Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Kwiecień 26, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 14

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 2 tygodnie/dni
Nova24 tygodnie/dni
Damian27 tygodnie/dni
Thingol28 tygodnie/dni
jariniop30 tygodnie/dni
Lord W36 tygodnie/dni
Aero81 tygodnie/dni
Thorin115 tygodnie/dni
Chebeat207 tygodnie/dni
Vinga254 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Harmonogram spotkań
Seboss
Dodany dnia 21 listopad 2014 13:01
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

oj tam oj tam... czasami trzeba odwiedzić pas asteroid, albo walnąć nadświetlną Wink

"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
Lord W
Dodany dnia 14 grudzień 2014 19:27
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Żarty żartami ale trzeba chyba podjąć jakieś kluczowe decyzje odnośnie spotkań w najbliższym czasie.

Póki co nie ma tutaj na forum (a na spotkaniu tym bardziej) rzeczowych dyskusji na temat spotkań w nadchodzącym roku 2015. Jeżeli nie wprowadzamy spotkań połówkowych to 100 spotkanie wypadnie normalnie w marcu.

W czasie prezentacji wizji działań fanklubu wszyscy uważali, że to co zaprezentowałem jest słuszne. A więc najważniejszym wydarzeniem w nadchodzącym roku (ważniejszym od SkierConu) ma być Nasze 100 spotkanie. Tymczasem na chwilę obecną nie ma żadnych konkretów.

Wypadałoby też pójść znowu do władz MOKu i ustalić terminy spotkań na rok 2015 i zarezerwować salę na spotkanie 100, bo zaraz się okaże, że będą w MOKu inne ważne, a nawet ważniejsze imprezy. Szarlotka, która odbywa się w kwietniu już ma ustalony termin.

Termin 50 spotkania też był ustalony z dużym wyprzedzeniem - ok 3 miesięcy, a ja dwa miesiące przed imprezą byłem w Radomiu zaprosić tamtejszą Eskadrę i Chudego.
Edytowane przez Lord W dnia 14 grudzień 2014 19:28
 
Lord W
Dodany dnia 11 styczeń 2015 18:19
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ja sugeruję, aby spotkanie 100 zorganizować 25 kwietnia. Także najbliższe spotkanie proponowałbym, aby było numerowane następująco:

24 stycznia - 96
14 lutego - 97
28 lutego - 97,5
14 marca - 98
28 marca - 98,5
11 kwietnia - 99
25 kwietnia - 100

W lutym i w marcu odwiedziłbym też zaprzyjaźnione fankluby i osobiście zaprosił je na 100 spotkanie. Po 100 spotkaniu w zależności od stanowiska Cechu robiłbym spotkania łączone lub wrócił do normalnej numeracji spotkań.

Moje sugestia jest taka, aby połówki były spotkaniami luźniejszymi, a gdyby nastały łączone, żeby miały charakter ogólno-fantastyczny, natomiast spotkanie oznaczone pełnymi numerami powinni być nad zdominowane przez SW.
 
MistrzSeller
Dodany dnia 11 styczeń 2015 19:25
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

25 kwietnie odpada- wtedy jest Pyrkon. Sporo potencjalnych gości byśmy wtedy stracili i jedną osobę która mogła by coś przygotować jeśli chodzi o program (czyli mnie).
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Thorin
Dodany dnia 11 styczeń 2015 20:56
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Byłem w MOKu i ustaliłem że w drugą i czwartą sobotę miesiąca od 15 do 20 mamy zarezerwowaną salę. Na kilka miesięcy do przodu.
 
Lord W
Dodany dnia 18 styczeń 2015 18:58
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

No i bardzo dobrze, że mówicie, bo ja np. żyłem w błogiej nieświadomości. To może powinienem podawać kolejne daty i metodą eliminacji zostałyby mi te najlepsze. Przynajmniej w ten sposób uzyskałbym od Was różne bardzo ważne i istotne informacje. Bo ja bardzo mało wiem, a wielu kwestiach mniej niż Wy, ale jakoś Wy swoją wiedzą się specjalnie dzielić nie chcecie.

Lepiej dowiedzieć się teraz niż później.

To zgłaszam kolejne trzy konkretne propozycje:

- 2-3 maj,
- 11 kwiecień.

W sumie ten jedenasty wydaje się (mi przynajmniej) taki nijaki, nieznaczący i neutralny. Weekend majowy w sumie fajnie tylko część osób będzie chciała wyjechać gdzieś na wypoczynek i wielu ważnych osób nie będzie.

Co do rezerwacji sali to bardzo dobra robota. Dzięki wielkie.Grin
Teraz trzeba to 100 spotkanie zarezerwować.
 
ivered
Dodany dnia 18 styczeń 2015 20:21
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

3 maja w niedzielę 0_o słabo.
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
Dodany dnia 18 styczeń 2015 20:28
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

A proponujesz 1-2?
 
ivered
Dodany dnia 18 styczeń 2015 21:36
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Sosenkę? Nie wiem jak bedzie z kwaterami bo zakładam ze nie my jedni wpadniemy na ten pomysł. Ale wolałbym wcześniej, nawet tego 1 maja żeby mieć odpowiedni bufor czasowy po...
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
Dodany dnia 25 styczeń 2015 18:00
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Wstępna koncepcja mówi jednak o 2-3 maja.

Ogólnie stanęło na weekendzie majowym. Teraz trzeba będzie ustalić harmonogram spotkań i ustalić, które będą połówkowe. Okazało się bowiem, że spotkanie, które odbyło się dzisiaj będzie oznaczone jako 96, a nie 95,5.

Jakby co mam prelekcję na kolejne spotkanie.

Co do spotkań to martwi mnie to, że tematyka idzie ostatnio bardzo w kierunku fantastyki. Może warto rozważyć jednak koncepcję spotkań typowo gwiezdno-wojennych i bardziej ogólnych (w końcu mamy dwa w miesiącu). Bo niestety ale fantastyka powinna być raczej odskocznią a SW motywem przewodnim.

Dlatego gdybyśmy wprowadzili połówki to uważam, że powinny być one bardziej ogólnofantastyczne, natomiast spotkania numerowane liczbami całkowitymi powinny dotyczyć SW. Bo zaczynamy odchodzi od tego co było najważniejsze. Trochę spełniają się słowa Thingola przytoczone w innym temacie. Mnie to także zaczyna martwić.

Rozumiem, że najbliższe spotkanie będzie 14 lutego - pytanie czy to będzie spotkanie normalne, czy połówkowe? Możemy przyjąć, że spotkania w drugą sobotę będą normalne, a w czwartą połówkowe.
Edytowane przez Lord W dnia 25 styczeń 2015 17:58
 
ivered
Dodany dnia 25 styczeń 2015 20:18
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Tylko później ze zliczaniem wszystkich spotkań będzie jazda - bo numer spotkania nie będzie oznaczać tak naprawdę które ono jest.
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
Dodany dnia 25 styczeń 2015 20:29
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Tak szczerze - to mu już 100 dawno przekroczyliśmy.Wink
 
ivered
Dodany dnia 25 styczeń 2015 20:50
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

To nie prościej liczyć normalnie a to majowe święto nazwać jakoś okazyjnie? ile to będzie już lat? 8? to zrobić rocznicę 8 lat, bo to chyba mniej wiecej się zgodzi i dodatkowo świętować 100 spotkań za nami Wink Ja bym tymi połówkami się nie przejmował i z nich zrezygnował, chociaż wiem Lordzie jak je lubisz xD
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Lord W
Dodany dnia 11 październik 2015 14:40
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

W tym roku będzie 9 lat. Grin Właśnie rozpoczął się ten dziewiąty rok.

Moim zdaniem dobrze zrobić 100 spotkanie, choć fakt, że 26 czerwca 2016 minie 10 lat.

PS Jakby co zrobiłem konkurs obrazkowy na 101 spotkanie - 65 zdjęć. Trzy poziomy - od beznadziejnie prostych, po mam nadzieję naprawdę trudne.

Edit. Jest opcja edytuj, a Ty Wojciech masz jeszcze możliwość odświeżenia tematu.

W związku z tym, że 103 spotkanie wypada 27 czerwca pomyślałem, że warto zrobić wtedy małego nieofa i może wyskoczyć na piwo - w końcu 9 urodziny Utapau. ja postaram się zrobić wspomnianą już kilkuklotrnie krzyżówkę, ale będzie ciężko. Zapewne będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami. pomyślałem, że moglibyśmy sobie gronie Utapau urządzić mały meczyk w piłę nożną coby się poruszać. Oczywiście do rozważenia.

Nadal uważam, że można zrobić sobie małe spotkanie nieoficjalne - ale jakoś odzewu nie widzę. Najwyżej będę sam świętował, albo zaproszę Thingola na piwo.

W związku z tym, że przez wakacje nie będzie spotkań, warto aby po wakacjach (już wtedy) podyskutować o obchodach 10-lecia Utapau . Chciałbym bowiem dowiedzieć się jak to sobie wyobrażacie, bowiem mam ambitny plan, który chciałbym już zacząć wdrażać od września do października, aby cokolwiek wypaliło.

EDIT

Na dzień dzisiejszy wszelkie znaki na niebie wskazują, że jednak zamykamy działalność fanklubu. Postanowiłem zatem podzielić się z Wami refleksjami na temat ostatnich spotkań Utapau.

Spotkania:

24 października 2015 r. - spotkanie Utapau - nie odbędzie się
14 listopada 2015 r. - spotkanie Utapau
28 listopada 2015 r. - spotkanie Utapau
18 grudnia 2015 r. - Przebudzenie Mocy
23 stycznia 2015 r. - ostatnie normalne spotkanie Utapau
maj 2016 - zlot fanklubów
25-26 czerwca 2015 - 10 lat Utapau, zakończenie działalności

Ewentualnie gdyby była jakąś większa ekipa moglibyśmy się wspólnie wybrać na spotkania innego fanklubu. np. Toruńskiego (blisko) lub śląskiego (szybki dojazd).

Wszelkie znaki na niebie wskazują, że niestety ale ze względu na to, że cześć z Nas się zestarzała i ma mało czasu, innym znudziło się SW, a inni przeszli do Cechu to nie będzie komu ciągnąć tego interesu.
Edytowane przez Lord W dnia 14 październik 2015 20:54
 
MistrzSeller
Dodany dnia 14 październik 2015 18:56
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

cech nie ma z tym nic wspolnego. Po prostu na spotkaniach się nic nie dzieje, to ludzie przestali chodzić.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Lord W
Dodany dnia 14 październik 2015 20:46
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

A dlaczego nic się nie dzieje? Bo sami nic nie robią? A czemu nic nie robią? Jak Cech nie ma z tym nic wspólnego to czemu byli członkowie Utapau tam się udzielają? Już bardziej bym uwierzył w tekst, że ludziom znudziły się Gwiezdne wojny. Znudziły im się kalambury, wiedzówki.

No i to ma sens. Dlatego nie ma ciągnąć czegoś na siłę. Skoro ludzie nie mają potrzeby się spotykać i rozmawiać o Gwiezdnych wojnach oraz robić punkty programu to po prostu likwidujemy tę formę spotkań.

Czemu zaprzeczasz faktowi, że ludzie z Utapau przeszli do Cechu. To jest fakt. No i znowu wdaję się z Tobą w dyskusję nie na temat, bo jakie to ma znaczenie na harmonogram spotkań?

Jak widać w związku z brakiem sali nie będzie spotkań w październiku.
Edytowane przez Lord W dnia 14 październik 2015 20:53
 
MistrzSeller
Dodany dnia 14 październik 2015 23:04
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

nic się nie dzieje, bo ludziom się nic nie chce. Cech nie ma z tym nic wspólnego, bo na Utapau, były problemy, żeby się coś działo już w 2010 roku, ale było sporo ludzi i jeszcze mimo wszystko dawało się coś zrobić (spora zasługa w tym moja i twoja lordzoe). Już wtedy reszta olewała fanklub i nic nie robiła. Nawet prezesi olewali spotkania i zawalali jak trzeba było coś załatwić. Praktycznie ostatnimi laty to ciągnąłeś to wszystko ty i czasami Thingol.

"Czemu zaprzeczasz faktowi, że ludzie z Utapau przeszli do Cechu. To jest fakt."
Nie, przeszli do cechu, tylko działają też tam. Przy czym tacy ludzi jak Milka czy Thorin tak jak nie robili nic na utapau, tak na spotkaniach cechu też nic nie robią.
Raczej chodzi oto, że zapalonych fanów przez całą działaność fanklubu było zaledwie kilku, reszta to ludzie na doczepkę, którzy czasem cos robią, ale nie maja takiego zapału.
Z obecnych członkow nikt nie czytał NEJ, komiksów Republic, komiksów Rycerze starej Republiki. Jak ma działać fanklub SW, skoro ludzie nie mają ochoty nawet na czytanie książek czy komiksów, a co innego mocniejsze zaangażowanie typu pojechanie na konwent, zgłoszenie punktu programu itp.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Thingol
Dodany dnia 15 październik 2015 00:34
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Przez ostatni rok (może dwa) ludzie przychodzili na te spotkania z dwóch powodów - merytorycznego i towarzyskiego.

Z powodu merytorycznego przychodził tylko i wyłącznie Mistrz Seller. Seller przychodził na spotkania dla Gwiezdnych wojen, a nie dla ludzi (jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało). Jako jedyny robił prelekcję tematyczne. W końcu się wkurzył (i słusznie, bo jak sam zauważył powyżej, nikt nie czytał NEJki itp.), że tylko on coś przygotowuje i zrezygnował.

Z powodów towarzyskich przychodzili wszyscy inni. Tylko że od niedawna potrzebę towarzyskiego spotkania w tym gronie (a nawet szerszym) zaspokajają Cechowe planszówki w Metro i spotkania Cechu.

Więc nie kłóć się Seller, że Cech nie ma z tym nic wspólnego, bo ma. I to nie jest wyrzut/zarzut/pretensje tylko stwierdzenie stanu faktycznego.

P.S. Tak wiem Wojciech - Ty przychodziłeś z powodów 50% merytorycznych, 50% towarzyskich. Ale Ty jesteś tytanem silnej woli i zaparcia w ratowaniu tego stowarzyszenia, więc się nie liczy Duel


Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
Dodany dnia 17 październik 2015 13:44
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Od samego początku było trudno. Thingol do 2010 też nie miał łatwo. Zresztą po 2010 zrobiliśmy dużo mega poważnych rzeczy: OoS, blok na Avie, własny konwent. Mówienie, że nic się nie działo prawdą nie jest.

Ja robiłem też jakieś punkty programu. Na najbliższym spotkaniu, o ile będzie zrobię dwa. Wola jest - przynajmniej z mojej strony.

Smuci mnie Mistrzu Sellerze, że mówisz, że wszystkie Twoje punkty programu to nic nie robienie. Thorin i Milka też starali się coś robić. Zwłaszcza Thorin dosyć często robił kalambury, ale nastąpiła stagnacja, a wraz z powstaniem Cechu wyraźny regres.

Jeżeli sam mówisz, że nic nie robiłeś od 2010 to jest to przykre. Bo moim zdaniem robiłeś dużo punktów programu i ludzie je słuchali. Popadasz w skrajności - albo deprecjonujesz samego siebie, albo podkreślasz swój ogromny wkład.

Problem Utapau to brak nowych członków, a odkąd powstał Cech problemem stało się wspólne spotkanie. Odszedłeś Ty i Thingol i jest merytorycznie gorzej. Członkowie, którzy widnieją w dziale o Nas - Vinga, Seboss, Iga, Obi-Wan angażują się w Cech. Napisz mi, na którym spotkaniu zrobili jakiś punkt programu. Gdyby każdy zrobił choć jeden punkt programu na kwartał, to by to działało.

A jak robiłeś głównie Ty, czasami Ja i Thorin i Milka z Thingolem od święta no to lipa. Harry zrobił raz jakąś prelekcje o magii - nie SW, ale coś zrobił. Reszta?

Thingol napisał/a:

Z powodów towarzyskich przychodzili wszyscy inni. Tylko że od niedawna potrzebę towarzyskiego spotkania w tym gronie (a nawet szerszym) zaspokajają Cechowe planszówki w Metro i spotkania Cechu.



Ale w innych fanklubach jest też wielu fanów niedzielnych, przychodzących dla celów towarzyskich lub choćby na piwo, pogaduszki, dla odsapnięcia od rzeczywistości. Przed 2010 też nie było merytorycznie super - tylko ludzi było więcej. Jest to normalne i logiczne. Spotykaliśmy się na Utapau również, żeby ogarnąć akcje. Teraz wszystkie akcje odeszły od Utapau.

Najważniejsze to wrócić do spotkań na gruncie i zacząć rozmawiać. Tylko z kim, jak nikt nie ma czasu. Spotkajmy się chociaż po to, aby zdecydować jak zlikwidować fanklub, bo nie zasługuje on na smutne zakończenie działalności.

PS. Ja bym powiedział, że od 2010 r. dopiero zaczęliśmy działać bo mamy profil na facebooku.GrinWink
Edytowane przez Lord W dnia 17 październik 2015 13:44
 
Thorin
Dodany dnia 20 październik 2015 12:20
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

7 listopada sala 104 od 15 do 20
28 listopada sala 104 od 15 do 20
Grudzień do ustaleń bo zależy kiedy robim wigilie.
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.