracuje dla Veneeda.
2. Rebelianci znają Madora (używają jego imienia)
3. Atok wie prawie wszystko o pierścieniu - on tłumaczy jego działanie pozostałym (116)
4. Mador używa słowa "broń" zaś rebelianci cały czas konsekwentnie mówią serce gwiezdnej kuźni (24,65)
5. Atok wie o Gwiezdnej Kuźni (55) i utożsamia go z fabryką, którą zarządzał Baron.
6. Nagrodą dla Madora miał być Atok (31)

Co ciekawe Vonar wie do czego służy pierścień, chociaż nikt mu tego nie powiedział. :o Oczywiście nie ma to znaczenia dla fabuły ponieważ bohaterowie podążają w "paszczę lwa" dzięki koordynantom od samego Venneda.

Będę musiał odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

1. Skąd Atok wie o Gwiezdnej kuźni i pierścieniu?
2. Jak Vex i Coria trafili do Arkada Team?
3. Dlaczego Arkada potrzebował żywego Vonara?
4. Dlaczego Atok miał być nagrodą dla Madora?
5. Jakim cudem Atok jest w posiadaniu pierścienia?

Wcześniej już prowadziłem pewne rozważania na temat możliwej fabuły i wydaje mi się, że postać barona może być niezwykle pomocna i kluczowa w całej układance.

Nie sposób też nie zadać sobie pytania co robił Arkada przez 7 lat - gdzie przebywał i dlaczego wynajął podstawionego agenta republiki. Pytanie kiedy Vex dowiedział się, że Venned to Arkada? Czy wie, że jest Sithem? Jeżeli tak, to gdzie są Jedi, którzy tak wcześniej truchleli na słowo Sith pod Belgaroth?

Może po prostu Baron ukradł pierścień i się zaszył gdzieś w galaktyce (podobnie jak Arkada). Zadaniem Madora oraz Atoka byłoby jego odnalezienie. No i baron po prostu powiedziałby Atokowi prawdę, którą zasłyszał od ojca Arkady bo się z nim wcześniej znał? Może Coria i Vex też szukali Barona?