Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Marzec 29, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 23

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered11 tygodnie/dni
Nova20 tygodnie/dni
Damian23 tygodnie/dni
Thingol23 tygodnie/dni
jariniop26 tygodnie/dni
Lord W32 tygodnie/dni
Aero77 tygodnie/dni
Thorin111 tygodnie/dni
Chebeat203 tygodnie/dni
Vinga250 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Zobacz temat
Jaki termin spotkania pasuje Ci najbardziej?
26 września 2015 26 września 2015 25%[1 głos]
3 października 2015 3 października 2015 0%[0 głosów]
10 października 2015 10 października 2015 50%[2 głosów]
11 października 2015 11 października 2015 25%[1 głos]
Głosów ogółem : 4
 Drukuj temat
Spotkanie Utapau CIV
Lord W
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 13 wrzesień 2015 19:08
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Temat dotyczy spotkania 104.

Póki co wszystko do ustalenia.WinkGrin

Wstępnie myślałem, żebyśmy zrobili spotkanie 26 września, w godzinach tradycyjnych 15-20. Jednakże chyba jest Kapitularz w tym czasie i szansa, że ktoś przyjdzie jest nikła. W każdym razie warto pożegnać Harrego.

Ewentualnie kolejny termin to 10 października. Sam jestem ciekaw ile osób przyjdzie. Czy są jeszcze osoby chętne na spotkania. Co do punktów programu to mam banalny konkurs obrazkowy - tak na rozgrzewkę i zrobię krzyżówkę. Myślałem też o prelekcji, ale to sobie zostawię na kolejne spotkanie. Myślę też, że warto porozmawiać nad 10 rocznicą powstania Utapau. Zostały też niecałe trzy miesiące do przebudzenia Mocy. Może warto by coś z tej okazji zrobić - ale nie mam pojęcia co. Tym bardziej warto porozmawiać. No i ogólnie zapoznać się ze stanem budżetu.
 
Vinga
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15 wrzesień 2015 17:39
Awatar

Użytkownik

Postów: 315
Data rejestracji: 01.06.13

26/09 - Kapitularz
11/10 - Spotkanie Cechu
- Zetrzyj kurze
- A ty kogutowi
 
Lord W
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16 wrzesień 2015 21:51
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Idąc tym tokiem to zawsze coś wypada. No, ale można głosować - do wyboru są aż cztery terminy.Wink
 
Kloszo
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16 wrzesień 2015 23:29
Awatar

Użytkownik

Postów: 24
Data rejestracji: 18.10.11

Skąd w sumie wiadomo kiedy są spotkania cechu? Grin Macie to już rozpisane na cały rok?
 
Seboss
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17 wrzesień 2015 08:09
Awatar

Użytkownik

Postów: 261
Data rejestracji: 28.01.13

NieWink rzucamy na chybił trafiłGrin ale możemy w sumie zrobić spotkanie w sprawie spotkań, na którym ustalimy daty i tematykę do końca roku, może dłużej Wink

mnie zastanawia propozycja spotkania w niedzielę przez Utapau. Nie kojarzę spotkań, które się odbyły w ten dzień tygodnia.
"Tylko że ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze"
 
Lord W
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21 wrzesień 2015 20:47
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Są takie co się przeciągnęły na niedzielę ... np. 100 spotkanie, 32 spotkanie, 40 spotkanie.

A tak na serio, to nigdy nie robiliśmy spotkań w niedziele, ale z ciekawości wrzuciłem - a nóż widelec wszyscy zagłosują na tę opcję.

Póki co wszelkie znaki na niebie wskazują, że jednak 10 października, bo 26 i tak wszyscy jadą na Kapitularz. Innych głosów jak widać nie ma.
Edytowane przez Lord W dnia 21 wrzesień 2015 20:57
 
Lord W
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26 wrzesień 2015 21:34
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Ja mam wrażenie, że Cech zaczyna Nam wchodzić w paradę. Robi spotkanie 11 października i to gdzie ... w MOKu. Zaraz całkowicie zabiorą tożsamość Utapau.

Zostaje kolejny weekend, czyli 17 października. Zobaczymy kto przyjdzie i czy będzie to ostatnie spotkanie.


 
Thorin
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 18:42
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Lord W napisał/a:
Ja mam wrażenie, że Cech zaczyna Nam wchodzić w paradę. Robi spotkanie 11 października i to gdzie ... w MOKu. Zaraz całkowicie zabiorą tożsamość Utapau.

Że co kurcze? Mam rozumieć że tylko jedno stowarzyszenie może się spotykać w danym miejscu? Niech Cech spada z naszej piaskownicy i znajdzie sobie swoja. Dobrze Cie rozumiem?
 
Lord W
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 19:12
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Cech już zabrał Naszą piaskownicę. Przejął konwent, ludzi zwyczaje. Ludzie z Cechu mówili że MOK był zły, Bigos też i wiele rzeczy było złe (ja, Thingol). Powinniście się nagrywać i puszczać własne teksty na pamiątkę.

Przeczytaj sobie temat na tej stronie, o współpracy z Cechem. Gdy już wtedy napisałem, że tak będzie wszyscy zaprzeczali. Przeczuwałem to.

Dobrze mnie rozumiesz. Od samego początku mi się to nie podobało. Wiem jak to się skończy. Większość ludzi, która jest w obu Organizacjach poświęci swój czas i zaangażowanie dla Cechu. Możesz zaprzeczać. Idą o zakład, że Seller na spotkaniach Cechu też zacznie prelekcje o SW robić.

Skończmy tę hipokryzję. Angażując się w Cech większość z Was poświęciła Utapau. Możecie temu zaprzeczać, ale tak to się skończy.

Z jednym się muszę z Sebossem zgodzić - wielu ludzi wolało nowe własne stowarzyszenie od nudnego Utapau. Łatwiej było je rozkręcić niż myśleć jak przyciągnąć nowych fanów.

Cech zabrał to wszystko dlatego, że Wy członkowie Utapau tego chcieliście. teraz nie macie czasu przychodzić na spotkania.

Może będziesz mnie uważał, za złego, wrednego, chamskiego człowieka - ale od samego początku się tego obawiałem. Nie wyczułem tylko, że chyba mi tak naprawdę zależało na silnym, znaczącym rozwijającym się Utapau - a z Cechem pod bokiem nie będzie już niezależnego Utapau. Słowo Prezes Utapau jeszcze coś znaczy w stosunku do Prezesa Cechu? Tyle co Prezydent Rzymu w stosunku do Prezydenta Włoch. Członkowie Utapau sami przykładają do tego rękę.

Możesz wszystkiemu zaprzeczyć. Fakty są takie - na ostatnim spotkaniu Utapau były cztery osoby. Na kolejnym może być jeszcze mniej. Mam do Ciebie Thorin prośbę - jak możesz prześlij mi na maila Regulamin Cechu (statut - jak zwał tak zwał) i numer KRS.

Mnie tylko boli, że Utapau już nic nie znaczy. Może lepiej skończyć tą działalność niż zostać fasadową przybudówka Cechu. Kończ Waść wstydu oszczędź.
Edytowane przez Lord W dnia 27 wrzesień 2015 19:14
 
Thorin
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 19:21
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Osoby były cztery bo Cech? Ciekawe, wcale nie było Kapitularza w Łodzi na którym byłem ja i Milka. Wcale nie było. Vinga wcale nie musiała być w pracy. Seboss też nie był w pracy. Wszyscy się spotkaliśmy sami w MOKu i knuliśmy jak wykopać Utapau z MOKu bo nam przeszkadza. Tak właśnie było. Brawo Wojciech odkryłeś naszą intrygę.
 
Lord W
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 20:43
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Wtedy nie było Kapitularza. Mówię o spotkaniu 103. Nawet nie orientujesz się o czym mówię, co potwierdzasz powyżej, bo mówisz o tym weekendzie.

Vinga I Seboss w związku z działalnością Cechu prawie zawsze "coś" mają. Oczywiście Ty i Milka w czasie spotkania też nie byliście bo mieliście inne ważne sprawy (szkoła, praca). Tak będzie coraz częściej.

Skoro możecie spotykać się w niedzielę, bo wtedy są spotkania Cechu, to czemu nie napiszecie, żeby spotkania Utapau odbywały się w niedzielę. Zresztą Ty i Milka jesteście członkami Zarządu, który powinien robić co się tylko da, żeby Utapau rosło w siłę i coś znaczyło. Trzeba szukać nowych członków. Prawdziwych członków, którzy będą chcieli coś zrobić. Czy obecnym członkom zależy na spotkaniach? To ja się pytam? Bo mam wrażenie, że ludzie nie mają czasu. Kto jest członkiem tego Stowarzyszenia?

Ja mam wrażenie, że Wy już odpuściliście Utapau i nie wierzycie, że coś się da zrobić. Ja rozumiem Sellera. On powiedział, że Utapau jest nudne, nikt go nie słucha, nic się nie dzieje, nie ma "prawdziwych" fanów - Cech jest fajniejszy i tam teraz robi prelekcje. On jest uczciwy. Szacunek. Nie żadne wymówki.

Nie wierzy w Utapau i odszedł. Ale czy Wy wierzycie? Chcecie, żeby Utapau coś robiło istotnego? A co najważniejsze, czy chcecie zwyczajnych comiesięcznych spotkań?

Wszyscy się spotkaliśmy sami w MOKu i knuliśmy jak wykopać Utapau z MOKu bo nam przeszkadza


Ja nie należę do ludzi, którzy idą w tak daleko wymyślone, absurdalne tezy. Wiem, że byliście na Kapitularzy. To jest na początku tego tematu. Wy nie musicie nic knuć. Nie musicie nawet mieć złych intencji. To się dzieje samo, bez specjalnych Mocy sprawczych. Utapau upada bo nie ma ludzi, a część z rzekomych członków angażuję się w "Cech" kosztem Utapau. Kiedyś nie było Cechu i siłą rzeczy wszyscy skupiali się bo nie było alternatywy.

Thorin - skończ z tą hipokryzją. Nie da się ukryć, że chcąc nie chcąc, Cech stanowi konkurencję dla Utapau.

Ja sam stwierdzam - jak Seller - że na Utapau jest źle od dłuższego czasu. Jakbyś nie mógł zauważyć odkąd powstał Cech - coraz gorzej. Bo nie powiesz mi, że dla Sebossa i Vingi Utapau jest bardziej priorytetowe niż Cech. Zadam też to pytanie Tobie - co dla Ciebie jest ważniejsze Cech i Utapau i czy w oba obecnie angażujesz się tak samo?

Prezes olewa stronę i facebooka. Naprawdę mam wrażenie, że tylko mi zależy na tych spotkaniach? Chcę wiedzieć czy pora pakować manatki, czy jedziemy dalej i ratujemy Utapau? Sytuacja jest dramatyczna. Czy obecny zarząd ma jeszcze na celu rozwój? Bo kiedyś powiedzieliście, że Cech powstanie i nie będzie to miało wpływu na Utapau, które będzie sobie "istnieć". Patrz powoli upadać.

Ja chcę walczyć do samego końca o to by Utapau się rozwijało? Pytanie, czy Wy chcecie? Czy spotkania Was już nie znudziły? Czy wierzycie w Utapau? A to tu chodzi. Mało mnie obchodzi Cech - jeżeli Utapau będzie coś znaczyło i się rozwijało.
 
Thingol
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 20:58
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Gratuluję Ci Thorin bardzo serdecznie. I pewnemu...Panu...również bardzo gratuluję.
Nie wziąłem udziału w tworzeniu Cechu i specjalnie odszedłem z Utapau, żeby nie powstała żadna wrogość pomiędzy tymi dwiema grupami. Specjalnie usunąłem się w cień.

A Wy i tak wykreowaliście tę wrogość. Gratulacje serdeczne . Pomagasz właśnie spełnić moją przepowiednię. Rzeczywiście, Seller zachował się jak trzeba - chociaż jest ostatnim, po którym bym się tego spodziewał.

Tylko mi Wojciecha i jego zaangażowania szkoda. Last man standing, któremu cokolwiek zależy. I dostaje za to "świetne" podziękowanie.

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Thorin
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 20:59
Awatar

Największe zło strony

Postów: 1650
Data rejestracji: 08.01.10

Wojciech jaką hipokryzją? Gdzie kurna jestem hipokrytą? Może się zmieniła definicja hipokryzji i ja mam starą.

Thingol miał rację, Utapau jest martwe.
 
Lord W
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 21:50
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

Skończmy tę hipokryzję. Angażując się w Cech większość z Was poświęciła Utapau. Możecie temu zaprzeczać, ale tak to się skończy.


Hipokryzja na tym forum i w realu trwa od dłuższego czasu. Powstanie Cechu wpłynęło negatywnie na Utapau. Takie są fakty. Dokładając do tego inne zajęcia, szkołę, pracę - logiczne, że ludzie się nie rozdwoją i wybiorą lepsze

Czy to problem, że Cech będzie robił spotkania w MOKu? Ciekawe co by było jakbyśmy zrobili spotkanie Utapau w sobotę i Cechu w niedziele. Ile osób by przyszło w sobotę, a ile w niedzielę? Interesują mnie tylko członkowie Utapau. Jestem ciekaw. Upodabnianie się Cechu do Utapau jest zagrożeniem dla Utapau. Mam obawy co do tych przenosin, a Ty sprawiasz wrażenie oburzonego.

Thingol od początku miał rację. Lata doświadczenia i zwyczajna mądrość życiowa. Bo czyny, a słowa to dwie różne rzeczy.

Thorin - nie uważam Ciebie za hipokrytę. To jest zbiorowa hipokryzja ludzi będących w Cechu i w Utapau. Szkoda tylko, że ktoś nie powie, że Utapau jest samo winne swojemu upadkowi, bo nic nie robi. Utapau czyli ludzie, którzy je tworzą. Ja, Ty, Milka, Seboss, Vinga. Są wyraźne konflikty interesów, które tylko się nasilają. Silny Cech oznacza słabe Utapau. Bo Ci sami ludzie, którzy powoduję to, że Utapau jest na krawędzi, dokładają wszelkich starań aby rozwijać Cech. To jest ta zbiorowa hipokryzja.

Utapau upada.

Umarło to dobro w Anakinie i to też nie była prawda.

Dla mnie jeszcze nie upadło. Najbliższe spotkanie będzie 17 października - zobaczymy kto przyjdzie. Jeżeli uznamy, że pora skończyć to zróbmy to w dobrym stylu.

Co do jednego Thingol się mylił. Jego odejście nic nie zmieniło, bo ja zawsze byłem, jestem i będę za silnym i niezależnym SSFGW Utapau, a nie zamienieniem sztandaru Utapau na sztandar Cechu. Jeżeli są członkowie, którym na tym zależy - to możemy jeszcze coś zrobić.

Chodzi tylko o to, żeby wiedzieć komu zależy, a komu los Utapau jest już obojętny. Trzeba policzyć dlonie na statku. Czy jeszcze możemy wiosłować, czy czas aby ostatni wsiadali do szalupy. Z wypowiedzi Thorina wnioskuję, że i tak utonęliśmy, ale jeszcze o tym nie wiemy.

Prawda jest taka, że część ocaleje i nawet bez spotkań Utapau będzie trwać w tej lub innej formie.

Podsumowując

Spotkanie Utapau CIV odbędzie się 17 października 2015 r. w MOKu, w godz. 15-20, w sali 104


 
ivered
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 21:56
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

@Thorin (ale Lord to rakieta jednak)

Nie jest. Jego dotychczasowy kształt - tak. Ale esencja żyje i to od nas zależy co z nią zrobimy.
Edytowane przez ivered dnia 27 wrzesień 2015 21:57
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
Thingol
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 22:12
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

Lord W napisał/a:
Thingol od początku miał rację. Lata doświadczenia i zwyczajna mądrość życiowa. Bo czyny, a słowa to dwie różne rzeczy.

Dzięki, to miłe, chociaż nie zasłużyłem Smile

***

Lord W napisał/a:
Co do jednego Thingol się mylił. Jego odejście nic nie zmieniło, bo ja zawsze byłem, jestem i będę za silnym i niezależnym SSFGW Utapau, a nie zamienieniem sztandaru Utapau na sztandar Cechu.

Yup, potwierdzam:

mój komentarz pod artykułem o "kibolu"
Formy przetrwania. Wieszczyłem, że Utapau się rozleci jakieś półtora roku temu, kiedy odchodziłem, a Cech był w powijakach. Jedyne, czego nie przewidziałem to upartości Wojciecha - mea culpa. Wszystko inne "just as i have foreseen", jak mawiał Imperator Cool


***

Lord W napisał/a:
Podsumowując

Spotkanie Utapau CIV odbędzie się 17 października 2015 r. w MOKu, w godz. 15-20, w sali 104




Jak przystało na ironistę oraz osobę, która wieszczyła upadek (Zagłada jest nieunikniona - pamięta to jeszcze ktoś? Smile ), zamierzam przyjść na to spotkanie.
Do zobaczenia Smile

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
Lord W
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 22:19
Awatar

Administrator

Postów: 4931
Data rejestracji: 15.02.07

No i dobrze. Będzie krzyżówka i konkurs obrazkowy. Dobrze, że Cech robi spotkanie 11 pąździernika, a my 17. Okazało się bowiem, że 10 października ŁFSW robi urodziny, gdzie mnie nie zabraknie (chyba, że mnie nie wpuszczą Wink). Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.
 
Thingol
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 22:21
Awatar

Użytkownik

Postów: 1803
Data rejestracji: 21.01.07

ivered napisał/a:
@Thorin (ale Lord to rakieta jednak)

Nie jest. Jego dotychczasowy kształt - tak. Ale esencja żyje i to od nas zależy co z nią zrobimy.


https://www.youtu...jPK4UKisQc ?? Grin

Scattered scraps of Humanity.

###

Burn the Bridges & enjoy the Fire!

 
ivered
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27 wrzesień 2015 22:21
Awatar

Użytkownik

Postów: 945
Data rejestracji: 21.01.07

Jeżeli nic mnie nie zatrzyma w wawie to też się pojawię. O pierwszym spotkaniu słyszę tylko z opowiadań, nie chcę żeby sytuacja powtórzyła się z ostatnim!

EDYTA: Thingol, ale to jest.... stare.
Edytowane przez ivered dnia 27 wrzesień 2015 22:24
Always a pleasure to meet a Jedi...

www.plis.carbonma...

United we stand, divided we fall.
 
MistrzSeller
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 28 wrzesień 2015 00:39
Awatar

Użytkownik

Postów: 1019
Data rejestracji: 13.09.09

To nie chodzi o cech. Utapau rozpadało się już wcześniej. Po prostu nie ma członków. Ja odszedłbym nawet jakby nie było spotkań cechu.

Poza tym na spotkaniach cechu nawet nie moge robić prelekcji o SW, bo na każdym spotkaniu dopuszczalne są tylko punkty w jednej tematyki (totalny bezsens przez który spotkania będą nudne, a ja nie bedę mógł robić na nie programu)
Czas jest względny

Moje książki SW: http://www.gwiezd...?nr=429673
Jeśli chcesz pożyczyć którąś odezwij się na PW.
 
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b_blog.php?u=8218
Przeskocz do forum:
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.