Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Niedziela, Maj 19, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 14

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 6 tygodnie/dni
Nova27 tygodnie/dni
Damian31 tygodnie/dni
Thingol31 tygodnie/dni
jariniop34 tygodnie/dni
Lord W39 tygodnie/dni
Aero84 tygodnie/dni
Thorin118 tygodnie/dni
Chebeat210 tygodnie/dni
Vinga257 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Polcon 2013
Polcon 2013


Wstęp, czyli wywód niczym Wojciecha.

Wakacje dla SSFGW "Utapau" to zawsze okres przerwy. Zarówno od nauki w szkole/na uczelni ale i od spotkań stowarzyszenia więc i aktywnego fanowania. Wtedy z pomocą przychodzą konwenty. Gdzie nie tylko bawimy się Gwiezdnymi wojnami, fantastyką, planszówkami, nawiązujemy nowe i wzmacniamy stare znajomości, ale przede wszystkim "ładujemy akumulatory" przed nowym rokiem szkolnym i sezonem spotkań w MCK. Nabieramy chęci do działania, mamy nowe pomysły, energię no i oczywiście wpomnienia.

Jak było na Polconie 2013? Kto na nim był, podczas gdy inni powtarzali materiał przed kampanią wrześniową? Jak długie mogą być kolejki? Czego nowego dowiedzieliśmy się o SW? Jak bardzo TrekSfera zawaliła program? No i oczywiście jak nam poszło w konkursach i turniejach? Tego wszystkiego dowiecie się z tej oto skromnej relacji.

Recenzja, czyli o Polconie ogólnie.

Tym razem Polcon zawitał w Warszawie, a jego głównym organizatorem było stowarzyszenie Avangarda, znane nam wszystkim z konwentu Avangarda. Wszystko działo się w 4 budynkach kampusu głównego Politechniki Warszawskiej. Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych był głównym budynkiem z literaturą, fantastyką, RPGami, TrekSferą, Star Warsami oraz konkursami. Wydział Inżynierii Środowiska gościł Festiwal Kocioł - czyli LARPy, turnieje, bitewniaki oraz atrakcje dla dzieci. Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych stał się domem dla fanów mangi i anime oraz gier komputerowych. Za to na Wydziale Fizyki ulokowane były targi oraz Dni Nauki - jedyny budynek z darmowym wstępem, dla wszystkich. Główny budynek znajdował się jakieś 5 minut szybkiego marszu od pozostałych przez co trzeba było trochę się nabiegać na różne punkty programu.

Darmowy nocleg znajdował się w XXI LO im. Hugona Kołłątaja, a po jej kompletnym zapełnieniu organizatorzy zapewnili jeszcze jedną placówkę - Gimnazjum nr 48. Można było również skorzystać z noclegu w którymś z akademików PW. Co do samego LO. Dostęp mieliśmy jedynie do sali gimnastycznej i jednego korytarza, całe miejsce zostało szybko zajęte, a w piątek rano dyrektor denerwował się na uczestników. Dodatkowym mankamentem były wspólne prysznice, bez wydzielonych kabin, co głównie w przypadku dziewczyn powodowało kolejne kolejki. Jednak poza tym zapewnione warunki były naprawdę dobre. Dojście zajmowało pół godziny spaceru przez Pola Mokotowskie, dojechać można również było tramwajem, bezpośrednio spod PW.

Od samego początku wielką sensację wzbudziły strasznie długie kolejki, przez nie Polcon nazywany był Kolejkonem. Jednak ten problem wystąpił głównie w czwartek, w pozostałe dni wszystko szło sprawniej. Poza tym organizacyjnie brakowało oznaczeń na budynkach, na początku można było się zgubić, lub naprawdę długo szukać odpowiedniego budynku, ale zostawmy wady, czas powiedzieć o tym co było naprawdę świetne.

Polcon na PW w przeciewieństwie do Avangard na SGGW zapewnił to co najważniejsze na konwentach: atmosferę. Mimo że budynków było kilka i były duże to nie było wrażenia pustki. Wszędzie kręcili się ludzie, było wiele stoisk, ogromny games room. Dosłownie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poczynając na stoiskach z przypinkami, przez książki, planszówki, japońskie szachy, komputery i stare konsole aż po malowanie twarzy.

Bardzo cieszyła również duża ilość cosplayerów. Przez te 4 dni spotkaliśmy: wiedźmina, księżniczkę Leię, elfkę, smoczycę, Companion Cube'a, Nasusa, komandorkę Shepard, komandora Sheparda, assassynkę, mandalorian, sithów, imperialnego oficera (pozdrawiamy Nadiru!), Dartha Maula, Batmana, małego Daleka. Do tego jeszcze dochodzą nie konkretne przebrania, a stroje stylizowane na coś, wiele steampunku, żołnierze z wielkimi karabinami, zbroje, czarodziejki i czarodzieje, wilki, futerka i skóry, mały średniowieczny banita. Naprawdę można było poczuć się jak w innym świecie, a na pewno nie spotkaliśmy wszystkich "przebierańców".

Gwiezdne wojny, czyli to co Utapau interesuje najbardziej. Tutaj naprawdę wielkie brawa należą się Centerpointowi, który zorganizował aż 2 sale. Jedną na standardowe prelekcje i konkursy, a drugą na Muzeum Star Wars. W tej pierwszej tradycyjnie punkty na wysokim poziomie. Wiele z nich możnaby połączyć w bloki tematyczne. Kilka przedstawionych przez Manda'Yaim - jak łatwo się domyślić - o mandalorianach. Kilka od Sith Brotherhood. Kolejne o wszelkiego rodzaju broniach i walce. Jeszcze kilka łączących, ścierających i porównujących Star Wars i Star Trek. No i oczywiście konkursy: dubbingowy, o sithach, o TCW oraz ogólny nerdowski. Niestety zabrakło kalambur ;( Muzeum SW było naprawdę dobrze wyposażone. W kilkunastu szklanych gablotach znalazło się miejsce na ogrom figurek z miniatursów, modele z serii DeAgostini, ksiażki, komiksy, zabawki, a nawet wielkiego ISD i Sokoła z puzzli. Tutaj odbył się również turniej w X-Winga.

Inne atrakcje, hm, długo by wymieniać. Łącznie cały program to około 1000 godzin atrakcji, nie będę również oceniał czegoś na czym mnie nie było, jednak tak poglądowo. 5 sal poświęconych literaturze, w tym naprawdę wiele spotkań z gośćmi specjalnymi i bardzo dużo Tolkiena. 5 sal na RPG, kolejne 3 na LARPy, no i odbywający się przez cały konwent Puchar Mistrza Mistrzów. Kolejne 5 sal to sale turniejowe, a w nich: Neuroshima Hex, The Spoils, Munchkin, Agricola, Warhammer, Veto, Wsiąść do Pociągu, Zombiaki i jeszcze więcej. 3 sale Klubu Japońskiego - czyli manga i anime na najwyższym poziomie (chyba :P), tuż obok elektronika, czyli prelekcje o grach komputerowych, ale również konkursy i spotkania z deweloperami. Kolejne 3 sale to Dni Nauki, czyli darmowe atrakcje o science, bez fiction. Do tego jeszcze atrakcje dla dzieci, konkursy, premiery planszówek i książek, loteria Rebela, no i oczywiście Gala Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Tak wyglądał Polcon. Jeśli interesuje kogoś co dokładnie robiliśmy którego dnia, jakie były prelekcje i tym podobne, zapraszam do dalszej części relacji dzień po dniu, jeśli nie, to zapraszam na sam koniec do podsumowania oraz komentowania!

· Napisane przez Milka dnia 17 październik 2013 22:06 · 8 komentarzy · 23856 czytań · Drukuj
Komentarze
#1 | ivered dnia 17 październik 2013 23:12
Zawsze mnie zastanawiało jak udaje się na konwentach uniknąc flame'u SW vs ST. A jednak :]
#2 | Lord W dnia 18 październik 2013 13:49
Relacja bardzo udana.

Pierwsza strona zapowiadała się naprawdę dobrze. Wszystko oddało klimat i zapowiadało, że będzie się działo. Tymczasem na drugiej stronie okazało się, że dużo punktów ominąłeś.

Wtedy pożegnał się z nami Seller, który udał się na pociąg i do domu.


Nawet nie wiem kiedy się pojawił i już się pożegnał WinkSmile

Odniosłem wrażenie, że jako ekipa Utapau to Wy tam nie byliście. Raczej jako pojedynczy członkowie nie stanowiący całości - i to mnie martwi.Sad

Po drugie widzę, że było dużo grania w planszówki. Także szkoda, że mnie akurat nie było, choć w tych turniejach, co ty brałeś udział i tak bym nie startował (zasad nawet nie znam). Co do kwestii 40 osób - co to jest - na SkierConie było po 20, a miasto kilkanaście razy mniejsze i ranga turnieju też nie ta.

Odnośnie zdjęć w galerii to jak je wrzucisz to porobimy klikane linki w tekście, przy okazji poprawi się te słowa z myślnikami i cytatami. Galeria stoi ze zdjęciami od Sellera - także dorzuć swoje. Wink

Natomiast odnośnie samego tekstu to bardzo ładnie napisany. Dużo się dowiedziałem i oddałeś nie tylko klimat, ale i zaprezentowałeś to z swojej perspektywy. Ogólnie bardzo dobry tekst.
#3 | Thingol dnia 18 październik 2013 17:31
Odniosłem wrażenie, że jako ekipa Utapau to Wy tam nie byliście. Raczej jako pojedynczy członkowie nie stanowiący całości - i to mnie martwi.Sad


Mnie martwi, że potrzebujesz relacji, żeby taki problem dostrzec Pfft
#4 | Lord W dnia 18 październik 2013 18:08
Mnie to też martwi ...

Człowiek patrzy, a nie widzi.
#5 | Milka dnia 20 październik 2013 12:55
Relacja zaktualizowana, poprawiłem znaczki i zgodnie z życzeniem Lorda dodałem szersze opisy kilku punktów programu.

Tak swoją drogą to wydaje mi się normalne, że Seller woli pójść na jeden punkt programu, ja na drugi, a ktoś inny na jeszcze inny.
#6 | Lord W dnia 20 październik 2013 16:03
No ale na poprzedniej Avie czuć było i w relacji i nawet na zdjęciach, że jednak byliśmy ekipą.

Natomiast Ty oddałeś rzeczywistość taką jaka była. Każdy chodził i robił to co chciał. No tak. Ja odniosłem takie wrażenie i Ty to też potwierdzasz.

Nie da się też ukryć, że idąc na turnieje rezygnuje się z wielu innych punktów. Nie wiem ile te turnieje trwały ale z 2-3 godz. minimum. Ogólnie różnych atrakcji było raczej bardzo dużo, stąd i wybór łatwy nie był.

Relacja bardzo dobra, więc co do niej nie miałem zastrzeżeń. Tym lepsza, że mogłem mieć jakieś odczucie, a nie jedynie stek faktów Wink.
#7 | MistrzSeller dnia 21 październik 2013 22:57
Na Avie byliśmy ekipą bo było nas dużo i razem z Centerpointem tworzyliśmy program konwentu. Poza tym też budynek SGGW nie sprzyjał zbytnio poznawaniu nowych ludzi to się trzymaliśmy razem. Tu było nas mniej, tylko ja wśród twórców programu, więcej atrakcji, no i więcej ludzi.
#8 | Lord W dnia 22 październik 2013 21:28
No ... fajnie się grało w mafię w tych podziemiach. Ja dobrze wspominam tamten konwent.

Ważne, że się dobrze bawiliście i "naładowaliście baterie" - jak to Milka ujął.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Brak oceny]
Dobre Dobre 0% [Brak oceny]
Średnie Średnie 0% [Brak oceny]
Słabe Słabe 0% [Brak oceny]
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.