Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Wtorek, Kwiecień 30, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 15

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 3 tygodnie/dni
Nova24 tygodnie/dni
Damian28 tygodnie/dni
Thingol28 tygodnie/dni
jariniop31 tygodnie/dni
Lord W37 tygodnie/dni
Aero81 tygodnie/dni
Thorin116 tygodnie/dni
Chebeat207 tygodnie/dni
Vinga254 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
DISNEY KUPUJE LUCASFILM
CiekawostkiInformacja z ostatniej chwili: The Walt Disney Company zgodziło się wykupić w całości Lucasfilm, dotąd w 100% posiadane przez George'a Lucasa. Transakcja wyniosła 4,05 miliarda dolarów. Najważniejsza część tego wydarzenia dla statystycznego fana to fakt, iż podczas negocjacji zaplanowano też zupełnie nową trylogię Star Wars, z Epizodem 7 w kinach już w 2015 roku.
· Szychu dnia 30 październik 2012 21:40 · 20 komentarzy · 65964 czytań · Drukuj
Komentarze
#11 | Syndrius dnia 31 październik 2012 15:39
Tak.
I weź pod uwagę to, że Holiwud nie zrobi filmu wyłącznie dla nerdów, bo nie zarobi na sobie. Musi trafić do masy. A to że adaptacja zawsze urąbie coś z pierwowzoru- wszyscy to znamy Pfft
#12 | Lord W dnia 31 październik 2012 18:04
Także będą mieli w d ... EU bo widz oczekuje czegoś innego. A z całym szacunkiem do książek to nawet Trylogia Thrawna nie ma tego klimatu - nie ma Jar Jara, nie ma Tarkina, nie ma Palpiego, Vader i tego stylu.

Książka owszem bardzo dobra, ale to jednak nie jest to samo SW. To nie jest Nowa Nadzieja czy Powrót Jedi. Tamta historia jest zamknięta i bardzo dobra. Lepiej już się niestety nie da ...


Jedynie serial ma sens w realiach między 1-6 z innymi bohaterami i ciekawą fabułą. Tu jest pole do popisu.
#13 | Szychu dnia 31 październik 2012 23:54
Właśnie ja osobiście tego boję się najbardziej (jak na ironię - najbardziej realnego scenariusza)... całkowitego położenia lachy na dorobek EU.

Ale jak to mawiał pewien typek: Always in the motion the future is Yoda
#14 | Thingol dnia 01 listopad 2012 10:00
#15 | Szychu dnia 02 listopad 2012 03:11
#16 | Lord W dnia 02 listopad 2012 18:16
No to Szychowe całkiem, całkiem ...

Ale Kubuś Puchatek ... swoją drogą te trollowe zdjęcie mogliście do galerii for fun wrzucić bo całkiem fajne i udane są.

Disney zajmował się od lat animacją, ale jako korporacja która jest dobrze zarządzana (ma kapitał inwestycyjny) może wchłaniać inne żeby zarabiać, no i taka jest idea kapitalizmu i biznesu. Rosnąć i zarabiać. Myślę też, że nadal będzie istniała odrębna "firma" zajmująca się SW, a główną rolą Disneya będą bajki animowane i to będzie jego wizytówka. Nie spodziewałbym się jakiegoś większego mariażu jeśli chodzi o tematykę i treść. To tylko biznes. Sztandarowy produkt Wolta Disneya to animacja i Myszka Miki, a Gwiezdne Wojny zawsze będą kojarzone z Lucasem i ILM.

To tak jak poducent Coca Coli różne inne spółki córki zajmujące sie wodami, sokami, mrożonymi i nie tylko herbatami, snacami i innymi bajerami. To tylko biznes, ale nikt nie kojarzy tego pozostałego badziewia z główną marką. Tak samo Disney będzie nadal podkreślał odrębność SW (w razie porażki, chętnie się produktu pozbędą, tudzież będą starali się wykorzystać inaczej, rozbudują swoje parki rozrywki o świat Gwiezdnych Wojen - będzie symulator X-winga np. itp. itd.).

Ja się dziwię Lucasowi, że to sprzedał. Albo czuł się wypalony, albo dużą kasę mu dali i ma nadal jakiś procent ze wszystkich zysków na kilkanaście może kilkadziesiąt lat. A może Disney ma jakiś dobry plan biznesowy. W każdym razie albo oboje dużo zyskają, albo stracą. Może Lucas wie, że ten produkt się kończy i lepiej było to opchnąć. zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Wg. mnie najlepszy interes to nakręcić serial coś jak Lost - 6 serii po 15 odcinków i gościnie zapraszać starych aktorów zwłaszcza z nowych episodów. No i trzeba by nowego głównego bohatera którego losy przeplatają się z losami głównych bohaterów (może Boba Fett, a może Kal Skirata , a może Jara Jar Binks) serii i który by ich okazjonalnie spotykał. Oczywiście scenariusz niech napisze Reaves lub Traviss lub Zahn i niech to będzie kanon, tylko bez żadnych Vongów i innych dziwnych rzeczy. I tak nie wróżę sukcesu na miarę trylogii SW, ale to może być dobry serial.

Jednak tradycja robi swoje, o czym wiedzą np Ci co oglądali najnowszego Bonda. Jednak stary Bond to dobry Bond (najbardziej podobało mi się pięć ostatnich minut) Wink.

Jestem przeciwnikiem kolejnych części i niszczenia czegoś co jest czymś kultowym. Już sam serial Wojny Klonów okazał się niewypałem. Im więcej nakręcą tym większa będzie gloria dla pierwowzoru czyli Nowej Nadzieji. Tak samo było w przypadku Matrixa, Piratów z Karaibów i Powrotu do Przyszłości. Zawsze pierwsza część jest przez krytyków oceniana najlepiej, choć pozostałe tez są super. Do trzech można jeszcze serię rozwijać, dalej, jak w przypadku Shreka, Piratów czi Indiany Jonesa jest już tylko krytyka i co najwyżej Złota Malina.

Zapewne wszyscy widząc sukces Bonda chcą na siłę kontynuować serię. Tylko, że Bond to dobry film sensacyjny (fabuła, efekty specjalne) i pewne tradycyjne elementy. Nigdy nie był traktowany jako wielkie kino i film przełomowy, a sukces zawdzięcza w pewnym sensie prostocie bohatera. Możliwe, że i ta seria kiedyś się skończy ... choć jak już przełamała magiczną trójkę, a nawet szóstkę to będzie chyba najdłuższym dwugodzinnym serialem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, bo każdy Bond jest w pewnym sensie taki sam, a zarazem wyjątkowy. Jedynie Batman może się z nim równać (choć to w sumie ubogi krewny).

Nawet tasiemce typu Złotopolscy, czy Plebania się skończyły .. także. Lepiej odejść w blasku chwały i niczym Anakin przejść na Jasna stronę Mocy. Tak - to już koniec!
#17 | Thingol dnia 02 listopad 2012 18:20
Nie wiem czy wiesz, ale SW7 będzie robione przez Lucasfilm...

i ich gówno obchodzi Twoje zdanie o Bondzie,Złotopolskich, legendzie i shrekach. Zdanie nas pozostałych też ich gówno obchodzi, żeby była jasność.
#18 | Lord W dnia 02 listopad 2012 18:38
Czyli potwierdzasz, że przyjęli strategię: razem, a oddzielnie.

Jak to w wielkiej korporacji. Mają nawet łatwiej niż IBM i Bill Gates bo tam ktoś stwierdził, że ma monopol i dyktują ceny i próbowano to rozbić i ograniczyć. Tu nit przecież nie zarzuci monopolu na bajki i rozrywkę, a w takim gigancie nawet jak 5 produkcji będzie żenujących i totalną klapą to trafi się jedno złote jajo.

Dla korporacji Disneya mają się zwrócić 4 miliardy i cała reszta ich nie obchodzi. Tym bardziej jestem przekonany, że będą mieli kanon książkowy gdzieś.

planowane są Epizody 8 i 9, oraz kolejne filmy Star Wars co 2-3 lata


Ta ...prawie jak Bond. Tylko SW to nie Bond. Moim zdaniem przejadą się. A to, że to robi Lucasfilm i będą starali się widza pozytywnie zaskoczyć. Nie rozumieją, że SW to był pewien przełom, wyjątkowość postaci. Nie będzie drugiego Vadera, Luka i Hana. To będzie tylko kicz. W sumie ..Nowa nadzieja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa w tym natłoku i tyle.
#19 | Thingol dnia 02 listopad 2012 20:06
Przekleję Ci posta z profilu Star Wars Episode VII na FB..

Disney WILL NOT be film Star Wars Episode VII, Lucasfilm will still be the studio that is filming it. Basically Disney just bought LucasFilm, and told them to film more Star Wars movies. The writers for the new movies are NOT Disney writers. George Lucas will be sitting down with Kathleen Kennedy, and the writers, in order to come up with the new ideas for the upcoming Star Wars films. The films will still be made by the same people who brought you Episodes 1-6, and the films WILL NOT have any Disney touches to them. Now that you are all educated on what is really going on with the Star Wars Franchise, can you please stop hating on Disney, because all they did was buy LucasFilm and tell them to make more Star Wars movies. They did us fans a favor.
-Josh


Więc, nie przyjęli żadnej strategii "razem, a oddzielnie". Po prostu Disney kupił Lucasfilm. A SW7 będą robić ludzie, którzy robili poprzednie epizody. Tyle. Zamiast 20th Century Fox na początku będziesz miał zameczek Disneya. I komu innemu nabijesz kasę płacąc za bilet do kina/książkę/komiks/figurkę/prezerwatywy...
#20 | Lord W dnia 03 listopad 2012 11:06
No tak ... a co ja cały czas mówię?

Każdy nazywa to po swojemu - choć te wszystkie strategie biznesowe mają jakieś swoje fachowe nazwy. To, że kupił to nic, ale pomysł co z tym zrobią dalej wydaję się wg mnie słaby i tyle. To chciałem powiedzieć, a to że nikt się tym nie przejmie to wiem. Rozumiem, że chciałeś podkreślić, że po co tyle piszę jak to i tak nie ma sensu i znaczenia. Fakt.

Zamiast marnować czas też mógłbym pokombinować jak podobne biznesa zrobić WinkSmile
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.