Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Maj 03, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 22

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 3 tygodnie/dni
Nova25 tygodnie/dni
Damian28 tygodnie/dni
Thingol29 tygodnie/dni
jariniop31 tygodnie/dni
Lord W37 tygodnie/dni
Aero82 tygodnie/dni
Thorin116 tygodnie/dni
Chebeat208 tygodnie/dni
Vinga255 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
 Drukuj temat
Spotkanie Utapau XCII
Thorin
#61 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 18:33
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Małe dziecko mały problem, duże dziecko... zagłada jest nieunikniona.

Bardzo mi się podoba i bardzo nadaje się to na cytat fanklubowy;

Ja na spotkaniu będę gdzieś do 17:30. Konkurs/y mogę poprowadzić jeśli chcecie. Są do wyboru kalambury łatwe (pojedyncze hasła), kalambury trudne (całe zdania) i konkurs filmowo-obrazkowy.
Edytowane przez Thorin dnia 20 październik 2014 20:44
 
Iga
#62 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 18:39
Użytkownik

Postów: 49
Data rejestracji: 23.06.14

Biję się w pierś... jeśli to jest aż tak duży problem wytłumaczę Krzysiowi (dziecku) że jest za młody/może się znudzić/może nie zrozumieć o czym mówicie...i nie przyjdzie. Chłopak ma wiele pytań dotyczących SW, trudnych i zastanawiających. I zapytał czy będzie Lord W bo jego zapamiętał najbardziej z ostatniego spotkania.
"- To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. (...) Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus"
 
Milka
#63 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 18:50
Awatar

Administrator

Postów: 1184
Data rejestracji: 03.10.09

Co tu się dzieje to ja nawet nie.

Również będę na spotkaniu do jakiejś 17:30.
 
Thingol
#64 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 19:03
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Iga - niech przyjdzie. Dobrze, że ma pytania. Może nawet ktoś będzie znał odpowiedź.

Dla mnie nie jest problemem, że dzieciak przyjdzie. Dla mnie jest problemem, że Ja nie mam mu nic do zaoferowania.

Thorin - weź wszystkie trzy.
Edytowane przez Thingol dnia 20 październik 2014 19:04

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#65 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 21:44
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Iga napisał/a: I zapytał czy będzie Lord W bo jego zapamiętał najbardziej z ostatniego spotkania.


Nie bardzo rozumiem. Na ostatnim spotkaniu jedynym Krzysiem był Thingol.

Thingol ma ze wszech miar rację. Po pierwsze - jak zaczynaliśmy sami byliśmy dziećmi.

http://utapau.pl/...oto_id=258

Zresztą większość dorosłych, poważnych ludzi mówi, że fanami SW mogą być duże dzieci. Bycie dzieckiem nie jest niczym złym. Owszem dzieci są emocjonalnie niedojrzałe i zdarza im się robić głupie rzeczy. Ja jeszcze raz przytoczę przykład. Dziecko może być różnorzędnym graczem, uczestnikiem punktu programu. Nie wszystkie dzieci są jak Syndrius, którego mimo wszystko zaakceptowaliśmy. Mój braciak w wieku lat ok 7-8 był dla mnie równorzędnym graczem, a nawet bardzo godnym przeciwnikiem w herosach czy wielu planszówkach. Na szachach grywam z dzieciakami tak zdolnymi, inteligentnymi i pracowitymi, które w wieku lat 13 rozkładają mnie na łopatki. Dzieci umieją myśleć i lubię się bawić i uczyć. One takie cytaty załapią szybciej i zapamiętają na dłużej.

A jakie są cele Utapau: rozrywka, nauka, rozwijanie cech takich jak umiejętności współpracy, pracy w grupie. Mistrzu Sellerze, a Ty mówisz, że dzieci powinny się bawić oddzielnie. Dzieci dlatego dorastają i się uczą bo rodzice poświęcają im czas i o ta wspólna zabawa daje szczęście obu stronom. Dlatego mówi się, że rodzina ma podstawową rolę wychowawczą.

Mistrzu Sellerze. Studiujesz socjologię. To Ty powinieneś lepiej znać mechanizmy w społeczeństwie. Zastanawiam się czy faktycznie nie dostrzegasz choć cienia racji w słowach Thingola czy nakręcasz się bo dyskutuje Thingol. Jeżeli ja piszę, że Pocket Models jest dobre dla dzieci i sam lubię grać w PM, to co? Ja mówię o atrakcjach uniwersalnych i szukaniu nowych ludzi. Dzieci mają więcej czasu i chęci do poznawania świata. Nie mam nic przeciwko 16-18 latkom, którzy chcieliby na poważnie brać udział w fanklubie, ale takowych fanów jest jeszcze trudniej znaleźć (istnieje też obawa, że szybko zaczną poszukiwać czegoś nowego i przerzucą się w inne rejony).

Żeby powstało przedszkole trzeba mieć grupę dzieci. Thingol mówi o jednym. Daleko do przedszkola. Jak byłem kiedyś u Klosza na planszówkach tam były same dzieci do lat 13 (tyle lat miał Kloszo, a był najstarszy) i co? Nam chodzi o atrakcje uniwersalne - dające frajdę szerokiej grupie ludzi. Póki co największe przedszkole na Utapau było 8 lat i jakoś te dzieci z wiekiem zrobiły dużo ciekawych rzeczy. W każdym razie jak widać jesteśmy otwarci i na dzieci na nowych członków; Ja czy Thingol i tak było zawsze przez te 8 lat.

Jeszcze dwa wątki filozoficzne, które mogą się Wam wydać głupie, ale tego mnie uczyli w szkole i na studiach:

Celem narodu jest istnieć.
Celem gatunku jest przetrwać i mieć potomstwo.

Biologi Mistrzu Sellerze nie oszukasz.

Dzieci są najważniejsze.

Kluczem są dobre i uniwersalne punkty programu oraz po prostu zrozumienie podstawowej rzeczy. Jeżeli komuś faktycznie zależy na Utapau, na kontynuowaniu tradycji i na rozwoju to trzeba dbać o kolejne pokolenia fanów. Bo Utapau jest jak naród i rodzina (nie jak produkt, który ma cykle życia).

Wiek znaczenia nie ma! Po wieku mnie oceniasz? Yoda
Edytowane przez Lord W dnia 20 październik 2014 21:45
 
Thorin
#66 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 22:01
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Lord W napisał/a:
Iga napisał/a: I zapytał czy będzie Lord W bo jego zapamiętał najbardziej z ostatniego spotkania.

Nie bardzo rozumiem. Na ostatnim spotkaniu jedynym Krzysiem był Thingol.

Ten dzieciak ma na imię Krzysiek i na ostatnim spotkaniu na jakim był czyli jego jedyny i pierwszym i w ogóle wszystko, zapamiętał Ciebie.
 
Iga
#67 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 22:05
Użytkownik

Postów: 49
Data rejestracji: 23.06.14

Dokładnie Thorin Smile
"- To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. (...) Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus"
 
MistrzSeller
#68 Drukuj posta
Dodany dnia 20 październik 2014 23:59
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Iga napisał/a:
Biję się w pierś... jeśli to jest aż tak duży problem wytłumaczę Krzysiowi (dziecku) że jest za młody/może się znudzić/może nie zrozumieć o czym mówicie...i nie przyjdzie. Chłopak ma wiele pytań dotyczących SW, trudnych i zastanawiających. I zapytał czy będzie Lord W bo jego zapamiętał najbardziej z ostatniego spotkania.

Niech przyjdzie.

Ja po prostu sie obawiałem, że coś takiego sprawi, że będziemy mieć na spotkaniach hordy dzieciaków, które będą nie do opanowanie i będą psuć spotkania. Tak jak to było w Centerpoint, gdzie po prostu nie dało się wytrzymać tych spotkań przez obecność dzieciaków.

Jeśli jest grzecznym dzieckiem, a nie jakimś rozwydrzonym bahorem z ADHD, to niech przychodzi. Sam chętnie bym poodpowiadał na jego pytania, ale mnie niestety na najblizszym spotkaniu nie będzie.
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
asmen
#69 Drukuj posta
Dodany dnia 22 październik 2014 18:49
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 08.06.13

Witam czy będzie na spotkaniu gra D&G ?
 
Thingol
#70 Drukuj posta
Dodany dnia 22 październik 2014 19:24
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Nie jest planowana.
Adzia nie będzie na spotkaniu, nie ma za bardzo kto mistrzować.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Thorin
#71 Drukuj posta
Dodany dnia 23 październik 2014 20:07
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Teraz pytanie prośba do Wojciecha który chciał żeby punkty programu były o konkretnych godzinach. Ułóż plan spotkania. Ja mam dwie wersje kalambur i konkurs filmowo-obrazkowy.

Jeszcze raz przypomnę o składkach. Jeszcze jedno ogłoszenie pieniężne, napisałem w innym temacie ale i tutaj napiszę, golda proszę przynieść na koszulki fanklubowe 45 PLN. Jeśli będzie kosztowała mniej to oddam przy wydawaniu koszulek.
 
MistrzSeller
#72 Drukuj posta
Dodany dnia 23 październik 2014 20:51
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

Mnie nie będzie, więc nie mogę dać tych pieniędzy na tym spotkaniu. Na następnym zresztą też mnie nie będzie (Falkon).
Edytowane przez MistrzSeller dnia 23 październik 2014 20:51
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
asmen
#73 Drukuj posta
Dodany dnia 23 październik 2014 21:21
Użytkownik

Postów: 6
Data rejestracji: 08.06.13

a nie może Thingol lub Seboss prowadzić gry ?
 
Harry
#74 Drukuj posta
Dodany dnia 24 październik 2014 08:31
Awatar

Użytkownik

Postów: 45
Data rejestracji: 03.06.13

@up
nie radziłbym
ja też nie będę(elgacon i sherloczka)
HPC.
 
Seboss
#75 Drukuj posta
Dodany dnia 24 październik 2014 10:32
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

harry bujaj sie..
ja nie prowadze d&d
"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
Thingol
#76 Drukuj posta
Dodany dnia 24 październik 2014 12:00
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Harry napisał/a:
@up
nie radziłbym


Uzasadnisz dlaczego?

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#77 Drukuj posta
Dodany dnia 25 październik 2014 14:02
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Plan to ja mogę ułożyć, ale raczej nie teraz.

Konkurs filmowy jest ok, plus kalambury. Ogólnie to cały tydzień byłem lekko chory i pracowałem dużo po godzinach. W dodatku piątek w robocie był bardzo nerwowy.

Możemy przedstawić te wizję, albo na samym początku albo na końcu co by reszty nie zanudzać.
 
Lord W
#78 Drukuj posta
Dodany dnia 26 październik 2014 12:23
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Słuchajcie.

Harry pojechał na Elgacon bez poinformowania rodziców. Nie wiem czy jechał stopem czy pociągiem, ale miejmy nadzieję, że nic mu się nie stało, że się odnajdzie i wróci cały i zdrowy.

Jakie szczęście, że miał choć tyle rozumu, że napisał gdzie jedzie. Niestety nie odbiera telefonów.

Mam nadzieję, że po tej przygodzie trochę zmądrzeje i w przyszłości wybierze się może z Naszą ekipa o ile rodzice mu na to pozwolą (i znajdzie grosza). Niby chłopak jest dorosły ale rodzice i rodzeństwo się jednak martwią.



 
Thingol
#79 Drukuj posta
Dodany dnia 26 październik 2014 12:32
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Nie zmądrzeje.

Ja bym go po takim numerze wywalił ze stowarzyszenia.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#80 Drukuj posta
Dodany dnia 26 październik 2014 12:49
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ja bym chciał, żeby faktycznie był na Elgaconie i żeby się jednak odnalazł.

Lepiej jak będzie przychodził na spotkania i jeździł z nami na konwenty, aż jego rodzice się z tym oswoją i wypracuje jakieś sensowne metody informowania ich o tym co robi.

Potem jak zmądrzeje może jeździć sam. Niby ma 18 lat, ale to nie znaczy, że dojrzał do pewnych rzeczy.

Naprawdę lepiej jak Harry będzie chodził na spotkania i siedział w bibliotece i będzie pod jako taką kontrolą niż zacznie uprawiać jakieś dziwne podróże. Nam przynajmniej coś powiedział, a to dla Jego rodziców cenna informacja (oby).
 
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.