Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Niedziela, Maj 19, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 14

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 6 tygodnie/dni
Nova27 tygodnie/dni
Damian31 tygodnie/dni
Thingol31 tygodnie/dni
jariniop34 tygodnie/dni
Lord W39 tygodnie/dni
Aero84 tygodnie/dni
Thorin118 tygodnie/dni
Chebeat210 tygodnie/dni
Vinga257 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Spotkanie Utapau LXVIII
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce....

Spotkanie LXVIII

Wiedza to potęgi klucz, co daje możliwości
ułatwia wielu podjęcie właściwej decyzji
dzięki otwartemu umysłowi i wrażliwości
na Moc, wpływa na tworzenie nowych wizji

Znajomość przeszłości także wiele daje
coby błędów tych samych nie popełniać
i wizja rzeczywistością się nagle staje
a nasze plany zaczynają się spełniać

Lecz prócz wiedzy potrzebne jest szczęście
wiara, pokora, nadzieja oraz umysł jasny
bo pewność siebie i zwątpienie to złe wyjście
bo prześwit między stronami jest naprawdę ciasny ...


Lord W: Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od luźnych pogadanek. Mistrz Seller, Obi-Wan Kenobi, Thorin i Milka zasiedli na krzesłach zdając sobie relacje z wydarzeń minionego tygodnia. Tymczasem Lord W wyciągnął swoje materiały i rozpoczął zbieranie składki, która miała umożliwić mu zakup nagrody do Konkursu Wiedzy o SSFGW Utapau, a działania te dokumentował Thingol. Jako, że większość członków uregulowała należności, jedynym od kogo można było pobrać daninę był Thorin. Niestety ale brak odpowiedniej waluty (i sugestii, że republikańskie kredyty to dobra waluta) spowodował, że konieczna była drobna wymiana w nie bardzo odległej kantynie.

Tym samym Lord W udał się na zakupy (skromne, ale jakże istotne), ale gdy powrócił okazało się że nadal brakuje mu drobnych. Na szczęście z pomocą pośpieszył Mistrz Seller i po wydaniu reszty Thorin opłacił składki. Nieco później dokonał tego Szychu, a tym samym można uznać poprzedni budżet za zamknięty. Po wszelkich formalnościach zebrani przystąpili do Tabu Mistrza Sellera. Hasła zróżnicowane tematycznie sprawiały odgadującym duże trudności. Jednak większym wyczuciem i opanowaniem wykazali się Thingol z Lordem W i to oni odnieśli zwycięstwo.

Szychu: W dobrym guście jest się nieco spóźnić, choć w moim przypadku nieco przesadziłem. Utapau nie odwiedzałem od kilku miesięcy, dlatego obiecałem sobie, że na ostatnie tegoroczne spotkanie zawitam obowiązkowo. Jako, iż większe spóźnienie maskuje mniejsze, nie zjawiłem się w MCKu o równej trzynastej, a trochę po czternastej. Przywitałem się z obecnymi na Sali: Lordem W, Milką, Thingolem, Thorinem, Obi-Wanem oraz Sellerem i zasiadłem do wymiany nowinek oraz ploteczek. Naprawdę sporo mnie ominęło, łącznie z próbami zapanowania nad pomysłem konwentu w Skierniewicach. Nie zraziłem się jednak i szybko dołączyłem do dyskusji, dodając swoje pomysły.

Następnie przyszła pora na coroczny konkurs wiedzy o SSFGW Utapau, gdzie tradycyjnie stanąłem w szranki z pozostałymi chcącymi ubiegać się o tytuł Najlepszego z Najlepszych. Szczęściło mi się praktycznie do samego finału (w międzyczasie eliminacja broniącego tytułu Thingola oraz seria pytań wziętych na siebie). Niestety, jak to zwykle bywa; szczęście nie trwa wiecznie i w finale uległem Milce, który wygrał tegoroczne zawody wiedzowe. Zaraz po zakończeniu zmagań udałem się do najbliższej Biedronki celem zakupu prowiantu na spotkanie oraz wypłacenia kredytów, by uregulować dawno niepłacone składki.

Na spotkanie zawitał też Chebeat robiąc mi przy tym świetną niespodziankę. Oddał mi książkę, którą pożyczyłem Matchkowi lata temu, za co serdeczne dzięki. Zdążyłem już kilka razy o niej zapomnieć, także jestem niezmiernie wdzięczny. Gdy nasza wesoła gromadka przywitała się i wymieniła różnymi uwagami, rozpoczęliśmy tworzenie składów na kalambury Thingola, które (co by nie było za prosto) były cytatowe. Contest podjąłem w duecie z Mistrzem Sellerem obwołując swoją drużynę jakże dumną nazwą – Ostatni Będą Pierwszymi. Jako, iż nazwa zobowiązuje, wygraliśmy kalambury. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ drużyny szły niemal łeb w łeb (a przynajmniej nasza i ta w składzie: Lord W, Obi oraz Chebeat... Milka z Thorinem zostali nieco w tyle). Ostatecznie zaważył jeden punkt.

Kiedy zmagania z cytatami dobiegły końca, Thorin z Milką zawinęli się, zaś my zasiedliśmy na naradę. Temat przewodni: SkierCon 2013. Standardowo padało mnóstwo pomysłów, tych lepszych i gorszych. Zapadały także nowe ustalenia, ważne decyzje, nie brakło głośnych sporów. Na szczęście całość idzie chyba w dobrym kierunku i bardzo możliwe, że coś nam z tego urośnie. Niech tylko Moc ma nas w swojej opiece...


1. Spotkanie Utapau odbyło się 1 grudnia 2012, w sali 218 , w godz 13-18.
2. Wzięli w nim udział: Chebeat, Obi-Wan Kenobi, Mistrz Seller, Thingol, Thorin, Milka i Lord W i Szychu.
3. Konkurs Tabu Mistrza Sellera
Zwycięzcy: Thingol i Lord W
4. Konkurs wiedzy o SSFGW Utapau
Finaliści: Szychu, Milka (zwycięzca - gartaulacje! ), Mistrz Seller
5. Kalambury Thingolowskie
"Ostatni będą pierwszymi" - Mistrz Seller, Szychu
6. Dyskusja o konwencie SkierCon


PS 1. Mam nadzieję, że Szychu wzniesie się (nie bardzo mogłem odmienić słowo wspinać... [wespnie się - przyp. Szychu]) na wyżyny artystyczne (jak to mu się zdarzało) i nieco urozmaici tę relację - Lord W
PS 1,5. Mam nadzieję, że "wespłem"; się nieco na te wyżyny i dołożyłem swoją cegiełkę - Szychu
PS 2. Za wszelkie nieuprzejmości na spotkaniu przepraszam i sugeruje wszystkim więcej wiary - Lord W
PS 3. Jako, że śnieg już za oknem, Konkurs Wiedzy o SSFGW Utapau rozstrzygnięty, to znak, że zbliżają się święta, a święta to tradycja ...
PS 4. ... coby tradycji stało się za dość, dawno nie widziane pozdrowienia dla Naszych byłych (i nie tylko) członków: Exile, Aero, Ivereda, Chudeusza, Ulvbiorna, Wujtasa, Matchka, KrisScrowa, Syndriusa, Alucarda, Keyana, Ikrita, Saniera, Tampiego, Oshogbo, Algernona, Mikela, Tampiego, Master Dagotha, Dante 91, Vesemira i Novej. Moc będzie z Wami! Zawsze!
PS 5. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim, zdrówka, spokoju, odpoczynku i zamiast "Gwiezdnych Wojen" (no chyba, że w telewizji) - gwiezdnego pokoju i pierwszej gwiazdki na niebie. Za to więcej szaleństwa i polotu (lub odlotu, ale niekoniecznie przez pole asteroid) życzymy na sylwestra!


WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Niech Moc będzie z Wami












Lord W i Szychu
· Napisane przez Lord W dnia 09 grudzień 2012 15:48 · 0 komentarzy · 21713 czytań · Drukuj
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 0% [Brak oceny]
Bardzo dobre Bardzo dobre 100% [1 głos]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.