Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Maj 03, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 18

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 3 tygodnie/dni
Nova25 tygodnie/dni
Damian28 tygodnie/dni
Thingol29 tygodnie/dni
jariniop31 tygodnie/dni
Lord W37 tygodnie/dni
Aero82 tygodnie/dni
Thorin116 tygodnie/dni
Chebeat208 tygodnie/dni
Vinga255 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Spotkanie Utapau XCI
Thingol
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 06 październik 2014 10:32
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Ja swoją też postaram się machnąć we własnym zakresie (Dwarf Priest). Najwyżej drobne poprawki (typu lvl up) zrobimy na spotkaniu.
Zanim przybędzie Seboss, to Sellerowi i innym chętnych ogarniemy karty.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Heisenberg
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 06 październik 2014 15:03
Awatar

Użytkownik

Postów: 61
Data rejestracji: 16.12.12

W kwestii konsultacji. Napiszę od razu tutaj drużyno, żeby potem niepotrzebnie nie kreślić i kombinować od nowa na spotkaniu.

Ta sesja będzie inna, niż pozostałe ze mną.

Przede wszystkim nie gramy elfami/ krasnoludami/ orkami etc. standardowymi rasami z Podręcznika gracza -> dotyczy to tez odmian tych ras np. elfy (księżycowe, słoneczne, drowy, dzikie)

Do wyboru macie.

1. Człowiek.
2.Rasy niestandardowe jak planokrwiści, czyli mieszańce żywiołu i człowieka.

Aasamir, diablę, itd.

Pamiętajmy, że to są rasy EPP - z efektywnym poziomem postaci, czyli pula doświadczenia wymagana do osiągnięcia kolejnego poziomu jest wyższa, niż przy standardowych rasach z Podręcznika Gracza. Jest to spowodowane tym, że to są rasy trochę silniejsze, niż przeciętna standardowa rasa.

Ew. inne pomysły na nieszablonową postać/ rasę etc. -> pisać do mnie to pogadamy.

Uwaga!

-Zaczynacie od 1 poziomu ALE przy określaniu punktów życia na 1 poziomie wszyscy wybieracie k12. Zwykle czarodziej dostaje k4 (4 punkty życia + modyfikator z budowy) więc nawet jak nie gracie barbarzyńcą, a kapłanem to PŻ na 1 poziomie określacie za pomocą k12. Chciałbym, żebyście zaczęli z większą żywotnością (przyda Wam się)

-Proszę o wysłanie mi via facebook statystyk postaci i szablonu, żebym wiedział jaką drużynę mieć będę.

-Przy tworzeniu postaci zgodnie z PG losujecie ilość pieniędzy i zakupujecie ekwipunek. Zignorujcie tą procedurę. Nie wpisujecie sobie nic do ekwipunku. (może poza spodniami, ale ich wartość nie może przekraczać 1 (słownie: jednej) sztuki złota. czyli zwykle lnianie, futrzane, materiałowe spodnie jak dla mieszczanina, bogatego chłopa, czeladnika.
 
MistrzSeller
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 06 październik 2014 22:23
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Dlaczego nie gramy elfami/krasnoludami etc? Przecież to najbardziej klimatyczna rzecz w D&D. Człowiek to najnudniejsza rasa.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Harry
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 08:46
Awatar

Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.06.13

podajcie dokładną datę, bo dysputy są dosyć... ograniczone.

@up
ludzie muszą dostać revamp.
HPC.
 
Heisenberg
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 12:11
Awatar

Użytkownik

Postów: 61
Data rejestracji: 16.12.12

Nie musisz grać człowiekiem. Ras w D&D do wyboru jest baaardzo dużo, różnych niesztampowych wersji. Możesz równie dobrze zagrać trollem albo potomkiem anioła i człowieka (elfa). Szczerze powiedziawszy nawet cieszyłbym się jakbyś nie wybierał człowieka, bo gramy w trochę niesztampowej konwencji.

Wszystko Ci wytłumaczę i pokażę, uwierz mi, że będziesz miał ogromny wybór ciekawych ras i możliwość stworzenia niezwykłych postaci - krzywdy mieć nie będziesz.

Zamierzam zrobić podczas tej sesji coś nieszablonowego, ważny nacisk na fabułę, klimat, nie tylko na walkę - więc zapewniam Ciebie, że klimatu Ci nie zabraknie.

Rozumiem, że krasnoludy i elfy to trochę taka flaga fantasy. Jak ktoś się pyta laika o fantasy to ten zaraz odpowiada: "to tam są te elfy, skrzaty i smoki jak we Władcy Pierścienia tak?" niemniej jednak ogólnie pojęte fantasy to tak niezwykle szeroki zbiór światów, pomysłów i koncepcji, a my jesteśmy już na takim poziomie wiedzy o fantasy, że nie warto zamykać się w pewnych ramach.

Umówmy się w ten sposób. Pokażę Ci różne ciekawe możliwości i opowiem o rasach do wyboru; pomogę Ci wybrać coś interesującego. Możesz też sam określić jaką postacią chcesz zagrać, a ja Ci coś podpowiem. Jeżeli wymyślisz coś naprawdę oryginalnego (chcesz grać na przykład reptilianinem, elfem faerie ze skrzydłami to nie ma problemu)

Ergo: Ważny dla mnie jest brak schematów wałkowanych do znudzenia. Klimat, odgrywanie postaci, fabuła.

Mam dość wszystkiego. Nadszedł czas na sesję ostateczną.
 
Thingol
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 13:25
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Ja mam w domu "Księgę potworów" do D&D, tam jest sporo stworzeń, z których można wybrać grywalną rasę.
Oczywiście przyniosę ją na spotkanie =]

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Seboss
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 15:53
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

Jak potrzebujecie jakieś książki D&D walcie Wink

"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
Thingol
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 20:50
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Przywieź wszystkie jakie masz =]
Na 100% przyda się drugi podręcznik gracza, jeden przyniosę ja.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Vinga
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 21:02
Awatar

Użytkownik

Postów: 315
Data rejestracji: 01.06.13

Pytanie Wink jestem totalnym ekstremalnym nooooooobem jesli chodzi o RPG, ale chce! moge? Pfft

i co mam zrobic by moc? Pfft
- Zetrzyj kurze
- A ty kogutowi
 
MistrzSeller
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 21:40
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Dla mnie to nie ma sensu. Chciałem pograć w normalne RPG, a nie jakieś przekombinowane, gdzie nawet nie można grać rasami opisanymi w podręczniku. Nie można zrobić normalnej sesji D&D tylko na siłę kombinować.
Pozmieniasz wszystko i kompletnie nie będę niczego kumał. Poświeciłem sporo czasu by przeczytać podręcznik i zapoznać się z tym światem, a teraz sie okazuje, że wszystko będzie poprzekręcane.
Nie będę grał rasą której kompletnie nie znam i nie rozumiem. Nie znam uniwersum D&D tak dobrze by tak kombinować.
Chciałem pograć elfem, co to za D&D bez elfów.

Oczywiście, jak już jest tak, że się robi coś do czego się zapalam, bo mnie to interesuje to musi to być zepsute przez sztuczne kombinowanie. Zagrajmy w normalne D&D, a nie jakieś dziwne przeróbki.
Edytowane przez MistrzSeller dnia 07 październik 2014 21:59
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Thingol
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 21:59
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Przeczytałeś raptem jeden podręcznik z około...20tu? 30tu? Więc nie poznałeś za dużo świata Pfft
Też go nie znam. Damy jakoś radę.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Seboss
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 22:02
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

Seller Wink dasz sobie radę. W podręczniku nawet nie ma 1/100 opisu tego świataWink także i tak wszystko zależy od MG. A uwierz mi na słowo, że najlepiej się gra, kiedy człowiek nie tylko nie zna świata ale i do końca nie łapie zasad. Wtedy MG może Cię pokierować i stworzyć klimat RPG, o który czasami mimo wszelkich chęci trudno. Jeśli gracz do końca nie zna świata i mechaniki to MG ma pole do popisu i może Cię uratować w ciężkich sytuacjach, żebyś grał dalej a ty nawet tego nie odczujesz.
Pierwsza zasada RPG brzmi: Mistrz Gry ma zawsze rację i to do niego należy głos główny.
Zasada druga: Jeśli Mistrz Gry nie ma racji: Patrz punkt 1.
Zaufaj Adziowi, grałem z nim niejednokrotnie nie znając świata, mechaniki a mimo wszystko bawiłem się doskonale.

PS: Ja też bym chętnie zagrał Krasnoludem albo Elfem Wink
"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
MistrzSeller
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 22:03
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

No właśnie, dlatego chce zagrać wg normalnych zasad normalnymi rasami, a nie jakimiś o których pierwszy raz słyszę i nie będę wiedział jak się w nie wczuć.
Przy pierwszej dla wielu osób sesji takie przeróbki nie mają sensu. Tak można porobić jak gra się pięćdziesiątą którąś sesje i już wszyscy znudzeni są zwykłymi rasami. Na pierwszy raz lepiej użyć tych najbardziej sztandarowych, które znają wszyscy.

Seboss >>>> Ja chce grać w normalne D&D, a nie jakieś dziwne przeróbki. RPG fantasy bez elfów i krasnoludów jest totalnie bez sensu. Na pierwszy raz lepiej zagrać coś bardziej klimatycznego, a nie udziwniać na siłę zakazując używania grywalnych ras.
Poza tym jak mam się wczuć w jakąś dziwną rasę o której pierwszy raz słyszę i jej nie rozumiem to bez sensu.

Jak zwykle nic nie może być zrobione normalnie.

Tak się cieszyłem na RPG, a teraz ze zmienionymi zasadami po prostu to nie będzie miało żadnego sensu. Fajnie, że chcecie mi zrobić na złość i sknocić coś na co tak czekałem.
Edytowane przez MistrzSeller dnia 07 październik 2014 22:11
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Seboss
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 22:10
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

Też bym zagrał w normalne. Wink
Muszę jednak sprostować, że to co robi adzio to nie są przeróbki. Są do po prostu oficjalne dodatki, które urozmaicają grę. Przyznaję jednak Ci rację, że jeśli grasz po raz pierwszy to chyba lepsza by była tradycyjna sesja z elfami, krasnoludami, niziołkami i orkami. Żebyś się nie wystraszył i nie zniechęcił do RPGów.

PS: Mój ulubiony dodatek to księga psioniki.
"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
MistrzSeller
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 22:13
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

No właśnie oto mi chodzi. Dodatki są raczej urozmaiceniem, gdy ludzie są znudzeni po wielu sesjach z elfami i krasnoludami, a nie czym dobrym na start. Ciężko by mi było wczuć się w rasę, o której nigdy nie słyszałem.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Thorin
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 22:24
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Jakoś tak głupio wchodzić między wódkę a zagryzkę, ale wolę napisać teraz póki pamiętam. Przypominam o przyniesieniu składek na najbliższe spotkanie. Stan składek https://docs.goog...ring#gid=0
 
Heisenberg
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 07 październik 2014 23:07
Awatar

Użytkownik

Postów: 61
Data rejestracji: 16.12.12

Zacytuję autorytet: "Nie lękajcie się"

Seller z uwagi na to, że bardzo chcesz zacząć od czegoś klasycznego, Seboos deklaruje chęć zagrania czegoś klasycznego, Vinga będzie zaczynać i się uczyć -> umożliwiam wybór ras podstawowych Smile Oznacza to, że możecie grać rasami z Podręcznika Gracza, choć mile widziane są wszelkie oryginalne pomysły.

Vinga możesz grać, a wręcz musisz. Eliksir kawa z wanilią daje dodatkowe punkty życia. Wszystkiego się szybko nauczysz, jeżeli chcesz się trochę zapoznać ze światem gorąco polecam "Faerun. Zapomniane Krainy" + "Podręcznik Gracza" . Pierwszy to opis świata, ras, kultur itd. Nie musisz zdążyć tego przeczytać w razie czego na początku sesji przy tworzeniu postaci powiem Ci co musisz wiedzieć. Najważniejsza jest fabuła, klimat, gameplay, nie musisz znać doskonale świata. (i tak Wam to nie pomoże muahahahahha)

Osoby początkujące: karty pomogę zrobić na miejscu. Jeżeli przeczytaliście Podręcznik i chcecie pokombinować to poniżej macie kilka nowych zasad.

Założenia. Aktualizacja 1.1

1.) Rasy podstawowe / ew. coś oryginalnego do konsultacji ze mną, mile widziane hybrydy, własne pomysły.
2.) Zaklinacz/ czarodziej -> omówione w oddzielnym aneksie. (aneks A)
3.) Początkowa wartość PŻ (Punkty życia/ punkty wytrzymałości etc. ) na zasadzie (max) k12 + modyfikator z budowy. Na 1 poziomie będzie 12 + modyfikator z budowy. Później przy awansach na kolejne poziomy dodawanie PŻ zgodnie z podstawową mechaniką rzut k4, k6, k8, k10 itd (zależy od klasy postaci) + modyfikator z budowy.
4.) Pomijacie kompletnie ekwipunek, nie losujecie złota.

5.) kilka słów na temat Waszej postaci: kim jest? skąd pochodzi? rodzina/ krewni/ znajomi, trzy ważne wydarzenia z życia, cele, ambicje, charakter. Warto to sobie przemyśleć/ spisać wcześniej, żebyście mieli w głowach kim chcecie grać, mechanikę szybko się ogarnie.

6.) Miejsce startu - to na razie zostanie owiane magiczną mgłą +3 do ukrycia.

7.) Zaczynacie od poziomu 1. Rasy spoza podręcznika gracza, własne pomysły zgłaszamy mi wcześniej w celu ustalenia EPP (efektywny poziom postaci)


Mam Gorącą Prośbę, jak mniej więcej będziecie mieć pomysł na postać to podeślijcie mi na forum krótki opis, klasę jaką chcecie grać, rasę i pomysł na Waszego śmiałka. Pozwoli mi to ogarnąć jaką drużynę będę miał i lepiej się przygotować. Poza tym, drużyna złożona z samych wojowników, czy bardów może być czasami mniej skuteczna, więc zniwelujemy sobie to już wcześniej.


Aneks A Czarodziej/ zaklinacz

Tworzycie postać na 4 poziomie ALE nie wybieracie zaklęć Smile (je zdobędziecie w grze, fabularnie, ucząc się od innych, kupując zwoje, wysysając innym z głowy itd.) umiejętności, atuty, cała reszta jak przy tworzeniu postaci na 4 poziomie, więc de facto zostają Wam puste komórki na zaklęcia.

UWAGA! Magia powoduje różne pomysły Mistrza Gry, jeżeli nie grałeś wcześniej magiem, skonsultuj się ze swoim szamanem albo Mistrzem Gry. To, że postać maga zaczyna na 4 poziomie nie oznacza wcale, że jest dużo mocniejsza od takiego wojownika na 2 poziomie.



Na koniec podsyłam na poprawę nastroju przyjemną muzykę:


http://www.youtub...rwGiZabshA


 
Milka
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 08 październik 2014 00:12
Awatar

Administrator

Postów: 1184
Data rejestracji: 03.10.09

znowu piniondze wyciagaja od czlowieka
 
Thingol
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 08 październik 2014 13:06
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Właśnie. Zacznijmy spotkanie od tematu składek, ale zróbmy to szybko.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
asmen
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 09 październik 2014 18:31
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 08.06.13

ja też gram , bo che się nauczyć grać w D&G przyniosę książki i kości
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.