Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Niedziela, Maj 05, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 17

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 4 tygodnie/dni
Nova25 tygodnie/dni
Damian29 tygodnie/dni
Thingol29 tygodnie/dni
jariniop32 tygodnie/dni
Lord W37 tygodnie/dni
Aero82 tygodnie/dni
Thorin116 tygodnie/dni
Chebeat208 tygodnie/dni
Vinga255 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Pocket Models TCG
Yaerius
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 26 luty 2009 17:42
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Co Wy na to aby pierwszy turniej w pockety zrobic u Was przed spotkaniem 14marca? Od nas by bylo 2graczy a slyszalem, że Pockety mocno stoją w SkierniewicachSmile

http://www.dante....php?t=1346 - tutaj jest regulamin ligiSmile

Należy wybrac koordynatora z Waszego miasta oraz omówic jedną ważną kwestię: czy bedziemy organizowac jeden turniej na jedno miasto w miesiacu? czy dwa turnieje w Lodzi i Skierniewiach? tzn chodzi o to czy bedziemy do siebie jezdzic
You like me because I'm scoundrel
 
chudeusz
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 26 luty 2009 19:58
Awatar

Użytkownik

Postów: 130
Data rejestracji: 08.12.07

Po krótkim zastanowieniu się, uważam że turniej można bez problemu zorganizować w skierniewicach, Wystarczy że przyniesiecie pocketyWink Połowa fanklubu ma naprawdę konkretne sety.

Co do organizacji kolejnych turniejów to proponuję ustalić to na spotkaniu. Znacznie łatwiej i szybciej. a przede wszystkim konkretniej.
Buy'ce gal, buy'ce tal
Vebor'ad ures aliit
Mhi draar baat'i meg'parjii'se
Kote lo'shebs'ul narit.
 
chudeusz
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2009 15:06
Awatar

Użytkownik

Postów: 130
Data rejestracji: 08.12.07

Jeśli chodzi o Ligę możemy spokojnie zebrać ludzi na rozgrywki u nas, później jednak pojawia się problem.

Primo jest wpisowe w wysokości 5 zł.
Secundo aby coś ugrać w lidze trzeba będzie (niespodzianka) jeździć na turnieje.

Proszę o informacje od osób które byłyby zainteresowane wzięciem udziału i ewentualną kontynuacją walki z przeważającymi siłami wroga Wink


Buy'ce gal, buy'ce tal
Vebor'ad ures aliit
Mhi draar baat'i meg'parjii'se
Kote lo'shebs'ul narit.
 
Yaerius
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2009 16:14
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Tzn. tak: wpisowe do ligi to 5zł (jest jednorazowe i zostaje przesłane na fundusz na nagrody na koniec ligi tj grudzień). Możemy także ustalic składkę na turniej czyli kasę, która pójdzie na nagrody na boostery. I ja to sobie wyobrażam tak: po zakończeniu turnieju otwieramy booster (lub boostery - zależy od liczby uczestników) i według kolejności zajętych miejsc wybieramy sobie albo jedną jednostkę (albo wypraskę, jeszcze nie wiemWink ale myślę, że fajniej by było jednostkę) albo jedną kartę. I w ten sposób każdy coś tam dostaje, nikt nie wychodzi z pustymi rękami z turniejuSmile Jako, że będzie to pierwszy turniej od siebie dorzucę dla każdego uczestnika turnieju losowo jedną karte C albo jedną jednostkę CSmile

Regulamin ligi jest kilka postów wyżejSmile

A dla tych co już zapomnieli jak się w to gra albo chcą sobie przypomniec to polecam (swójPfft) artykuł wzbogacony o instrukcję w języku polskimSmile http://lfsw.pl/in...ge=pocket1

ZapraszamSmile
You like me because I'm scoundrel
 
Viking
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 01 marzec 2009 18:06
Awatar

Użytkownik

Postów: 417
Data rejestracji: 03.06.08

ja z wielka checia zagram z lodziakami w skierniewicach ale co do przystapienia do ligi to nie wiem musialbym sie nad tym zastanowic , ostatnio brak mi czasu nawet na sen.

i44.tinypic.com/2a9v6f9.png
 
Lord W
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 15 marzec 2009 10:57
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Po pierwszym porządnym turnieju chciąłbym się podzielić spostrzeżeniami i....podzekować za talię i pożyczenie wpisowego i przeprosić za wejście do finału Chudeusza.

Otórz. Po przeliczeniu wszystkiego w domu okazało sie, że zaszło nieporozuminie, gdyż przyjęliśmy inną klasyfikację liczenia punktów. Ja liczyłem liczbę straconych objectivów a Chudy zniszczonych. Róznice wynikały z tego, że każdy z Nas przyjmował korzystną dla siebie klasyfikację, ale należy ustalić na przyszłość jasne i czytelne zasady.

Gdy wzięlibyśmy kryterium Chudeusza zniszczonych obj. klasyfikacja wyglądałaby tak:

Ikrit - 5
Chudeusz - 4
Lord W - 3

Natomiast gdy byśmy brali pod uwagę stracone obj.:

Ikrit - -3
Lord W - -4
Chudeusz - -5

Należy opracować jak najbardziej sprawiedliwy model oceny, a więc powinniśmy przyjmowac bilans straconych i zniszczonych obj:

A zatem:

Ikrit - (5-3) 2
Lord W -(3-4) -1
Chudeusz - (4-5) -1

I wychodzi ponownie remis.

Proponuję zatem zapożyczyć punktowanie z ligi siatkówki i piłki nożnej.

Oprócz 1 pkt za zwycięstwo, przy wszystkich pojedynkach ( a zatem w przypaku naszych rozgrywek powinniśmy liczyć nie tylko bilans między graczami po 3 pkt ale dołaczyć również bilans z Syndriusem i Keyanem) grupy należy dopisywać bilans (bramek lub setów) czyli róznicę objectivów zniszczonych do straconych.

3 : 2 tzn że wygrał gospodarz, tracąc 2 obj.
Zniszczenie floty jest równoznaczne ze zniszczeniem 3 obj.

Teraz przedstawie moją propozycję liczenia punktow i kryteriow ważności:

1. Punkty za zwycięstwo
2. Bilans objectivów (różnica zniszczonych do straconych)
3. Bezpośredni pojedynek
4. Liczba zniszczonych obj.

Myślę, że taka klasyfikacja jest najbardziej sprawiedliwa i nie ma możliwości występowanie takich samych wyników.

Kolejny wniosek. Przy rozgrywkach grupowych minimalna liczba osób w grupie to 4. Po 3 może jednak dojść do tego, że wyniki mogą być identyczne i trudno będzie wyłonić zwycięzcę.

Myślę że pomyśł z 3 fazami jest średni bo najbardziej sprawiedliwy system to system ligowy (analogia do ligi piłki nożnej) w którym każy gra z każdym i nie ma czegoś takiego jak półfinały i finał. Przy systemie pucharowym czyli fazowym minimalna liczba graczy w grupie to 4 i wszyscy muszą zapoznać się z kryteriami, aby byli świadomi dlaczego przy takiej samej liczbie punktów to oni odpadają..

No cóz. Pierwsze koty za płoty. Wielu z Nas uczy się cały czas zasad (np) Ikrit niszczył mi obj a ja nie dokładałem jednostek, tak samo graliśmy z Syndriusem i wychodzą takie kwiatki. Jak mówię do finału wszedłem ja tylko i wyłącznie dlatego, że Chudeusz się zamieszał i sam nie wiedział które kryterium przyjąć, aż w kóncy zgodził się z moim, ktoe bądź co badź jest tak samo niesprawiedliwe jak jego (należy liczyć bilans). Aczkolwiek w bezpośrednim pojedynku to ja byłem lepszy. Co sie stało to się nieodstanie. Na przyszłosć. Na taki truniej należy zarezerwować prawie cały dzień.
 
Yaerius
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 15 marzec 2009 15:50
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Dziękuję wszystkim za świetną atmosferę na turnieju, a w szczególności za ostatni pojedynek z Ikritem - najtrudniejszy pojedynek w całym turnieju dla mnieSmile Oczywiście czekam na rewanżWink

Co do organizacji i przebiegu to Lord troszkę ma racji. Mogliśmy liczyc 'małe punkty' od początku i nie byłoby żadnych kwiatków, po części moja wina, przepraszam. Co do tych 3 faz eliminacyjnych to wg regulaminu ligi muszą odbyc się co najmniej 3 fazy elimacji lub każdy z każdym, a następnie finał dla 2 najlepszych lub 4 najlepszych graczy. Uznałem, że każdy z każdym to by było za długo (ledwo się wyrobilismy i w klubi i w knajpie później). Mam nadzieję, że nikt nie został za bardzo poszkodowany i każdy jest/będzie zadowolony z turnieju oraz nagródSmile

Końcowa klasyfikacja:
1. Yaerius
2. Ikrit
3. Lord W
4. Szychu
5. Chudeusz
6. Sunrider
7. Keyan
8. Viking
9. Syndrius
10. Thingol

Czas pomyślec o następnym turnieju seseseSmile Co byście powiedzieli żebyście do nas wpadli w przyszłą nd?
You like me because I'm scoundrel
 
Yaerius
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 28 marzec 2009 10:52
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

II Turniej odbędzie się w Łodzi.

Data: 4 kwietnia w sobotę
Godzina i miejsce: 13:00 (jednak proszę o wcześniejsze przybycie aby o 13:00 zacząć grać), budynek Wydziału Filozoficzno - Historycznego przy ul. Kamińskiego 27a, w sali 203 (ew. info o dojeździe gg:7802581)

Wpisowe na ligę (jednorazowo) i na turniej: 5zł + 5zł

Serdecznie zapraszamSmile
Edytowane przez Yaerius dnia 29 marzec 2009 13:26
You like me because I'm scoundrel
 
Viking
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 28 marzec 2009 16:21
Awatar

Użytkownik

Postów: 417
Data rejestracji: 03.06.08

postaram sie byc

i44.tinypic.com/2a9v6f9.png
 
Lord W
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 28 marzec 2009 20:55
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

A ktoś z Was studiuje na tym wydziale?
Ja wiem gdzie to jest, ale nie przyjdę bo jestem umówiony na spotkanie w Skierniewicach także nie będzie mnie.
 
Yaerius
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 29 marzec 2009 13:03
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

To jest jakieś 15minut z dworca na pieszoWink Z tego co mi wiadomo to nikt tam z 'naszych' tam nie studiujePfft

Przybywajcie, bo z Warszawy może ekipa przyjedzieWink

Została zmieniona godzina turnieju, z 12 na 13
Edytowane przez Yaerius dnia 29 marzec 2009 13:26
You like me because I'm scoundrel
 
Yaerius
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 02 kwiecień 2009 20:25
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Najbliższy turniej Pocketów w Łodzi zostaje odwołany z przyczyn niezależnych ode mnie.

Wszystkich zainteresowanych przepraszam. Mam nadzieję, że takie sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości.


You like me because I'm scoundrel
 
Yaerius
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 20 maj 2009 14:51
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Czy byliby chętni na turniej 6 albo 7 czerwca w Łodzi? W te dni w ŁDKu (Łódzki Dom Kultury) organizowany jest Łódzki Port Gier (http://www.lodzki... - poprzednia edycja). Jeśli byliby chętni mógłbym zagadac o troszkę miejsca dla nas, ale to tak bym musial znac odpowiedz do weekendu
You like me because I'm scoundrel
 
Viking
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 20 maj 2009 19:15
Awatar

Użytkownik

Postów: 417
Data rejestracji: 03.06.08

ja jestem chetny mam juz wakacje ;d
i44.tinypic.com/2a9v6f9.png
 
Mikel
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 31 maj 2009 12:05
Awatar

Użytkownik

Postów: 427
Data rejestracji: 28.01.09

Zamierzam kupić jakiś starter pocketów i potrzebuje waszej rady
Ten wpadł mi w oko http://isa.pl/p14...-Pack.html

chrapol.files.wordpress.com/2011/05/majchersygnatura.gif
 
Syndrius
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 31 maj 2009 12:44
Awatar

Użytkownik

Postów: 674
Data rejestracji: 27.10.08

ten co wybrałes jest akurat dobry jak chcesz grać imperialnymi. dobry jest też Star Wars PMTCG: GROUND ASSAULT Battle of Hoth puszka. a normalnie sobie kupuj bostery..
Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That.
 
Mikel
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 31 maj 2009 12:44
Awatar

Użytkownik

Postów: 427
Data rejestracji: 28.01.09

A jak bym chciał grać np.separatystami ?
Są do nich jakieś startery ?
Edytowane przez Mikel dnia 31 maj 2009 12:45
chrapol.files.wordpress.com/2011/05/majchersygnatura.gif
 
Yaerius
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 31 maj 2009 13:29
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

http://www.rebel....l-TCG.html - sklep rebel.pl

http://www.magict...59_454_532 - magictraders.eu, mają taniej trochę niż w rebelu

http://swpocketmo...pic=1843.0 - zawartośc każdego startera/puszki etc.

http://swpocketmo...allery.php - galeria pocketów Wink

Jeśli chcesz grac separatystami to jedynie dostępny jest ten starter z Anakinem, ale boosterów z tego dodatku nigdzie nie widziałem....
You like me because I'm scoundrel
 
Syndrius
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 31 maj 2009 14:07
Awatar

Użytkownik

Postów: 674
Data rejestracji: 27.10.08

to po prostu kupuj zwykłe bostery
Did I ever tell you what the definition of insanity is? Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That.
 
Yaerius
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 01 czerwiec 2009 17:25
Awatar

Użytkownik

Postów: 50
Data rejestracji: 30.01.09

Czerwcowy turniej odbędzie się w Łodzi 6. czerwca w Łódzkim Domie Kultury podczas Łódzkiego Portu Gier.

Rozpoczęcie ok. 15.30, w Łódzkim Domie Kultury (ul. Traugutta 18)

Wpisowe 5 zł składka na ligę oraz 5 zł na nagrody.

Zapraszam wszystkichSmile

Mikel, tam
You like me because I'm scoundrel
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.