Skierniewickie Stowarzyszenie FanĂłw "Gwiezdnych wojen" "Utapau"
Strona główna - Forum - Statut - O nas - Kategorie newsów - Kontakt - Kalendarz - Galeria - Download - Szukaj - Ostatnie komentarze Piątek, Kwiecień 19, 2024
Zarząd:
Prezes:
Milka - gg:274886

Wiceprezes:
Lord W - gg:2504559
E-mail: wpolskce@poczta.onet.pl

Skarbnik:
Thorin - gg:1505406
Artykuły
· Recencja "Ostatniego...
· Spotkanie Utapau CXII
· Recencja Łotra Jeden
· Spotkanie Utapau CXI
· Spotkanie Utapau CX
Aktualnie online
· Anonimowi: 17

· Zalogowani: 0

· Łącznie użytkowników: 98
· Najświeższy rekrut: Monika
Ostatnio online
ivered 1 tydzień
Nova23 tygodnie/dni
Damian26 tygodnie/dni
Thingol27 tygodnie/dni
jariniop29 tygodnie/dni
Lord W35 tygodnie/dni
Aero80 tygodnie/dni
Thorin114 tygodnie/dni
Chebeat206 tygodnie/dni
Vinga253 tygodnie/dni
Ankieta
Czy po ustaniu pandemii miałbyś ochotę na spotkanie członków SSFGW Utapau?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Reklama:
Wieści z prasy
FandomW magazynie - dodatku do Dziennika Łódzkiego z dnia 28 stycznia 2011, pojawił się artykuł o fanach "Gwiezdnych Wojen" . Oprócz tradycyjnego przedstawienia głównych bohaterów z sagi (napisali, że w postać królowej Amidali wcieliła się Keira Knightley, choć możliwe, że to ona znajdowała się na zdjęciu) był też opis fanów. Jak się okazało wielu z nich pracuje normalnie w dużych firmach i nadal regularnie jeżdżą na wszelkie konwenty. Jeden z fanów z Koziegłów pod Poznaniem zdradził też, że wraz z kolegą dostali licencje na tworzenie polskiego magazynu o "Gwiezdnych Wojnach". Wszelkie szczegóły znajdziecie we wspomnianym numerze Dziennika Łódzkiego.

Wspomniany artykuł był rozszerzeniem przeprowadzonych wcześniej przez Gazetę Wrocławską rozmów z członkami 501 Legionu podczas konwentu Tatoooin 2 organizowanego pod Wrocławiem. Wśród zebranych na konwencie dominowali imperialni, ale byli też: Darth Maul i Tuskeni. Konwent cieszy se podobno coraz większą popularnością i renomą.

Więcej przeczytacie w artykule Niech Moc będzie z Wami Gazety Wrocławskiej.

Ciekawie dzieje się też w Czechach, gdzie fani zbierają podpisy w celu zarejestrowania nowej religii Jedizmu. Fakt, że Czesi są bardziej tolerancyjni i mniej religijni może wpływać na to, że ich przedsięwzięcie może nie mieć negatywnego odbioru wśród społeczeństwa. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? Ja niestety nie, bo środowiska kościelne, jak i niektóre partię polityczne byłyby mocno oburzone . Możliwe, że powstałaby też nagonka, a fani SW byliby odbierani jako sekta. Myślę, że lepiej "Gwiezdnych Wojen" nie mieszać z religią, ale co kraj to obyczaj. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Niech Moc będzie z Wami!
· Lord W dnia 31 grudzień 2010 00:00 · 12 komentarzy · 67770 czytań · Drukuj
Komentarze
#1 | MistrzSeller dnia 03 luty 2011 13:39
Z Keirą to byli blisko. Keira nie grała Amidali tylko Sabe dwórkę, która ją udawała. Zresztą w filmie kwestia z królowa Amidalą jest nieźle pomieszana. Nie ma żadnej sceny wyjaśniającej, że Padme =królowa Amidala, a Sabe tylko ją udaje. Myślę , że stąd ten błąd. Mam nadzieje w wersji 3D, że Lucas poprawi doda jakąś scenę czy coś, by nikt nie mylił Sabe i Padme.

A moim zdaniem uznanie Jedizmu za religię jest beznadziejnym pomysłem. To już kompletna przesada. Poza tym takie rzeczy są strasznie nagłaśniane i zaraz ludzie postrzegaliby fanów SW jako skrajnych fanatyków. Nie zachowujmy się jak trekerzy z filmu Trekkies. -Tam byli tacy co nawet do warzywniaka chodzą strojach federacji, albo tłumaczą biblię na klińgoński (sztuczny język wymyślony na potrzeby Treka). My fani SW lepiej nie idźmy tą drogą.
#2 | Thingol dnia 03 luty 2011 15:50
Prawo pozwala Ci zarejestrować dowolny związek wyznaniowy.
Chcesz być Jediastą (tak się to odmienia??) to NIKT nie ma prawa Ci tego zabronić i NIKT nie ma prawa z tego powodu Cię dyskryminować, poniżać, prowadzić na Ciebie nagonkę.

Do jasnej cholery - jest 2011 Rok, żyjemy w cywilizowanych czasach. Pamiętajcie o tym...
#3 | Lord W dnia 03 luty 2011 20:40
Prawo prawem, a jest jeszcze coś takiego jak normy społeczne i odbiór przez społeczeństwa. Ja nawet osobiście uważam, że tworzenie religii zwanej Jedizmem jest trochę dziwne (żeby nie powiedzieć chore). Myślę, że gdyby w Polsce utworzono taką religię to automatycznie byłaby zwalczana przez kościół i duże rzesza byłyby negatywnie nastawione. (tak jak np. z gejami). SW by tylko na tym straciło. Zresztą co jest podstawą tej religii - wiara w Moc. W kościele katolickim tez wierzą w Moc i cuda , tylko pochodzą one od Boga. Ja bym jednak nie wcielał fikcji w życie. Choć jak Thingol zauważył każdy ma prawo wierzyć lub nie wierzyć w co chce.
#4 | Thingol dnia 03 luty 2011 21:28
Udowodnisz że Bóg istnieje? Nie
Udowodnisz, że Moc nie istnieje? Też nie.
Ten sam problem logiczno-filozoficzny Wink

Normy społeczne? Nie rozśmieszaj mnie. Zwalczane przez Kościół? Prześledź sobie historię świata i zobacz jak skończyli Ci wszyscy, którzy na przestrzeni wieków byli zwalczani przez Kościół - wszyscy są bogatsi i stoją na wyższym poziomie rozwoju cywilizacyjnego niż "katolicy".
#5 | Lord W dnia 03 luty 2011 22:16
Temat kościoła katolickiego to oddzielny temat i oddzielna dyskusja. A odnośnie Jego wpływów w Polsce (nie tyle instytucji, co ludzi wierzących) mogliśmy się przekonać w trakcie sporu o krzyż. I utworzenie Jedizmu byłoby dla większości polskiego społeczeństwa przekroczeniem norm.

A moim zdaniem uznanie Jedizmu za religię jest beznadziejnym pomysłem. To już kompletna przesada. Poza tym takie rzeczy są strasznie nagłaśniane i zaraz ludzie postrzegaliby fanów SW jako skrajnych fanatyków


Nic dodać, nic ująć. Seller to bardzo dobrze określił.
#6 | ivered dnia 10 luty 2011 15:34
Jak to się mówi - jak człowiek przestaje wierzyć w Boga to zaczyna wierzyć w cokolwiek. I tak jest właśnie w tym wypadku. Wiadomo - że mają do tego wolność, nikt nie może im tego zabronić.

Z drugiej strony trudno traktować takich ludzi poważnie. Poza tym jest pewien margines różnorodności której społeczeństwo nie jest w stanie znieść i albo ją wyelimuje - albo samo ulegnie dekompozycji. Tak właśnie stało się z cywilizacją rzymską (chociaż jej upadek to jeszcze szereg innych czynników, a sam proces dobiega końca na naszych oczach imho).

Wierni jedizmu[?] więc wystawiają się na własne życzenie. Taka jest cena wolności.

A odnośnie udowadniania istnienia Boga - o jakiego dowodu chcesz? Sprecyzuj Grin I przy okazji weź zarzuć jakieś konkretne przykłady "zwalczanych" przez Kościół którzy przeskoczyli nas w rozwoju cywilizacyjnym, bo mi przychodzą do głowy tylko jacyś heretycy, poganie itp.
#7 | Thingol dnia 10 luty 2011 19:44
Rozmowa z katolem nie ma sensu, więc nie będę przytaczał przykładów.
#8 | ivered dnia 10 luty 2011 20:50
Nie bardzo wiem w którym momencie zasłużyłem na miano "katola". Nie słucham Torunia, krzywo patrzę na wiele działań centrali watykańskiej i naszej lokalnej "góry", a nawet jestem "Młodym wykształconym z wielkiego miasta" (z papierkiem europeistyki - a więc jak najbardziej postępowego kierunku), do tego jestem zdeklarowanym liberałem Smile A na religię na tej stronce zeszło 2x o ile dobrze pamiętam - przy okazji capital punishmentu i teraz przy okazji jedizmu - i ja bynajmniej żadnego z tych tematów nie zaczynałem Wink

Prawdziwi katole by się obrazili.

A to że bronię swoich poglądów wynika z tego że tak mnie uczono - facet ma poglądy i ich broni. Raz bronię Corel Paintera przed fanboysami PSa (chociaż sam b. lubie PSa) a raz bronię pewnego światopoglądu który uważam za słuszny. Żadnej głębokiej filozofii w tym nie ma.

Poza tym nie twierdzę że nie masz racji z tymi "zwalczanymi" - być może faktycznie jest trochę prawdy w tym co mówisz, po prostu nie przychodzą mi do głowy żadne przykłady. To nie jest żadna zaczepka tylko zwykła wymiana poglądów.

BTW nie trybie dlaczego gdy schodzi na tematy dot. poglądów religijno-społ-gosp to zaraz się zaczyna robić ciśnienie. To są zwykłe tematy dotyczące otaczającej nas rzeczywistości i można chyba na nie rozmawiać bez przesadnych emocji, nie?
#9 | Thingol dnia 10 luty 2011 21:10
nie
#10 | Szychu dnia 10 luty 2011 23:59
Widać nie wszyscy potrafią.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

01/08/2023 18:17
Cytaty fanklubowe są dostępne dla zalogowanych. Prośba o podesłanie zdjęcia z ostatniego nieofa to wrzucę na stronę. Będzie dostępne tylko dla zalogowanych.

22/02/2022 21:22
Niech Moc będzie z Wami! Yoda

22/02/2022 20:49
Dziękować. Dawno mnie tu nie było, ale widzę, że co niektórzy wchodzą jeszcze na stronę. Wink

26/12/2021 23:04
Wesołych Świąt X Mas

24/05/2021 22:22
Superancko. Grin

21/05/2021 09:29
Bo miałem czasem przyśpieszenia, powoli kończę już ten statek, coś wrzucę Smile

20/05/2021 18:27
Ja rzadziej wchodziłem to tempo pracy Ivereda wydawało się imponujące. Wink

20/05/2021 18:25
Odnotowuję, że znowu byłem Wink Grin

17/05/2021 21:42
Póki co trzymam się go Wink

14/05/2021 21:20
I bardzo dobrze Lordzie Smile

Warto zobaczyć:


Skierniewickie Stowarzyszenie Fanów Gwiezdnych Wojen "Utapau"
HTML, PHP, coding, etc: Chebeat
Design: Chebeat & Thingol

Star Wars jest znakiem towarowym Lucasfilm, ble, ble, ble... (użyto w celach fanowskich..)


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.