Wieści z prasy
Dodane przez Lord W dnia 31 grudzień 2010 00:00
W prasie ukazał się ostatnio artykuł o polskim Fandomie. Przeprowadzono szereg wywiadów z członkami 501 Legionu. Jak wyczytałem ma też powstać polski magazyn o "Gwiezdnych Wojnach", który ma być tworzony przez fanów z Koziegłów pod Poznaniem. Natomiast u naszych południowych sąsiadów Czechów odbywa się zbieranie podpisów w celu zarejestrowania nowej religii - Jedizmu.
Treść rozszerzona
W magazynie - dodatku do Dziennika Łódzkiego z dnia 28 stycznia 2011, pojawił się artykuł o fanach "Gwiezdnych Wojen" . Oprócz tradycyjnego przedstawienia głównych bohaterów z sagi (napisali, że w postać królowej Amidali wcieliła się Keira Knightley, choć możliwe, że to ona znajdowała się na zdjęciu) był też opis fanów. Jak się okazało wielu z nich pracuje normalnie w dużych firmach i nadal regularnie jeżdżą na wszelkie konwenty. Jeden z fanów z Koziegłów pod Poznaniem zdradził też, że wraz z kolegą dostali licencje na tworzenie polskiego magazynu o "Gwiezdnych Wojnach". Wszelkie szczegóły znajdziecie we wspomnianym numerze Dziennika Łódzkiego.

Wspomniany artykuł był rozszerzeniem przeprowadzonych wcześniej przez Gazetę Wrocławską rozmów z członkami 501 Legionu podczas konwentu Tatoooin 2 organizowanego pod Wrocławiem. Wśród zebranych na konwencie dominowali imperialni, ale byli też: Darth Maul i Tuskeni. Konwent cieszy se podobno coraz większą popularnością i renomą.

Więcej przeczytacie w artykule Niech Moc będzie z Wami Gazety Wrocławskiej.

Ciekawie dzieje się też w Czechach, gdzie fani zbierają podpisy w celu zarejestrowania nowej religii Jedizmu. Fakt, że Czesi są bardziej tolerancyjni i mniej religijni może wpływać na to, że ich przedsięwzięcie może nie mieć negatywnego odbioru wśród społeczeństwa. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? Ja niestety nie, bo środowiska kościelne, jak i niektóre partię polityczne byłyby mocno oburzone . Możliwe, że powstałaby też nagonka, a fani SW byliby odbierani jako sekta. Myślę, że lepiej "Gwiezdnych Wojen" nie mieszać z religią, ale co kraj to obyczaj. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Niech Moc będzie z Wami!