Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Sobota, Kwiecień 20, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 15

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 2 tygodnie/dni
Nova23 tygodnie/dni
Damian26 tygodnie/dni
Thingol27 tygodnie/dni
jariniop29 tygodnie/dni
Lord W35 tygodnie/dni
Aero80 tygodnie/dni
Thorin114 tygodnie/dni
Chebeat206 tygodnie/dni
Vinga253 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
Czy jesteś za zmianą godzin spotkań?
Nie Nie 29%[2 głosów]
Nie Nie 29%[2 głosów]
Tak - na 16-19 Tak - na 16-19 14%[1 głos]
Tak - na 16-19 Tak - na 16-19 14%[1 głos]
Tak na 15-20 Tak na 15-20 57%[4 głosów]
Tak na 15-20 Tak na 15-20 57%[4 głosów]
Głosów ogółem : 7
 Drukuj temat
Termin, częstotliwość, godziny spotkań.
Lord W
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01 grudzień 2012 22:59
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Pojawiły się nowe koncepcje odnośnie częstotliwości oraz godzin spotkań. Potrzebna są Wasze opnie!

Koncepcje są różne. Wynikają one z podpisania nowej umowy z MCK, oraz z kłopotów Fantazionu. Pytanie brzmi, jak często chcemy się spotykać, co robić i czy nadal w tych samych godzinach.


Thingol zasugerował aby zagospodarować przestrzeń po Fantazionie i spotykać się częściej. Mnie ogólnie ta koncepcja średnio odpowiada, bo ni powiem, żeby u mnie w domu krzywo nie patrzyli na tak częste spotkania. W końcu sobota jest dniem, w którym można dużo rzeczy zrobić "koło domu". Po drugie - często spotkanie doprowadzą do pewnego wypalenia i znudzenia, gdyż ze względu na częstotliwość trzeba przygotowywać atrakcje częściej i więcej. Już nie powiem ile by relacji trzeba było, pisać, kto by je czytał i czy miałyby one sens (z pewnością uległy by skróceniu). Podobnie na forum powstałoby dużo tematów po zaledwie kilka postów. Po trzecie spotkanie 5 godzinne to naprawdę bardzo długo (część i tak przychodzi później, lub wychodzi wcześniej).

Częstsze spotkania miałyby sens gdyby były albo w tygodniu (częściowo), albo jakby były wieczorem, co trzy godziny. Podobnie mam na szachach. Tylko tam wszyscy są na 17 i wszyscy zbierają się o 20. Jest pełna dyscyplina- czasu nie tracimy.

Moim zdaniem częstotliwości 2 spotkań w miesiącu, jest wystarczająca przy obecnej liczbie członków. Przy większej liczbie osób, gdzie nie każdy by przychodził na wszystkie spotkania może i miałoby to rację bytu. Oczywiście jedno ze spotkań nadal bym rozszerzał na fantastykę i gry planszowe, żeby nie robić aż nadto w kółko SW (może nastąpić kryzys twórczy). Pomysł aby na jakimś spotkaniu zrobić RPG, na innym turniej Osadników, a na innym prelekcje fantastyczne jest wg mnie ok.


Co do godzin to przesunięcie na wieczór odpowiada mi szczególnie w okresie zimowym. Spotkania zaczynające się o 15, 15:30 są o tyle dobre, że można zjeść obiad w domu i ewentualnie skoczyć na kolację na Kebaba. Mniej osób byłoby głodnych po prostu. Dodatkowo, gdy się ściemnia mam mniej alternatywnych zajęć w domu do roboty (pozostaje praktycznie nauka). W lecie to też byłoby wygodne, choć czasami niektórzy imprezują i grillują w sobotę także to może być pewna kolizja.

Z drugiej strony jest pewna tradycja jeśli chodzi o godziny spotkań i wszyscy przez lata się przyzwyczaili. Jeśli chodzi o częstotliwość to 2 razy w miesiącu to wg. mnie maksimum. Po prostu mam jednak inne zajęcia, spotkania rodzinne itp.

Moja zdanie jest takie:

1 sobota miesiąca - SW 16-19
4 sobota miesiąca - łączone 15-20

Choć z żalem odstąpiłbym od dawnej tradycji. Mogą też o 20 komuś rzeczywiście autobusy nie podpasować. Może się okazać, że skończy się na wspominaniu - kiedyś to się chodziło na kebsa. Kiedyś to były godziny spotkań. Jeszcze jedno, bo bym zapomniał. Trzeba jednak zapytać Fantazion o zdanie, żeby nie było.
 
Thingol
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 10:42
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Lord W napisał:
Po drugie - często spotkanie doprowadzą do pewnego wypalenia i znudzenia, gdyż ze względu na częstotliwość trzeba przygotowywać atrakcje częściej i więcej.


Nie trzeba. Możemy przyjśc na 3h i przez całe bite 3h grać w planszówki/MtG/Minisy/RPG. Niewiele jest do przygotowania.

Lord W napisał:... nie powiem ile by relacji trzeba było, pisać, kto by je czytał i czy miałyby one sens (z pewnością uległy by skróceniu). Podobnie na forum powstałoby dużo tematów po zaledwie kilka postów. Po trzecie spotkanie 5 godzinne to naprawdę bardzo długo (część i tak przychodzi później, lub wychodzi wcześniej).


1 - nie trzeba pisać relacji ze spotkań. W końcu oficjalnie to spotkanie "Fantazionu".
2 - galerię też niekoniecznie trzeba robić
3 - tematów na forum po to, żeby grać w RPG/Osadników/Minisy uważam za daleko idący przerost formy nad treścią.
4 - skrócić spotkanie do 3 godzin.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
MistrzSeller
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 13:32
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Moje zdanie jest takie
1 sobota- SW, tak jak jest
sobota po fantazionie- spotkanie na 3, 4 godziny, głównie granie, dyskutowanie
4 sobota- tak jak jest, tyle że z całej fantastyki
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Szychu
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 13:47
Awatar

Użytkownik

Postów: 2115
Data rejestracji: 31.01.07

Wg mnie dwa spotkania w miesiącu to również max. Spotkania po Fantazjonie możemy wykorzystać jedynie na przygotowania przed SkierConem
 
www.playingdaily.pl
Lord W
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 18:23
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ja powiem tak.

Dwa spotkanie w miesiącu to dużo. Rozumiem, że argument drugi był do obalenia, ale to, że mam mało czasu i inne rzeczy do robienia w sobotę, już się obalić nie da.

Kiedyś jak Fantazion robił spotkania to nie przychodziłem na nie, bo autentycznie nie miałem czasu. Co innego na planszówki Klosza. One były w piątek koło 17-18 i trwały do 20. Tak to można i 3 razy w tygodniu.

Przyjść i pograć w planszówki możemy też na łączonym. W końcu zazwyczaj przez te 5 h , to 1,5 -2 to gadanie i chodzenie na kebaba.

Możemy zarezerwować w umowie salę dla Fantazionu i raz na jakiś czas przyjść tam na te 3 h i tyle. Jeżeli będą chętni to ok, ale ja uważam, że na łączonym tez można pograć w planszówki i mnie to wystarczy.
 
Thingol
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 18:36
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

No spoko.
Mój pomysł wynikał z chęcie zawłaszczenia pustki jaka powstała po naszych wspaniałych druhach z Fantazionu.

A jeśli chodzi o umowę na przyszły rok w kontekście Fantazionej sali, to trzeba się ich zapytać (tzn. Sebbossa)

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02 grudzień 2012 18:42
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

To jasne.

Jak mówię będzie dostępna, więc w razie czego będzie można do pomysłu wrócić. A po Fantazionie trzeba łączone zagospodarować i tu fantastów werbować. Może inni sami wykażą chęć i wtedy zajmą sobie salę w 2 sobotę.

Powiedzcie jakie jest Wasze zdanie odnośnie godzin. Bo póki co większość w ankiecie jest za przesunięciem na później.Wink
 
Lord W
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08 grudzień 2012 17:07
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Zarząd podjął decyzje o przesunięciu godzin spotkań na godziny wieczorne 15-20. Jeżeli macie jakieś uwago odnośnie tej decyzji piszcie.
 
Thorin
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10 grudzień 2012 10:21
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

To kiedy będzie najbliższe spotkanie?
 
Lord W
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11 grudzień 2012 15:20
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Prawdopodobnie 5 stycznia.

O ile się orientuję to jest już temat założony odnośnie spotkania 69.

W każdym razie UWAGA: na najbliższym spotkaniu przychodzimy według starych godzin!
Edytowane przez Lord W dnia 11 grudzień 2012 15:21
 
Lord W
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22 luty 2013 15:05
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Zastanówcie się nad tymi godzinami. Zadałem pytanie - jakoś jak zwykle nikt nie dyskutował w tym temacie na temat godzin, a teraz widzę w shoutboxie, że z tymi zmianami jest zamieszanie i że jednak wolicie na 13.

Zadam ponownie pytanie. Czy chcecie przenieść spotkania na 15, czy zostawić od 13? Przemyślcie to na poważnie i przedyskutujmy to poważnie tutaj.

Najgłupszą rzeczą byłaby zmiana godzin, a potem okazałoby się, że mało komu pasuje. To, że ja rzucam pomysł nie znaczy, że macie się ze mną zgadzać.

Przy podejmowaniu decyzji sugerowałem się ankietą (bo wypowiedzi w temacie zbyt wiele nie było). Jeżeli uznacie, że stare godziny Wam bardziej pasują to możemy jeszcze pewne rzeczy cofnąć, tudzież zmienić (choć nie powiem że wyjdę na człowieka niepoważnego i niezdecydowanego).

Najważniejsze, żeby godziny pasowały, a stare raczej pasowały. Nowe godziny miały być lepsze, ale jeżeli ma być tak, że kilku osobom to nie pasuje i niektorzy będa wcześniej wychodzić to ja nie widże sensu.

Naprawdę ja nie wiem co wam odpowiada, jakie macie obowiązki i inne zajęcia i nie jestem w stanie określić co Wam pasuje. Pomyślcie i powiedzcie.

Póki jeszcze na stronie MCK tych godzin nie zaktualizowali i nie ma nowej umowy to da radę to poodkręcać. Potem niby też da, ale to już byłaby bardzo głupia sytuacja.


 
Lord W
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02 luty 2014 10:36
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Po ostatnim spotkaniu zastanawiam się czy nie zmienić godzin spotkań na 19-23, ale wtedy Harry by nie mógł przyjść.Wink
 
Odd
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02 luty 2014 11:58
Awatar

Użytkownik

Postów: 125
Data rejestracji: 06.06.13

Mam szkołę po weekendach i zbiega się często z terminami spotkań, najwyżej mogę wpadać na nieoficjale po powrocie z wawy.
"Widzieliście go? Rycerz chędożony! Herbowy! Trzy lwy w tarczy! Dwa srają, a trzeci warczy!"
 
Lord W
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 25 październik 2014 21:57
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Słuchajcie. Nie wiem kiedy Seboss będzie chciał ruszyć ze spotkaniami SkierConowymi, ale z pewnością od nowego roku. Może jeszcze uda mu się ludzi skrzyknąć w listopadzie.

W każdym razie w grudniu zgodnie z tradycją przygotuję konkurs wiedzy o Utapau (postaram się jakieś naprawdę łatwe na początek dać). Myślałem też nad tym konkursem pseudocytatowym, który gdzieś zaproponowałem.Wink
Edytowane przez Lord W dnia 25 październik 2014 22:08
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.