Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Kwiecień 26, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 18

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 2 tygodnie/dni
Nova24 tygodnie/dni
Damian27 tygodnie/dni
Thingol28 tygodnie/dni
jariniop30 tygodnie/dni
Lord W36 tygodnie/dni
Aero81 tygodnie/dni
Thorin115 tygodnie/dni
Chebeat207 tygodnie/dni
Vinga254 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Spotkanie Utapau CVIII
Dawno, dawno temu w odległej galaktyce ...

Spotkanie CVIII

Póki co Przebudzenie Mocy nie nastało
choć za oknem śniegu bardzo mało
i wraz z wiosną nadciągają nowe siły
to w rycerzy one jeszcze nie wstąpiły

Usiedli ospali - uciekała im motywacja i wiara
więc prawili na temat roli przewodniej Jara-Jara
a także czasy kręcenia Totsa wspominali
jak to kiedyś z Studiem Żagiel się spierali

Lata im minęły szybko i poczuli, że zdziadzieli
lecz pomimo rozłąki nie wszystko zapomnieli
więc historię galaktyki w głowach odtworzyli
i ostatecznie na mroźnym Hoth ją zakończyli...



Pierwszy na spotkanie przybył Ivered (co też wyraźnie zasugerował autorowi jako warte odnotowania), ale niebawem dołączyli do niego Milka i Thorin. Chłopaki zasiedli blisko siebie i rozpoczęli dyskusje. Czas szybko mijał, gdy dołączył do nich Lord W. Dawno niewidziany na spotkaniu Ivered musiał opowiedzieć "co u niego słychać", a gdy już opisał swoje ostatnie perypetie, z ciekawości zapytał o pozostałych 30 członków Utapau. Tak rozpoczęła się długa dyskusja na temat tego, kto kogo kiedy widział po raz ostatni.

Jako, że przez Utapau przewinęło się wiele osób, to trzeba przyznać, że temat był naprawdę wdzięczny do rozmowy. Jednakże kolejnym jeszcze bardziej wdzięcznym tematem było "Przebudzenie Mocy". Zebrani ponownie przedstawili swoje stanowiska na temat filmu, po czym dyskusja płynnie przeszła na temat fanfilmów - Totsa (Skarbu Cienia), który miał premierę w lutym oraz OoS (Przysięgi Ciszy), a dalsze dywagacje spowodowały, że tematem przewodnim stało się Studio Żagiel i osławione Duele.

Ivered zarzucił kilka pomysłów wartych odnotowania. Jednym z nich była propozycja stworzenia zbioru opowiadań z świata Gwiezdnych wojen, którzy akcja toczyłaby się pomiędzy akcją Totsa, a OoS. Pomysł ten ewidentnie przypadł do gustu Lordowi W, który wpadł na kolejny głupi pomysł - nakręcenia parodii SW. Nie trudno się domyśleć, że inspiracją były osławione Duele oraz wspomnienia dawnych czasów. Co ciekawe, Ivered nie powiedział "nie", a więc jest cień szansy.

Kolejnym tematem były plany SSFGW Utapau na ten rok. Milka powiedział kilka słów na temat SkierConu 2016, po czym Lordowi W podniosła się ciśnienie (podobno ma nie być bloku Star Wars). Rozpoczęła się burzliwa dyskusja, w którą aktywnie włączył się Thorin. Lord W widząc, że nie będzie ona prowadziła do niczego konstruktywnego, zaproponował realizację przygotowanych punktów programu, ale Ivered, wyjątkowo gadatliwy tego dnia, przeszedł do kolejnych planów Utapau i zaproponował wypad grupowy w góry. Po chwili kolejnym tematem stało się 10-lecia Utapau, a także kolejna edycja Avangardy. W końcu po około 1,5 godzinnej dyskusji sam Thorin przychylił się do pomysłu realizacji pierwszego punktu programu.

Lord W wyjątkowo przygotował trzy punkty programu, z czego na pierwszy ogień poszedł konkurs wiedzowy. Ponad 100 pytań z sześciu epizodów (jako, że Przebudzenie Mocy wymaga jeszcze kilkukrotnego obejrzenia przez autora) zapewniło zabawę na dłuższy czas. Szybko powstały dwa obozy. Milka i Thorin rozpoczęli zgadywanie od Nowej Nadziei, zaś Ivered od Zemsty Sithów. Pytania były zróżnicowane (prawie wszystkie z filmów), ale wyjątkowo dobrze radził sobie Ivered. Po chwili rozpoczęła się dyskusja na temat pustynnych szczurów Womp. Jak słusznie zauważył Thorin, Lord W pomylił je z innymi stworzeniami, które uciekały przed wlatującym do Mos Eisly ścigaczem Luka. Jednakże nie udało się na szybko ich poprawnie zidentyfikować (Milka nazwał je pustynnymi kurczakami).

Nierównomierna liczba pytań spowodowała, że Ivered "wykończył" trzy pierwsze epizody, podczas gdy pozostała dwójka również kończyła pytania z czwartej części. Pozostały zatem jedynie pytania z Powrotu Jedi oraz Imperium Kontratakuje. Jako, że kolejność pytań była zgodna z przebiegiem fabuły filmów, to po wejściu w pole asteroid, większość spodziewała się pytania o nazwę gwiezdnego ślimaka (który zresztą wystąpił w krzyżowce na poprzednim spotkaniu). To spowodowało, że wybierano pytania z Powrotu Jedi. Cała trójka radziła sobie nad wyraz dobrze (także pomimo upływu lat, ze znajomością filmów nie jest źle). Ostatecznie pytania z epizodu 6 również się skończyły, po czym na koniec wrócono do Imperium Kontratakuje. Ostatecznie przewaga z początku konkursu, a także dobra końcówka spowodowały, że wygrał Ivered z 21 pkt. na koncie, wyprzedzając Milkę i Thorina.

Wymęczeni przez Lord W serią pytań, zebrani zrobili sobie mały odpoczynek, po czym ponownie wrócili do dyskusji. Lord W nie dawał jednak za wygraną i wyciągnął hasła do kalambur. Milka gotów był nawet coś pokazać, ale pozostali rozsiedli się wygodnie marudząc, że: "nie chce mi się". W końcu przełamali się i Milka z mozołem pokazywał hasło z Nowej Nadziei. Krok po kroku udało się odgadnąć wszystkie słowa, choć hasło było naprawdę trudne. Po chwili cała reszta zaczęła wybierać najtrudniejsza hasła i je odrzucać, po czym zabawa polegała na odgadywanie haseł łatwych i najłatwiejszych.

Czas zleciał wyjątkowo szybko, bo wybiła dwudziesta (biorąc pod uwagę fakt, że większość przyszła punktualnie, przesiedzieliśmy prawie całe pięć godzin). Lord W miał w zanadrzu jeszcze jeden punkt programu, ale reszta wyraźnie oponowała. Ostatecznie zapakował cały dobytek do torby i można było opuszczać salę. Po krótkiej dyskusji na dole, cała czwórka uściskała się, po czym Lord W ruszył w swoją przygodę pośród gwiazd, a cała reszta skoczyła w nadprzestrzeń.


Niech Moc będzie z Wami!


1. Spotkanie 108 odbyło się 27 lutego 2016 r., w Centrum Kultury i Sztuki w sali 104, w godz. 15-20.
2. Wzięli w nim udział: Ivered, Milka, Thorin i Lord W
3. Dyskusje na temat: planów SSFGW Utapau
4. Konkurs wiedzowy
Zwycięzca: Ivered

PS 1. Tradycyjne pozdrowienia dla byłych i nieobecnych członków: Thingola, Aero, Chebeata, Chudeusza, Katarna, Asmena, Obi-Wana Kenobiego, Harrego, Igi, Klosza, Sebossa, Vingi, Exile, Szycha, Keyana, Ikrita, Saniera, Tampiego, Matchka, Ulvbiorna, Master Dagotha, Dante 91, Mikela, Mistrza Sellera, Oshogbo, Algernona, Vesemira, KrisScrowa, Wujtasa, Syndriusa oraz Novej.
PS 2. Apropo pustynnych kurczaków to już wiadomo po co wujek Owen wysłał Luka na stację Tosche.

Niech Moc będzie z Wami!


Lord W
· Napisane przez Lord W dnia 01 marzec 2016 20:56 · 4 komentarzy · 21961 czytań · Drukuj
Komentarze
#1 | ivered dnia 02 marzec 2016 20:46
To co miałem na myśli odnośnie tych fanficów to dokładniej wszystko przed OoS - nie tylko po TotS ale też przed nim. Jest kilka postaci, kilka wątków i kilka wydarzeń które są "do opowiedzenia" bo znamy je tylko albo z wspomnień w filmie, albo z dywagacji okołofilmowych. Ale też jak już mówiłem, mam tylko kilka pomysłów i raczej brak czasu żeby się za to zabrać. Przynajmniej dopóki trwa postprodukcja OoS a to jeszcze trochę potrwa. Pogdybać zawsze można.
#2 | Lord W dnia 05 marzec 2016 10:47
Pomysł wydaje się bardzo fajny. Kwestia chęci, motywacji i czasu Grin To co mówisz - stworzenie zbioru opowiadań byłoby ciekawe. Tylko pytanie komu by się chciało? Thingol kiedyś z Alucardem pisywali, ale fantastykę trochę inną i bardziej górnolotną. Ja i owszem mógłbym coś napisać - ale to z jedno, maksymalnie dwa opowiadania.

Wiadomo, że dokończenie OoS trochę czasu zajmie. Aby udało się to zakończyć i żeby efekt był przyzwoity. Zresztą problem z pomysłami jest taki, że jest ich dużo, ale ciężko je wszystkie zrealizować.

Ja myślę, o zrobieniu parodii - tu jest tylko (albo aż) kwestia poziomu śmieszności.Smile. Myślałem o sparodiowaniu Nowej Nadziei i Avengersów i wielu innych filmów.

Najbardziej realny wydaje się pomysł wspólnego wypadu. Kwestia zgrania w czasie. Smile Wtedy można by ewentualnie pogdybać nad scenariuszem parodii. Przy czym samą realizację owej parodii potraktowałbym jako takie "odmóżdżenie". Pfft
#3 | ivered dnia 05 marzec 2016 11:51
Ha, dokładnie. Stroje z kartonu i reklamówek, kamera w rękę i jedziemy Wink

Świeże górskie powietrze dobrze robi na głowę i pomysły.
#4 | Lord W dnia 05 marzec 2016 17:35
Zamiast stormtrooperów będą pizzatrooperzy.

http://forum.utap...oto_id=532

W Avangersach jest taki dialog pomiędzy Lookim a Starkiem "mamy do tego Hulka" zamienimy na Sellera i do przodu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.